דף הבית חברה, פוליטיקה ומדינה פוליטיקה קשרי ממשל ולובינג
קשרי ממשל ולובינג
VPR 27/02/11 |  צפיות: 11998

תחום קשרי הממשל והלובינג התפתח מאוד בשנים האחרונות בד בבד עם השתכללות השוק העסקי. אפשר לומר בפה מלא שלובינג הוא חלק אינהרנטי מהשוק הקפיטליסטי שבו יש נקודות חיכוך בין גופים מסחריים לגופי ממשל וגיפים רגולטורים ובעיקר הכנסת שהיא הגוף המחוקק.

יחד עם זאת בשרותי לובינג משתמשים אנשי המגזר השלישי הן עמותות ומלכרי"ם. המושג קשרי ממשל מתייחס להבנה עמוקה של המבנה השלטוני, זיהוי צמתי ההחלטות, תהליכי קבלת החלטות, הכרות אינטימית עם מקבלי ההחלטות ואם האנשים שמשפיעים על מקבלי ההחלטות ככל שהלוביסט יודע למפות בצורה מעמיקה את קשרי הממשל ביחס לפעולה אותה הוא רוצה לבצע עבור הלקוח שלו כך הסיכוי שיצליח יותר גבוה. אחרי שהלוביסט בנה את המפה בצורה הטובה ביותר יגיע שלב הייעוץ האסטרטגי שבו שבו יקבעו דרכי פעולה על מנת להשיג את המטרה שלשמה הוא נשכר.

לובינג -יחסי ציבור של חברות פרטיות בכנסת

השלב האחרון הוא שלב הלובינג המשלב פעולות שיווקיות שונות כגון קמפיינים במדיה, פעילות יח"צ ופעילות הכוללת פגישות אחד על אחד עם אנשי ממשל, אנשי מקצוע בגופים הרגולטורים והביצועיים השונים וכמובן חברי כנסת בפעילותם בוועדות הכנסת וכמובן והחשוב ביותר כאנשים שמצביעים על חוקים שונים. הינה דוגמא למבנה של פעולת לובינג. יבואן שרוצה להכניס לשוק מוצר בטיחותי ועליו לעבור מסלול הכולל שינויי תקינה וחקיקה שונים. בשלב ראשון ימפה הלוביסט את הגורמים הכרוכים בתהליך הרצוי. זה יכול להיות ועדות תקינה מקצועיות, מנהלי אגפים במשרדי ממשלה כמו כן זה יכול להיות כרוך בשינויי חוקים קיימים. אחרי שהסתיימה פעולת המיפוי ינסה הלוביסט לזהות מה התהליך המהיר ביותר על מנת שהמוצר יכנס לשוק.

אחרי שזוהה התהליך וישנם גם השמות של האנשים המשפיעים. יקבעו איתם פגישות. קשריו של הלוביסט עוזרים לו בקביעת סדרת פגישות עם מקבלי ההחלטות. לוביסט מקצוען ידע להגדיר נכון סדר מדויק של תהליך לובינג . לדוגמא הוא קודם יקבל את ברכתם של אנשי המקצוע הרלוונטים, הוא ידע להפגיש יועצים מקצועים שמעבר להבנה שלהם בתחום הספציפי ידעו גם למכור אותו בצורה אמינה לחברי הכנסת למרות שאין להם הבנה מקצועית. אם סדר הפעולות והעבודה עצמה היו טובים ונכונים, יש סיכוי גדול שיצליח לתת מענה טוב ללקוח שלו.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 VPR

VPR בניית אתרים לעסקים בראייה של חברת קידום אתרים מקצועית! 


מאמרים נוספים מאת VPR
 
גן אירועים – הקיץ מחכה לנו
31/01/13 | חתונות
מאז ומתמיד זוגות מתחתנים יודעים שבשביל לבחור מקום צריך לצאת ולהסתובב בין המקומות, לחפש אתרי אינטרנט עם סיורים וירטואלים כאלו ואחרים על מנת לקבל את הויז'ן הכולל של המקום..

הדברה – הרחקת יונים ושלל פתרונות לבית
אנחנו מאוד אוהבים את הבית הפרטי שלנו, מאוד אוהבים את השקט הנפשי אבל לא תמיד הוא נשאר ככה ולא בגללנו.

כל הפרטים על רכישת טבעות נישואין
22/07/12 | חתונות
אם גם אתה מצאת את בחירת ליבך ומעוניין כבר למסד את הקשר, קרוב לוודאי שאתה מחפש אחר טבעת נישואין. טבעת נישואין היא ללא כל ספק הסממן הגדול ביותר המעיד על הקשר בין בני הזוג..

חתונה - היום הגדול, התכנון המושלם
17/06/12 | חתונות
לתכנן כמעט אף אחד לא אוהב, אבל כאשר מדובר בתכנון חתונה קרובה בני הזוג קופצים לים ומקווים שהם שוחים לכיוון הנכון. אז כמו ברוב המקרים, אלו שמתחתנים הינם זוג טרי אשר לא ידע מעולם על הנושא של חתונה.

ייעוץ משכנתאות - חיסכון של עשרות אלפי שקלים
04/06/12 | משכנתא
מי מאיתנו שעומד בפני הבחירה החשובה והמשמעותית של הלוואת משכנתא שתלווה אותו החל מרכישת נכס (כמו בית למשפחתו) ודרך עשרים או שלושים השנים הבאות של חייו, בוודאי יגלה עניין בנאמר במאמר זה.

עולם שלם של גאדג'טים מחכה לנו
24/05/12 | גאדג'טים
אנחנו כל הזמן רואים בחדשות על איזה פיתוח חדש כזה או אחר אשר משנה את פני העולם לתמיד, אמרו שבין גדולי מוחות ואנשים גדולים..

חוק סיעוד לקשישים- הזכות לקבלת סיוע סיעודי מהמדינה
24/03/12 | גיל הזהב
בכל מדינה מתוקנת ברחבי העולם, מחויבת להיות חקיקה כלשהי, המעגנת את זכויותיהם של האוכלוסייה הקשישה בה. במדינת ישראל, קיים חוק סיעוד לקשישים,

מוצרי מזון- מפגש של תרבויות
הצורך במוצרי מזון הוא מזמן לא רק בסיסי וקיומי, כשכיום מתאפשר באמצעות צריכת מוצרי מזון ממקומות שונים ברחבי העולם, ללמוד רבות אודות תרבויות הקיימות בעולם, דרך מאכליהם השונים.

עולם של עיצוב גרפי
עולם העיצוב כולל בתוכו מספר מקצועות גדול, המושכים את התעניינותם של רבים, כישנה מגמה של התקדמות מתמדת, המביאה להתעניינותם של רבים בכל הקשור לעולם זה.

החרדה ואנחנו
אי אפשר שלא לשים לב איך בישראל יותר ויותר אנשים הולכים לטיפולים משפחתיים ואישיים, טיפול פסיכולוגי וייעוץ על מנת לצאת מהמצב החרדתי שרודף את ההמונים.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI