דף הבית רפואה ובריאות בריאות גיל הזהב קורס עזרה ראשונה
קורס עזרה ראשונה
magniv 03/08/23 |  צפיות: 872

קורס עזרה ראשונה הוא קורס קצר יחסית, שנמשך בדרך כלל יום אחד או יומיים. הקורס מועבר על ידי מדריך מוסמך, והוא כולל שיעורי תאוריה ושיעורי פרקטיקה. התאוריה מלמדת את המשתתפים את התיאוריה הבסיסית של עזרה ראשונה, כמו למשל מהן הסיבות השונות לחבלות, דימומים, חנק, שברים וכו'. הפרקטיקה מלמדת את המשתתפים כיצד לבצע את הפעולות השונות של עזרה ראשונה ובאילו אמצעי חבישה / טיפול עליהם להשתמש במקרים שונים, כגון עצירת דימום, החייאה, פתיחת דרכי נשימה וכו'.

קורס עזרה ראשונה נחשב לקורס חשוב מאוד, שמציל חיים. אם אינכם יודעים כיצד להעניק עזרה ראשונה, מומלץ לכם במיוחד לקחת קורס עזרה ראשונה כמה שיותר מהר, שכן לעולם לא נדע מתי נזדקק לעזרה מצילת חיים.

מה לומדים בקורס עזרה ראשונה?

קורס עזרה ראשונה מלמד את המשתתפים את הדברים הבאים:

· כציד לזהות מצבי חירום.

· כיצד מזעיקים את כוחות ההצלה.

· איך לבצע החייאה.

· איך לעצור דימום.

· איך לטפל בחנק.

· איך לטפל בכוויות.

· איך לטפל בפציעות.

· איך לטפל בשבץ מוחי.

· איך לטפל בהתקף לב.

· איך לטפל במצבים רפואיים שונים נוספים.

אחד הדברים החשובים ביותר אותו לומדים המשתתפים בקורס ע"ר הוא כיצד להישאר רגועים ומפוקסים בזמן חירום והגשת העזרה לאדם שזקוק לטיפול. המראות אינם קלים ופשוטים ולא תמיד אנו מורגלים בהם, לכם, כלל שמגישי העזרה ראשונה נשארים ממוקדים ואינם נרתעים למראה הפציעה הקשה, כך ניתן יהיה להגיש טיפול ראשוני מיטבי לפצוע ולהביאו להמשך טיפול אצל צוותי ההצלה או בביה"ח.

מי צריך לקחת קורס עזרה ראשונה?

ככלל ניתן לומר כי ככל שיותר ויותר אנשים יעברו קורס עזרה ראשונה – כך ייטב לכולם. אך היות ולא כך המצב ולא כולנו יכולים לעמוד אדישים בפני דם ופציעות שונות, נציין כי כל מי שנמצא בסביבה עם אנשים או עובד עם אנשיםאחרים צריך לקחת קורס עזרה ראשונה. הקורס חובה במיוחד עבור אנשים הבאים:

· הורים.

· מורים ומנהלים.

· מדריכים בתנועות נוער.

· עובדים בעבודה עם ילדים.

· עובדים בעבודה עם אנשים מבוגרים.

· עובדים בעבודה עם אנשים עם מוגבלויות.

· כל מי שנמצא בסביבה עם אנשים שיכולים להיפגע.

איך למצוא קורס עזרה ראשונה?

קל ופשוט לאתר את המקום בו תוכלו לעבור קורס עזרה ראשונה. ברחבי הרשת ניתן להיכנס לאתרים שונים למשל:

· מד"א

· איחוד הצלה

· מכבי אש.

ובנוסף, קורסים לעזרה ראשונה מתקיימים במוסדות הבאים בין היתר :

· צה"ל.

· משרד הבריאות.

· בתי ספר.

· מוסדות ומקומות עבודה (המגזר הציבורי והפרטי).

כמה עולה קורס עזרה ראשונה?

מחיר קורס עזרה ראשונה משתנה בהתאם לארגון שמציע את הקורס, אורך הקורס ורמת הקורס. כך או כך לא מדובר בסכומים גבוהים אלא דווקא הפוך מכך וזאת מתוך כוונה לאפשר לכמה שיותר אנשים לעבור את הקורס החשוב כל כך.

האם קורס עזרה ראשונה חובה?

קורס עזרה ראשונה אינו חובה בחוק בישראל. עם זאת, מומלץ לכל אחד ואחת לקחת קורס עזרה ראשונה, מכיוון שהוא יכול להציל חיים וגם מעניק תחושת סיפוק ותרומה חברתית לקהילה הקרובה.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 magniv


 


מאמרים נוספים מאת magniv
 
לכידת מסע ההריון: המשמעות של צילומי הריון
צילומי הריון הם לא רק צילומים רגעיים; הם נצחיים אשר כוללים את אוסף החוויות והרגשות אותן חווית במהל ההריון וציון תקופה שעומדת להסתיים ולהתחיל בחוויה מיוחדת אף עוד יותר. צילומים אשר יוצרים זכרונות מתוקים ונצחיים שילוו את המשפחה במשך דורות.

קורס עזרה ראשונה
קורס חובה לכל מי שנמצא בסביבה עם אנשים אחרים. בקורס ע"ר לומדים המשתתפים כיצד להעניק עזרה ראשונה בסיטואציות שונות, כגון חבלות, דימומים, חנק וכו'. הקורס גם מלמד את המשתתפים כיצד להזעיק את כוחות ההצלה ולטפל במצבים בהם הכוחות לא הגיעו עדיין.

בדיקות ראייה: מדוע חשוב לבצען?
19/06/23 | צרכנות
בדיקות עיניים סדירות הינן חיוניות לשמירה על בריאות עיניים טובה ומניעת בעיות ראייה. במאמר זה, נחקור את החשיבות של בדיקות ראייה ומדוע כדאי להפוך אותן לחלק משגרת הבריאות הרגילה שלכם.

ארכיטקט (אדריכל)
07/05/23 | אדריכלות
"ארכיטקט" או גם "אדריכל", מקור המושג "אדריכל" מגיע מהמילה היוונית "arkhitekton", שפירושה "בנאי ראשי". ארכיטקט הוא איש מקצוע שמתכנן מבנים שונים ויכול להתמחות באדריכלות נוף, תכנון עירוני ועוד, כאשר לאלו ישנן דרישות ספציפיות לקבלת ההסכמה לעסוק בתחומים אלו כמו גם ישנם איגודים ייעודים לנישות המקצועיות הנוספות.

בית אבות סיעודי ברעננה
לכל אחד מאיתנו ישנו הרגע הזה בו אנו נאלצים לעמוד מול המציאות בנוגע לבן משפחה מבוגר שמתקשה מאד שניהול אורך חיים תקין ועצמאי ולפנות לגורמים חיצוניים אשר יכולים לטפל ולהשגיח עליו באופן קבוע. לשם כך ישנם בתי אבות סיעודיים שהינם מוסדות המעניקים טיפול 24/7 לאנשים שאינם יכולים עוד לחיות ולנהל שגרת חיים תקינה באופן עצמאי.

לימוזינה לחתונה
בשנים האחרונות אנו רואים יותר ויותר זוגות צעירים בדרכם לאולם החתונה, או גני האירועים, בתוך רכבי לימוזינה מפוארים שמביאים אותם היישר אל האירוע בסטייל שלא יישכח. כיום, הגעה עם לימוזינה לחתונה מעבירה מסר לאורחים כי מצפה להם אירוע מיוחד, מושקע, מלא בפאר והדר מתחילתו ועד לסופו.

אילו עבודות אלומיניום וזכוכית כדאי לעשות עם המעבר לבית חדש?
מעבר לבית חדש הוא הזדמנות אידיאלית לשפץ את הנכס ולשדרגו, בין היתר באמצעות עבודות אלומיניום וזכוכית המתאימים לסגנון העיצוב של הדירה/בית. עבודות אלו יכולות לבוא לידי ביטוי בשדרוג החלונות במבנה, הוספת מעקות, שיפוץ המדרגות ועוד ועוד. במאמר שלפניכם נציין מספר עבודות שיפוץ/שדרוג שכדאי לכם לשקול לחיוב.

מכונת תפירה תעשייתית וביתית
המלצה חמה שתמיד מתאימה- היות ומדובר בהשקעה כספית לא קטנה, אנו ממליצים לרכוש מכונת תפירה (ביתית ותעשייתית) אצל חברה מוכרת ומנוסה, שיש לה וותק וניסיון במגוון רחב של מכונות ושירות. חשוב לבדוק מהי תקופת האחריות על המכונה, כמו גם מהו היקף השירות אותו מעניקה החברה. לא תמיד המחיר הוא זה שמכריע את הכף לרכישה, אתם בוודאי לא רוצים לרכוש את המכונה הזולה ביותר ולגלות בסופו של יום כי קניתם "חתול בשק" ועל המחיר הזול, תשלמו ביוקר. רב.

הרחקת יונים
ישנן כמה וכמה שיטות להרחקת יונים. את מרביתן ניתן לעשות באופן עצמאי עם הדרכה / הסבר על אופן התפעול של המלכודת/ האביזר שרכשתם. בין אם כך ובין אם ע"י חברה המתמחה בהרחקת יונים, חשוב לדעת כי אין כל כוונה לפגוע או להשמיד את היונים, אלא רק להרחיקן / להעבירן למקום אחר. בסופו של דבר, היונה היא סמל השלום, כך שכדאי לשמור עליה...מרחוק 😊

מהו מבנה יביל ומי צריך את זה?
01/08/22 | נדל"ן
למבנים יבילים ישנם שימושים רבים בתעשייה וגם במגזר הפרטי, כאשר הם עשויים לתת מענה מעולה עבור צרכי מגורים, מחסנים, חנויות, משרדים, שירותים, מקלחות ועוד.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI