דף הבית חינוך ולימודים לימוד עצמי בונים חופשיים
בונים חופשיים
דודי לוי 02/11/14 |  צפיות: 12007

בונים חופשיים

אחד הארגונים המסקרנים ביותר הקיימים בארץ ישראל ובכלל הם ארגון הבונים החופשיים. מדובר בארגון סתרים בעל אחוות של כל הגורמים באותה קהילה, ובין הקהילה שלהםלקהילות אחרות במדינות שונות המשתייכות אף הן לארגון, אשר דוגלים בשלושה עקרונות משמעותיים לפיהם על כל בונה חופשי לנהוג וכוללים חופש, אחווה בין האחים ובין בניהאדם ושוויון.

על אילו קריטריונים יש לענות כדי להיות בונים חופשיים

ארגון זה מיוסד על תפיסה מוסרית ולכן הציפייה הראשית מכל חבריו, בטרם הם מתפנים לכל שאר משימות חיי היומיום שלהם ולקוד ההתנהגות לפיו היו רגילים לנהוג עד אז,היא להתנהג בצורה מוסרית וכן לדאוג למתן צדקה. על מנת להיות חלק מאותם בונים חופשיים ישנם חמישה קריטריונים עליהם ישלענות. ראשית, חשוב להיות בגיל המינימום הנדרש מכל חבר בארגון, כשגיל המינימום משתנה בין מדינות ובדרך כלל נע בין גיל 18 לגיל 25. הדבר השני עליו יש לענות הואלהיות בריא בנפש ובגוף ובעל רמה מוסרית גבוהה. על המוסריות תוכלו לקרוא קודם לכן ואודות בריאות הנפש זה דבר אותו כמעט ואין צורך להסביר- לא יתקבלו שום חבריםהסובלים מבעיה נפשית המצריכה טיפול. הדבר השלישי הוא להאמין ב"כוח עליון", כך שלא משנה לאיזו דת אתה משתייך, מיהדות דרך נצרות ועד אפילו בודהיזם, אם הנכם מכיריםבכוח עליון לא אמורה להיות מכם מניעה להשתייך אל הארגון. לעומת זאת, אם הנכם אתאיסטיים, ככל הנראה עליכם להישאר מחוץ למעגל, כשהדבר נכון גם לגבי אנשים שחוליםבמחלות קשות ולא יכולים לענות על צרכי הארגון ולכן הם נשארים מחוצה לה.

מדוע לנשים קשה יותר להתקבל

הדבר הרביעי הוא להיות חופשי, כשלדבר זה אין פירוש חד משמעי אלא זה נקבע על פי החלטה של מועצת הארגון. יחד עם זאת, כנראה הכוונה היא שאינכם כפופים לארגון נוסףאו משתייכים אליו. הדבר החמישי הוא הדבר החריג ביותר ואולי הקשה ביותר, שכן הוא מעיד שעל מנת להצטרף ולהיות בונים חופשיים עליכם להיות גברים. יחד עם זאת, לעומתהעבר שם היו מקפידים על כך בצורה הרבה יותר אדוקה, כיום יש כבר ארגונים לא מעטים של הבונים שמפרידים את עצמם מקבוצות אחרות בארגון ומקבלים לפתחן אף נשים.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 דודי לוי


 


מאמרים נוספים מאת דודי לוי
 
בונים חופשיים
אחד הארגונים המסקרנים ביותר הקיימים בארץ ישראל ובכלל הם ארגון הבונים החופשיים. מדובר בארגון סתרים בעל אחוות של כל הגורמים באותה קהילה, ובין הקהילה שלהם לקהילות אחרות במדינות שונות המשתייכות אף הן לארגון, אשר דוגלים בשלושה עקרונות משמעותיים לפיהם על כל בונה חופשי לנהוג וכוללים חופש, אחווה בין האחים ובין בני האדם ושוויון.

פרחים ליום הולדת
אחת המתנות המקסימות ביותר שאפשר לתת לאישה אהובה היא פרחים ליום הולדת. כמעט ואין אישה שלא תעריך את הפרחים אשר יגיעו אליה עם שליח או עם איש אהוב כמתנה ליום ההולדת שלה. הפרחים יכולים להגיע עד לפתח הדלת עם שליח נחמד וניתן לקחת אותם באיסוף עצמי. כמה טיפים קטנים שיכולים לסייע על מנת להפתיע עם פרחים כמו שצריך הם לתכנן את המתנה מספר ימים לפני יום ההולדת, להתאים את הפרחים לחוגגת וכמובן שכדאי לחשוב מי יביא את הפרחים כך שהמתנה תהיה הכי מיוחד והאם כדאי להוסיף למתנה עוד משהו.

דילים לחו"ל
חופשת הקיץ, תקופת החגים או פגרת סמסטר. אין זמן שהוא לא מתאים לחופשה בחו"ל, אין תקופה שבה לא כדאי לנסוע לאחת מהמדינות הרבות מחוץ לגבולותיה של ארץ ישראל. חורף, קיץ, סתיו או אביב, בכל העונות ולמרות כל טמפרטורה, חופשה בחו"ל היא אחד הדברים הכדאיים ביותר והכיפיים ביותר אותם ניתן לעשות.

סטטסטיקות ומחקרים בנושא אימוני ריצה עם מאמן כושר אישי
דרך מצוינת לרדת במשקל במהירות היא להתחיל לרוץ, את הצעדים הראשונים בעולם הריצה רצוי לעשות עם מאמן כושר שמכין אותך לזה, באימון אישי תוכל לקבל טיפים רבים ומדידות כדי שתעשה את זה בצורה נכונה ובקצב שמתאים לך.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI