דף הבית חוק ומשפט חקירות כיצד מתבצע אבחון שווי יהלומים?
כיצד מתבצע אבחון שווי יהלומים?
הדס כהן 24/09/23 |  צפיות: 306

אם חשבתם שלהביט ביהלום ולהתפאר מיופיו החיצוני זו הערכה לשוויו של יהלום אז קבלו תיקון. שוויו של יהלום נמדד על ידי פרמטרים רבים, לצד זאת, צריך לדעת להבחין כי איננו מעריכים חיקוי זול שאיננו שווה הערכה ראויה כלל. על מנת לבצע בחינת שווי יהלומים נכון להיוועץ באיש מקצוע בעל ידע נרחב בענף.

במידה ואתם מתכננים רכישת יהלומים בחרו נכון מקום ואנשי מקצוע אמינים, בעלי ידע וניסיון בענף. בדיקה נכונה תדייק שווי יהלומים.

שווי יהלומים. לא מדלגים על אף פרמטר בתהליך:

משקל – יהלום במשקל 0.2 גרם שווה ערך לקראט אחד. למשקל כמובן משמעות רבה.

פגם – המילה פגם לא מתיישבת בקלות עם יהלום. אך יש לדעת שבכל יהלום קיים פגם. הפגם יכול להופיע במעטפת החיצונית או בחלקו בפנימי של יהלום. מלטש מקצועי יבצע ביהלום ליטוש שיעלה את ערכו.

צבע היהלום – שווי יהלומים מושפע גם מצבעם. יהלומים מופיעים בטבע בגוונים של חום-צהוב ועד לגוון שקוף. תפקידו של מלטש בין השאר להביא את היהלום לשקיפות מקסימאלית מה שיעלה את ערכו.

חיתוך היהלום – לחיתוך כמה משמעויות בהם גם השפעה על שקיפותו וצלילותו של יהלום. וכן, חיתוך קובע את שטח הפנים של היהלום. חיתוך עגול ויצירת שטח פנים רחב משווים ליהלום ערך גבוה.

כל אלה יחד יעלו את ערכו של יהלום

אם נתייחס לרגע למכירת יהלומים וכן שווי יהלומים נזהה כמובן שקיים שוני בתמחור בהתאמה ללוקיישן המכירה. יש שוני בין רכישת יהלום בחנות לעומת רכישתו בסוכנות גדולה. יהלומים עוברים דרך עד נחיתתם בחלון הראווה.

מומלץ מאוד להיוועץ בתהליך רכישה ולעשות זאת בחוכמה ובסבלנות. שווה ללמוד, להכיר, לבחור בסיוע הנכון ולרכוש נכון.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 הדס כהן


 


מאמרים נוספים מאת הדס כהן
 
בדיקה גיל
02/11/23 | NLP
בדיקה גיל

כיצד מתבצע אבחון שווי יהלומים?
24/09/23 | חקירות
אם חשבתם שלהביט ביהלום ולהתפאר מיופיו החיצוני זו הערכה לשוויו של יהלום אז קבלו תיקון. שוויו של יהלום נמדד על ידי פרמטרים רבים, לצד זאת, צריך לדעת להבחין כי איננו מעריכים חיקוי זול שאיננו שווה הערכה ראויה כלל. על מנת לבצע בחינת שווי יהלומים נכון להיוועץ באיש מקצוע בעל ידע נרחב בענף.

הערכת אומנות. פשוט חובה
יצירת אומנות בעלת ערך ומשמעות לא יכולה להיות ללא הערכה. חובה על בעל יצירת אומנות לדעת מה הוא מחזיק בידיו. הדבר הבסיסי לעשות הוא לבצע הערכת אומנות על ידי איש מקצוע בעל ידע. איש המקצוע הנכון יהיה בעל הידע לתת מענה מקיף אודות היצירה. החומרים מהם היא עשויה, רקע והיסטוריה, שנותיה, מקורותיה ועוד. אי אפשר להחזיק ביצירת אומנות מבלי לדעת את הפרטים הללו שהסך שלכם יחד מסכם את שוויה וערכה המדויק

הערכת אומנות. הבחנה מקצועית
ראוי לה ליצירת אומנות שתהיה בידיים טובות. כלומר, אם יש בידנו יצירה שעל פניו נראית עם רקע ואיכויות יוצאות דופן נכון שנבדוק אותה ונעריך אותה נכונה

שווי יהלומים – שווה לדייק
אם ביהלומים ובשווים עסקינן הרי שיש לציין שנכון לבצע בדיקה של שווי יהלומים אצל מומחים לדבר.

שווי יהלומים – פשוט לבדוק
על מנת שנוכל לבצע תהליך של הערכת שווי יהלומים נצטרך לעבור כמה שלבים כשהראשון שבהם יהיה בדיקה מעבדתית לאישור שהיהלום שברשותנו הוא יהלום טבעי.

הערכת יהלומים. פשוט לבצע
ענף היהלומים עובר שינויים, תנודות והתפתחויות כמו ענפים אחרים... אבל יהלום כמו יהלום לעולם יהיה מבוקש וראוי לשמו הייחודי. במידה ואתם מעוניינים לרכוש תכשיט ובו שיבוץ של יהלומים או לרכוש יהלומים שימו לב שכדאי, נכון ורצוי מאוד שתבצעו הערכת יהלומים. היום ישנם חיקויים רבים, יהלומי מעבדה וזירקונים ונכון לבצע הערכת יהלומים ולדעת בוודאות מה ברשותכם.

שווי יהלומים – פרמטרים ששווים כסף
ביצוע הערכת שווי יהלומים חייב להתבצע על ידי איש מקצוע בעל ידע בענף היהלומים. כשמדובר בהערכת שווי יהלומים צריך לקחת בחשבון שלכל שגיאה קטנה ישנו ערך כספי גבוה. לכן יש צורך בהכרת יהלומים על איכותם ומנגד, הכרת הזיופים הקיימים בשטח.

הערכת אומנות. הסיפור שמאחורי
כל מי שיש ברשותו יצירת אומנות נכון שייקח אותה לביצוע הערכת אומנות. ומדוע תהליך זה חשוב? פשוט מאוד. כי באומנות כמו באומנות אין לדעת רק לפי מראה החיצוני של אומנות את טיבה, איכותה ושוויה.

הערכת תכשיטים – צריך וכדאי לדעת
21/05/23 | ביטוח
אתם לפני רכישה של תכשיט מיוחד במינו. עבורכם או עבור מתנה. ובכן, כדאי לדעת שכיום שוק התכשיטים פרוץ וכשם שיש תכשיטי איכות כך יש תכשיטים מזויפים שעל פניו נראים איכותיים ומשובחים אבל בפועל הימם זולים ופשוטים.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI