דף הבית חוק ומשפט חוק ומשפט - אחר ייפוי כוח נוטריוני – מתי נזדקק לו
ייפוי כוח נוטריוני – מתי נזדקק לו
הדס כהן 25/02/14 |  צפיות: 2772

לרוב, אנו מכירים שירותים נוטריוניים בהקשר אל תרגומים שונים או קבלת אישורים שונים לצורך אימות חתימה, אישור חיים של אדם מסויים או אישורים עבור הסכמים אישיים. אך עבודת הנוטריון הינה נרחבת וכוללת בתוכה לא מעט משימות השייכות אל חוק הנוטריונים. רבים לא יודעים, יפוי כוח הינו חלק נכבד מהתחומים בהם עוסק הנוטריון. יפוי כוח הינו אישור מהותי ביותר ואין לזלזל בו. החוק מקפיד מאד על אישור זה, ודורשת מעורבות של נוטריון חוקי. בדרך כלל, ייפוי כוח אינו דורש חתימתו של נוטריון אלא אם כן מדובר במקרים מיוחדים מאד. מיד נסביר איזה מקרים נזקקים אל יפוי כוח נוטריוני בחתימת נוטריון מורשה.

ייפוי כוח הינו מסמך אשר משמעותו היא משפטית חשובה מאד. בצד אחד, אדם פרטי או ארגון, מייפה את כוחו של אדם אחר לעשות בשמו ועבורו פעולות רלוונטיות אל המסמך. כמו ביצוע העברות בעלות, ביצוע תשלומים, קבלת סחורות וכד'. ישנם מקרים רגישים, בהם המחוקק מבקש מפורשות הפקה של ייפוי כוח נוטריוני אשר אינו מצריך חתימת עורך דין או חתימת נוטריון.

מתי צריך לערב נוטריון

החוק דורש יפוי כוח נוטריוני בשני מקרים: ייפוי כוח כללי, וכשמדברים על ייפוי כוח עבור עסקאות מקרקעין אשר מצריכות רישום בלשכת רישום מקרקעין בארץ (טאבו). שני מקרים אלה דורשים מסמכי ייפוי כוח חשובים ורגישים משפטית ומבחינת יכולת מיופה הכו. על כן, יש צורך ביפוי כוח נוטריוני.

ייפוי כוח הינו כלי אשר נותן אפשרות למיופה הכוח לבצע מגוון רחב של פעולות בשם המייפה. זאת סמכות משמעותית וחשובה מאד, על כן, הגיוני שתהיה דרישה להפקת ייפוי כוח נוטריוני. אותו עניין בעבור עסקאות מקרקעין, היות ואלו נושאים רגישים בעלי סכומים גבוהים ובעלי משמעות משפטית גדולה. חתימת נוטריון, תאשר כי נתינת ייפוי הכוח הוא תקין ונעשה בתנאים רלוונטיים.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 הדס כהן


 


מאמרים נוספים מאת הדס כהן
 
כיצד מתבצע אבחון שווי יהלומים?
24/09/23 | חקירות
אם חשבתם שלהביט ביהלום ולהתפאר מיופיו החיצוני זו הערכה לשוויו של יהלום אז קבלו תיקון. שוויו של יהלום נמדד על ידי פרמטרים רבים, לצד זאת, צריך לדעת להבחין כי איננו מעריכים חיקוי זול שאיננו שווה הערכה ראויה כלל. על מנת לבצע בחינת שווי יהלומים נכון להיוועץ באיש מקצוע בעל ידע נרחב בענף.

הערכת אומנות. פשוט חובה
יצירת אומנות בעלת ערך ומשמעות לא יכולה להיות ללא הערכה. חובה על בעל יצירת אומנות לדעת מה הוא מחזיק בידיו. הדבר הבסיסי לעשות הוא לבצע הערכת אומנות על ידי איש מקצוע בעל ידע. איש המקצוע הנכון יהיה בעל הידע לתת מענה מקיף אודות היצירה. החומרים מהם היא עשויה, רקע והיסטוריה, שנותיה, מקורותיה ועוד. אי אפשר להחזיק ביצירת אומנות מבלי לדעת את הפרטים הללו שהסך שלכם יחד מסכם את שוויה וערכה המדויק

הערכת אומנות. הבחנה מקצועית
ראוי לה ליצירת אומנות שתהיה בידיים טובות. כלומר, אם יש בידנו יצירה שעל פניו נראית עם רקע ואיכויות יוצאות דופן נכון שנבדוק אותה ונעריך אותה נכונה

שווי יהלומים – שווה לדייק
אם ביהלומים ובשווים עסקינן הרי שיש לציין שנכון לבצע בדיקה של שווי יהלומים אצל מומחים לדבר.

שווי יהלומים – פשוט לבדוק
על מנת שנוכל לבצע תהליך של הערכת שווי יהלומים נצטרך לעבור כמה שלבים כשהראשון שבהם יהיה בדיקה מעבדתית לאישור שהיהלום שברשותנו הוא יהלום טבעי.

הערכת יהלומים. פשוט לבצע
ענף היהלומים עובר שינויים, תנודות והתפתחויות כמו ענפים אחרים... אבל יהלום כמו יהלום לעולם יהיה מבוקש וראוי לשמו הייחודי. במידה ואתם מעוניינים לרכוש תכשיט ובו שיבוץ של יהלומים או לרכוש יהלומים שימו לב שכדאי, נכון ורצוי מאוד שתבצעו הערכת יהלומים. היום ישנם חיקויים רבים, יהלומי מעבדה וזירקונים ונכון לבצע הערכת יהלומים ולדעת בוודאות מה ברשותכם.

שווי יהלומים – פרמטרים ששווים כסף
ביצוע הערכת שווי יהלומים חייב להתבצע על ידי איש מקצוע בעל ידע בענף היהלומים. כשמדובר בהערכת שווי יהלומים צריך לקחת בחשבון שלכל שגיאה קטנה ישנו ערך כספי גבוה. לכן יש צורך בהכרת יהלומים על איכותם ומנגד, הכרת הזיופים הקיימים בשטח.

הערכת אומנות. הסיפור שמאחורי
כל מי שיש ברשותו יצירת אומנות נכון שייקח אותה לביצוע הערכת אומנות. ומדוע תהליך זה חשוב? פשוט מאוד. כי באומנות כמו באומנות אין לדעת רק לפי מראה החיצוני של אומנות את טיבה, איכותה ושוויה.

הערכת תכשיטים – צריך וכדאי לדעת
21/05/23 | ביטוח
אתם לפני רכישה של תכשיט מיוחד במינו. עבורכם או עבור מתנה. ובכן, כדאי לדעת שכיום שוק התכשיטים פרוץ וכשם שיש תכשיטי איכות כך יש תכשיטים מזויפים שעל פניו נראים איכותיים ומשובחים אבל בפועל הימם זולים ופשוטים.

שווי יהלומים – בדיקה ששווה יהלום
כשיש בידינו יהלום ולא משנה מה הסיבה לכך אם מרכישה או מתנה, סביר שנרצה לדעת את ערכו ושוויו. כחלק מכך נבצע פעולה לבדיקת שווי יהלומים. אך בטרם נגיע לאבחון משמעותי נצטרך לבדוק האם היהלום שזכינו שיהיה בידינו הוא באמת יהלום בעל שווי, טבעי, או שאולי הוא פשוט זיוף ברמה ממש גבוהה, שזה כמובן ייתכן מאוד.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI