דף הבית רפואה ובריאות בריאות ילדים ותינוקות כל מה שרציתם לדעת על פונדקאות בישראל
כל מה שרציתם לדעת על פונדקאות בישראל
dadon 18/05/16 |  צפיות: 10439

פונדקאות היא באופן כללי נושא רגיש מאוד, ובפרט כך המצב בישראל. התחום כולו מתנהל בכפוף לחוק בעל השם הארוך והמורכב "חוק הסכמים לנשיאת עוברים (אישור, הסכם ומעמד הילוד) התשנ"ו 1996". למעשה במשך שנים רבות התחמקו ממשלות ישראל מלדון בסוגיה הסבוכה, ורק לאחר עתירה של בני זוג שביקשו לעבור תהליך פונדקאות בישראל מינה שר המשפטים דאז, דן מרידור, ועדה ציבורית (ועדת אלוני שמה) לדון בנושא. הוועדה דנה בהיבטים הרבים והמורכבים של הפונדקאות במדינת ישראל במשך קרוב ל-5 שנים, וב-1996 נחקק כאמור חוק המסדיר את הנושא. מאז, באופן טבעי, התעדכן החוק, ומן הסתם הוא גם ימשיך להשתנות בהתאם לתמורות החברתיות ולאופן שבו מתעצב בימינו מוסד המשפחה החדשה.

תנאים הכרחיים לקיום תהליך פונדקאות בישראל

על-מנת שניתן יהיה לקיים תהליך פונדקאות בישראל ישנם מספר תנאים הכרחיים:

* ההורים אינם יכולים להרות בכוחות עצמם עקב בעיה רפואית.

* ועדה מיוחדת מאשרת את ההסכם הכתוב בין האם הפונדקאית להורים שאמורים לקבל לחזקתם את התינוק/ת.

* האם הפונדקאית אינה נשואה, אלא אם כן התקבל אישור מיוחד מטעם הוועדה הנ"ל (דרישה זו ייחודית לתהליכי פונדקאות במדינת ישראל, וזאת מחשש לממזרות. במדינות אחרות ניתנת העדפה דווקא לאימהות פונדקאיות נשואות).

* מדובר בפונדקאות הריונית (מלאה) - כלומר שהביצית ממנה ייוולד התינוק אינה של האישה שנושאת את העובר אלא של האם המיועדת או שהתקבלה בתרומה. פונדקאות חלקית אסורה בארץ.

כיצד מתבצע התהליך?

השלב הראשון של תהליך פונדקאות בישראל כולל קבלתו של אישור ראשוני עבור ההורים, וזאת עוד בטרם איתרו אם פונדקאית.

לאחר מכן מאותרת אם פונדקאית מתאימה, שכמובן עוברת מבדקים רפואיים ואחרים על-מנת לאשר את כשירותה לביצוע התהליך הרגיש, היא וההורים המיועדים מקבלים הסברים מפורטים לגבי הצפוי להם והם עורכים הסכם מסודר.

לאחר מכן מתקיים דיון בוועדה המיוחדת שמאשרת את תהליכי הפונדקאות במדינת ישראל ואם זו מאשרת את המקרה הספציפי, ניתן לעבור לשלב הרפואי שבו מופרית האם הפונדקאית.

ההורים מקבלים לידם את ילדם מיד לאחר הלידה, כשפקיד סעד מלווה את התהליך ואף משמש כאפוטרופוס של התינוק עד למתן צו ההורות.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 dadon


 


מאמרים נוספים מאת dadon
 
גסמין קוקטייל - לדעת לבחור נכון
מעוניינים להזמין גסמין קוקטייל וזאת כדי ליהנות מחוויית אלכוהול מפנקת במיוחד שתסב לכם הנאה יוצאת מגדר הרגיל? דעו לכם כי תוכלו להשיג בדיוק את שאתם מחפשים בכל הנוגע לכך וללא שום בעיה. רק תרצו לוודא כי אתם מודעים לכל האפשרויות השונות שתהיינה זמינות לכם בכל הקשור לעניין הזה. אך ורק כך תמצאו מענה הולם אשר יביא לשביעות רצונכם ובצורה המלאה ביותר שרק אפשר להעלות על הדעת. אז אל תשכחו זאת.

מה חשוב לקחת בחשבון בעיצוב רולאפ לעסק?
עומדים לעצב רולאפ לעסק שלכם? אם כן, הגעתם אל המקום הנכון.

איך אפשר לקבל הקלות בפסיכומטרי?
בכדי לקבל הקלות בפסיכומטרי עליכם לעבור כמה אבחונים שונים, להביא מכתבי המלצה ממורים או מדריכים שליוו אתכם, תעודות שונות ועוד.

איך לבחור מוהל מומלץ
אין ספק שהולדתו של ילד חדש משנה את החיים וברור מדוע גם אתם, אפילו אם אתם לא מאוד דתיים, רוצים לעשות לילד ברית מילה.

איך ליצור צילומים לבוק בת מצווה מיוחדים ושונים משל כולם?
14/03/17 | צילום
אין ספק כי צילומים לבוק בת מצווה הפכו לנפוצים ומושקעים הרבה יותר ממה שהיה בעבר.

ברזים לכיור מודרני במטבח
השימוש בברזים נפוץ בעיקר במטבחים ובחדר האמבטיה. כדאי לדעת שכיום ישנה נטייה לאנשים להחליף את הברזים המשעממים שמעטרים את ביתם בברזים הרבה יותר מרשימים, כאלו שיכולים להוסיף נופח עיצובי מיוחד לחלל כולו ופשוט לשפר פלאים את ההרגשה.

גריל פחמים - לאוהבי הבשר הצלוי
ההתלבטות של חובבי ה"על האש" המסורים שאוהבים להשקיע בבשר שלהם ובמזון שלהם ברורה - והבחירה קשה: גריל גז או גריל פחמים?

קבלן שיפוצים במרכז
13/12/16 | שיפוצים
בעזרתו של קבלן שיפוצים במרכז תוכלו להיות בטוחים כי תמצאו בדיוק את שאתם מחפשים, זאת אומרת שיתאפשר לכם להיות במצב בו תשיגו את המענה הטוב ביותר שישנו לצרכים שלכם וזאת בכל הנוגע לתוכניות הבנייה השונות שלכם.

חברות קבורה ואתרי הנצחה מומלצים
כיום ישנם אנשים רבים אשר רוצים להעניק ליקירים שלהם את הכבוד האחרון המגיע להם בצורה הטובה ביותר, ורוצים להעניק להם שירות מכובד הרבה יותר מהשירות הממשלתי המוכר לכולנו.

מועדונים לבת מצווה במרכז
אם אתם מחפשים מועדונים לבת מצווה במרכז, תוכלו למצוא רבים כאלו.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI