דף הבית תחבורה ורכב רכב טיפים ועצות על ישיבה נכונה ברכב
טיפים ועצות על ישיבה נכונה ברכב
שי טופיגן 29/09/14 |  צפיות: 2813
מהי החשיבות של ישיבה נכונה בזמן נהיגה

נהג שיושב בנוחות ואינו טרוד בכאבי גב או בצוואר תפוס, הוא נהג ערני ומרוכז יותר. ישיבה נכונה ברכב תורמת לרוגע ולריכוז של הנהג ומקטינה את הסיכויים לתאונות דרכים. ישנם מספר כללים חשובים הקשורים לישיבה של הנהג שכדאי להקפיד עליהם בזמן הנהיגה. כלל שכדאי לשמור עליו בכל נסיעה קשור לתנוחה הקבועה של הנהג בזמן הנהיגה. חשוב להימנע מתנוחה שבה הגב מוטה כלפי פנים והראש נטוי באופן מוגזם.

אילו תכונות מביאים איתם אנשים לכסא הנהג

עוד לא נולד הנהג שיודה שהוא נהג גרוע ושאסור לו לעלות על הכביש. עם זאת, עקומת תאונות הדרכים ממשיכה לעלות מדי שנה, וזאת לא בגלל עודף של נהגים "טובים". נהיגה נכונה היא מיומנות נרכשת, אך יש בה גם אלמנטים מאישיותו של הנהג. למשל, נהג שהוא אדם סבלני ומחושב באופן כללי, מביא איתו את תכונותיו הבסיסיות לנהיגה. אנשים בעלי ביטחון עצמי מופרז, ממשיכים להיות כאלה כשהם נוהגים. התקווה של כולנו היא, שאנשים בעלי מזג אוויר חם, ילמדו לצנן את מזגם הרותח כשהם יושבים בכסא הנהג.

חגירת חגורות בטיחות נמצאת באחריותו של הנהג

נהגים הם הכתובת של רשויות החוק כשהרכב שלהם עובר על החוק. גם אם נהג אינו אשם בתאונה או באירוע שהרכב שלו קשור אליו, ברוב המקרים רשויות החוק מטילות עליו את האחריות. בנושא של חגירת חגורות בטיחות לרכב , בעת נסיעה, האחריות היא של הנהג, גם כשמדובר בנוסעים מאחור. מערכות חדשניות בכלי רכב שונים, מתריעות בפני הנהג כשאחד הנוסעים אינו חגור. בתור נהגי הרכב, אתם יכולים לאיים על הנוסעים, שעד שהם לא חגורים, אתם לא זזים. זה איום שתמיד עובד.

כיצד תעברו בשלום נסיעה ארוכה עם המשפחה

כשמקפידים על ישיבה נכונה ברכב, ניתן למנוע כאבי גב מטרידים בזמן הנסיעה. אם אתם יושבים בנוחות בכסא הנהג, גם נסיעה ארוכה מתל אביב לאילת, יכולה לעבור בשלום, כשהיא לא משאירה עליכם סימני עייפות וכאבי גב. בנוסף, הקפידו שכולם חוגרים חגורות בטיחות לרכב לפני שאתם יוצאים לדרך, שלכל אחד יש בקבוק מים אישי, ואוזניות, שימו לכם דיסק שאתם אוהבים במערכת הסאונד של הרכב וצאו לדרך. תעשו הפסקת שירות ולשחרור הרגליים מדי שעה ותגיעו בשלום ליעדכם.

מה ההבדל בין נהג זהיר לבין נהג חסר ביטחון

נהיגה נכונה אינה מצביעה על נהג חסר ביטחון שמפחד לשים רגל על הגז ולאבד את השליטה על הרכב בזמן של נסיעה מהירה. להפך, נהג זהיר יודע מתי להאיץ ומתי להאט את הנסיעה, הוא עושה זאת תוך כדי קריאה נכונה של מפת הדרכים ותנאי הכביש.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 שי טופיגן


 


מאמרים נוספים מאת שי טופיגן
 
מרצדס E300
01/10/14 | רכב
מרצדס יצאה עם סדרת דגמי רכב משפחתיים מנהלתיים הקרויות סדרת E. מרצדס E300 מהווה את דגם הביניים בסדרה.

למה חשוב לבדוק רכב יד שנייה?
29/09/14 | רכב
אחת לכמה שנים אנו רוצים וצריכים להחליף את הרכב הקיים שלנו. החלפת הרכב יכולה לבוא כתוצאה מכך שהרכב כבר קטן מידי ואינו מתאים למשפחה שלנו שהתרחבה בשנים האחרונות

טיפים ועצות על ישיבה נכונה ברכב
29/09/14 | רכב
נהג שיושב בנוחות ואינו טרוד בכאבי גב או בצוואר תפוס, הוא נהג ערני ומרוכז יותר. ישיבה נכונה ברכב תורמת לרוגע ולריכוז של הנהג ומקטינה את הסיכויים לתאונות דרכים. ישנם

יונדאי i35 אלנטרה – הרכב הבטוח בשבילך!
29/09/14 | רכב
בטיחות הרכב היא הדבר החשוב ביותר שצריך לבדוק כשמחפשים רכב. ישנו כמובן מראה הרכב והנוחות שבו וכמובן פינוקים נוספים שניתן לקבל כשקונים רכב אך בסופו של דבר הבטיחות היא מעל הכול.

רכב חדש מבית מיצובישי – דגם אאוטלנדר Phev המשלב מנוע חשמלי ובנזין
29/09/14 | רכב
על ג'יפים ורכבים גבוהים כבר ידענו רבות. זכורה לנו בייחוד החוויה של שימוש יקר בבנזין תוך זיהום הסביבה. על ג'יפים שחוסכים בזיהום סביבתי ובדלק בנזין ניתן לשמוע רק בחברת מיצובישי.

שי פינוי דירה – ניקיון דירות אגרנות
על מנת שאגרן כפייתי יפתח דף חדש בחייו, יש לבצע ניקיון דירות אגרנות על מנת שירגיש את ההבדל ואת תרבות הדיור כמו בבתים של אנשים נורמטיביים.

כמה זמן אורך תהליך של פינוי דירה?
תהליך פינוי דירה הוא תהליך הדורש פינוי של כל החפצים מתוך הדירה, ללא קשר לגודלם, למשקלם, למורכבות השינוע שלהם, לקומה בה ממוקמת הדירה וכדומה.

פינוי ירושות
פינוי ירושות מחייב פנייה רק לבעלי מקצוע הבקיאים בתחום זה. הם מגיעים לדירה האמורה, ומביאים איתם את הציוד הנדרש כדי לבצע את הפינוי. הציוד הראוי מטרתו לבצע את הפינוי במהירות וביעילות. דירות שנתקבלו בירושה, מחייבות פינוי.

פינוי ירושות
במקרים של פינוי ירושות, היורשים זקוקים לפינוי הדירות. פינוי הדירות אמור להיעשות על הצד הטוב ביותר, ותוך גילוי רגישות מצד החברות המפנות למצב העדין שבו נתונים היורשים. כמו כן, בשל המצב העדין, הפינוי חייב להיות מהיר.

פינוי ארונות קיר
מעוניינים לפנות ארונות קיר ישנים מהבית ולא יודעים מהיכן להתחיל? בטוחים שחייבם לפרק את ארונות הקיר שבבית שלכם ולא יודעים למי לפנות לשם כך?
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI