דף הבית חוק ומשפט חוק ומשפט - אחר עבור מה צריך תרגום נוטריון
עבור מה צריך תרגום נוטריון
הדס כהן 20/01/14 |  צפיות: 2696

בימינו, כאשר אנו עושים רילוקיישן ממדינה אחת למדינה אחרת על מנת לשנות עבודות, או ללמוד דברים חדשים במדינות שונות או לצורך עסקים בין מדינה אחת לאחרת, אנו נזקקים לשירותי תרגום נוטריון. תרגום נוטריוני הינו שירות אשר מהווה מסמך משפטי לכל דבר ואותו ניתן להגיש לרשויות הציבוריות בחו"ל. כדי לספק שירותי תרגום נוטריוני עורך דין נוטריון עובד יחד עם מתורגמנים או בעצמו מתמחה בשפות הרלוונטיות. בדרך כלל מועסקים מתורגמנים במקביל לעבודה על תרגום נוטריון. לכל משרד ונוטריון ישנה רשימת שפות שמהן ו/או אליהן הוא מסוגל לבצע תרגום נוטריוני.

מתי צריך תרגום נוטריוני

כאשר אנו נזקקים לשירות בנוגע למסמכים משפטיים אנו זקוקים גם לתרגום נוטריון. שירות זה יכול להיות בנוגע לתעודת לידה, תעודת נישואין, תעודת גירושין, הסכמים שונים, תעודות סיום לימודים אקדמיים או מקצועיים ושאר מסמכים נלווים. באם הנכם תושבי ישראל ובידיכם מסמכים בשפה העברית ואתם מתבקשים להגיש אותם במדינה אשר אין בה דוברי עברית אין ספק כי אתם נדרשים לפנות אל נוטריון אשר יוכל לספק לכם תרגום נוטריוני לשפה אליה אתם נזקקים לתרגם את המסמך. במידה ויש ברשותכם מסמך חוקי או משפטי כלשהו בשפה שונה ואתם נדרשים לתרגומו לעברית, דאז עליכם לפנות אל נוטריון המתרגם מאותה השפה הרלוונטית אל עברית.

מה תצטרכו לפני הגשת המסמך לקבלת תרגום נוטריוני

היו ואישורים נוטריוניים מעידים על אישור מסמכים ציבוריים משפטיים - כאשר תגישו מסמך עבור קבלת תרגום נוטריון עליכם קודם כל לוודא שמדובר במסמך חוקי מקורי ומשפטי תקין העומד בכל ההיבטים הרלוונטיים. במידה והמסמך בידיכם לא עומד בדרישות האלה, הנוטריון לא יוכל לחתום עליו או לבצע בו תרגום נוטריוני. רק אחרי שתהיה בדיקה מקיפה המסמך יהיה מהימן ונאמן למקור והנוטריון יאשר את חתימתו ויספק למסמך זה תרגום שבסופו גם הוא יוחתם על ידי נוטריון כדי לאשר את מהימנות המסמך למקור בשפה הזרה הרלוונטית.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 הדס כהן


 


מאמרים נוספים מאת הדס כהן
 
כיצד מתבצע אבחון שווי יהלומים?
24/09/23 | חקירות
אם חשבתם שלהביט ביהלום ולהתפאר מיופיו החיצוני זו הערכה לשוויו של יהלום אז קבלו תיקון. שוויו של יהלום נמדד על ידי פרמטרים רבים, לצד זאת, צריך לדעת להבחין כי איננו מעריכים חיקוי זול שאיננו שווה הערכה ראויה כלל. על מנת לבצע בחינת שווי יהלומים נכון להיוועץ באיש מקצוע בעל ידע נרחב בענף.

הערכת אומנות. פשוט חובה
יצירת אומנות בעלת ערך ומשמעות לא יכולה להיות ללא הערכה. חובה על בעל יצירת אומנות לדעת מה הוא מחזיק בידיו. הדבר הבסיסי לעשות הוא לבצע הערכת אומנות על ידי איש מקצוע בעל ידע. איש המקצוע הנכון יהיה בעל הידע לתת מענה מקיף אודות היצירה. החומרים מהם היא עשויה, רקע והיסטוריה, שנותיה, מקורותיה ועוד. אי אפשר להחזיק ביצירת אומנות מבלי לדעת את הפרטים הללו שהסך שלכם יחד מסכם את שוויה וערכה המדויק

הערכת אומנות. הבחנה מקצועית
ראוי לה ליצירת אומנות שתהיה בידיים טובות. כלומר, אם יש בידנו יצירה שעל פניו נראית עם רקע ואיכויות יוצאות דופן נכון שנבדוק אותה ונעריך אותה נכונה

שווי יהלומים – שווה לדייק
אם ביהלומים ובשווים עסקינן הרי שיש לציין שנכון לבצע בדיקה של שווי יהלומים אצל מומחים לדבר.

שווי יהלומים – פשוט לבדוק
על מנת שנוכל לבצע תהליך של הערכת שווי יהלומים נצטרך לעבור כמה שלבים כשהראשון שבהם יהיה בדיקה מעבדתית לאישור שהיהלום שברשותנו הוא יהלום טבעי.

הערכת יהלומים. פשוט לבצע
ענף היהלומים עובר שינויים, תנודות והתפתחויות כמו ענפים אחרים... אבל יהלום כמו יהלום לעולם יהיה מבוקש וראוי לשמו הייחודי. במידה ואתם מעוניינים לרכוש תכשיט ובו שיבוץ של יהלומים או לרכוש יהלומים שימו לב שכדאי, נכון ורצוי מאוד שתבצעו הערכת יהלומים. היום ישנם חיקויים רבים, יהלומי מעבדה וזירקונים ונכון לבצע הערכת יהלומים ולדעת בוודאות מה ברשותכם.

שווי יהלומים – פרמטרים ששווים כסף
ביצוע הערכת שווי יהלומים חייב להתבצע על ידי איש מקצוע בעל ידע בענף היהלומים. כשמדובר בהערכת שווי יהלומים צריך לקחת בחשבון שלכל שגיאה קטנה ישנו ערך כספי גבוה. לכן יש צורך בהכרת יהלומים על איכותם ומנגד, הכרת הזיופים הקיימים בשטח.

הערכת אומנות. הסיפור שמאחורי
כל מי שיש ברשותו יצירת אומנות נכון שייקח אותה לביצוע הערכת אומנות. ומדוע תהליך זה חשוב? פשוט מאוד. כי באומנות כמו באומנות אין לדעת רק לפי מראה החיצוני של אומנות את טיבה, איכותה ושוויה.

הערכת תכשיטים – צריך וכדאי לדעת
21/05/23 | ביטוח
אתם לפני רכישה של תכשיט מיוחד במינו. עבורכם או עבור מתנה. ובכן, כדאי לדעת שכיום שוק התכשיטים פרוץ וכשם שיש תכשיטי איכות כך יש תכשיטים מזויפים שעל פניו נראים איכותיים ומשובחים אבל בפועל הימם זולים ופשוטים.

שווי יהלומים – בדיקה ששווה יהלום
כשיש בידינו יהלום ולא משנה מה הסיבה לכך אם מרכישה או מתנה, סביר שנרצה לדעת את ערכו ושוויו. כחלק מכך נבצע פעולה לבדיקת שווי יהלומים. אך בטרם נגיע לאבחון משמעותי נצטרך לבדוק האם היהלום שזכינו שיהיה בידינו הוא באמת יהלום בעל שווי, טבעי, או שאולי הוא פשוט זיוף ברמה ממש גבוהה, שזה כמובן ייתכן מאוד.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI