דף הבית חברה, פוליטיקה ומדינה חברה ומדינה ח"כ רוחמה אברהם בלילא כנגד הקפאון במשבר החברתי
ח"כ רוחמה אברהם בלילא כנגד הקפאון במשבר החברתי
רוחמה אברהם 27/10/11 |  צפיות: 5313

חבריי חברי הכנסת. אתמול אמר ראש הממשלה שאחרי החגים ושחרורו שלהחייל גלעד שליט, ישראל חוזרת לשגרה…כן, חבריי חברי הכנסת, ישראל חוזרתלשגרה, שגרה אומללה, חסרת מנהיגות ומעוף – שיגרה רעה לישראל.

בקיץ האחרון ,פותחת את דבריה, רוחמה אברהם,נשברה השגרה הממכרת והשקרית של ראש הממשלה. בקיץ האחרון הפכה השגרה לזעקהשנשמעת מרחובה של עיר, מכל בית בקרב מעמד הביניים הנחנק, ממחלקות בתיהחולים, מחדרי המרצים והסטודנטים.

בקיץ הזה נשברה השגרה והוצבה מראת אמת אל מול זחיחותו וחיוכו של ראש הממשלה.

גם הכותרות המשמחות של השבוע החולף לא יעלימו את דפני ליף וחבריה, הם לאיעלימו את המחלקות הקורסות בבתי החולים, הם לא יעלימו את המקררים הריקים,הם לא יעלימו את הכיתות הדחוסות והם לא יעלימו את חשבונות החובה ההולכיםוהמעמיקים של המעמד הבינוני, זה שמשרת, זה שעובד ומשלם מיסים.

העם הזה אינו מטומטם

תמונות יחסי הציבור לא יכסו את הזעם, הם לא יכסו את המצוקה והם לא יכסו את אובדן הערבות ההדדית בחברה שמרחיבה את פעריה.

אחרי החגים אנחנו חוזרים לשגרה – שגרה רעה ומזיקה לישראל.

העם הזה אינו מטומטם. אומרת רוחמה אברהם, העם הזה יודע להעריך את מה שנכון, העם הזה יודע לבקר את מה שאינו ראוי.

ועדת טרכטנברג הוקמה כתרגיל הונאה תקשורתי שמטרתו להדחיק מסדר היום את המחאה החברתית המתעוררת.

המהלך נכשל, המלצות הועדה היו ונשארו חסרות תוכן וחסרות היתכנות.

העם הזה אינו מטומטם, כולנו שמענו את ראש הממשלה מוכר את מסקנות הועדהלשרים ומתחייב. אבל למרות שההמלצות אושרו הן חסרות תוקף וכי כל המלצה תובאלתיקצוב ולאישור נפרד של הממשלה.

אם ראש הממשלה דובר אמת, אם כוונותיו של ראש הממשלה טהורות, אם נאמן הואלתפקידו, למשרתו ולמילתו – הוא צריך להודיע לממשלה ולכנסת על תיקצוב אמיתישל ועדת טרכטנברג. הוא צריך להביא את זה כתיקון מיידי לחוק התקציב 2012 אולהביא תקציב חדש. והוא צריך לעגן את השינויים המיבניים בחקיקה ייעודיתופרטנית.

העם הזה אינו מטומטם מכדי להבין שאין די במסקנות טרכטנברג שהן חסרות,שהן חלקיות ושהן נעדרות הכרעות ערכיות בשאלות יסוד של אופייה של המדינה.

חסרה מנהיגות אמיתית

אבל חבריי חברי הכנסת, הדיון היום הוא גם על מנהיגות. מנהיגות במשבר,מנהיגות אינה נמדדת בחיבוקים בפתח בטנו של מסוק. מנהיגות היא להבין שבקיץהאחרון התרחש כאן משהו, משהו טוב, משהו חשוב, משהו המחייב שינוי. והשינויהנדרש צריך להיות עמוק וממשי.

הוא אינו יכול להישען על תחילתם של ראיונות המגובים זה על זה בדו"ח ועדהאשר המנדט שניתן לה קבע מראש את תוצאותיה. ישראל מחפשת מנהיג שיוכל להובילרפורמות אמיתיות כאלו שפועלות לצמצום פערים חברתיים והגדלת השוויון ולארפורמות שבאות להעשיר מעטים על חשבונם של רבים.

בואו נודה על האמת שמה שחסר כאן זו מנהיגות, זו ממשלה שתקבל החלטות, שתקשיב, שתשמע, שתאזין, שהגיעו מים עד נפש.

חסרה מנהיגות אמיתית, כזו הנדרשת מראש הממשלה בדמוקרטיה היחידה באזור.מנהיגות כזו שמסוגלת לפעול במהירות כדי לייצר פתרונות חברתיים לטווח הקצרוהארוך.

שגרה של קפאון, בידוד ומחדל מתמשך

ראש הממשלה מאוד רוצה לחזור לשגרה. שגרה של היעדר הכרעות, שגרה שלקיפאון מדיני, שגרה של בידוד בקרב הקהילה הבינלאומית, שגרה של דחייתהמתחייב, שגרה של מחדל מתמשך, שגרה של פוליטיקה קטנה, של כניעה וחולשה.

אבל אנחנו, בכנסת ישראל, חברי הבית הזה, הצעירות והצעירים שיצאו אלהרחובות שהם מיטב הנוער היצרני, המשכיל והציוני – כל אלה, יזכירו לראשהממשלה שאין שגרה, ששקט הוא רפש וששתיקה מדומה היא לא יותר מטיוחושמנהיגות, היא שם המשחק.

ותתפלאו לדעת , מסכמת ח"כ רוחמה אברהם בלילא שאנחנו בבית הזה מסוגלים לגלות מנהיגות וזה יהיה תפקידנו במושב הקרובלגלות מנהיגות שתעשה צדק חברתי, שתשנה את ישראל ותהפוך אותה מדמוקרטיהיחידה במזה"ת לדמוקרטיה יחידה במזה"ת שכדאי לחיות בה.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 רוחמה אברהם

רוחמה אברהם נולדה בשנת 1964 בראשון לציון, אם לשני ילדים,  בעלת תואר במדעי המדינה מאוניברסיטת בר אילן.

בעת כהונתו של בנימין נתניהו כראש הממשלה, שימשה אברהם כמנהלת הלשכה בין השנים 1994 - 1999.

אברהם נבחרה לכנסת ה-16 וכיהנה כחברה בועדת הכספים, ועדת הכלכלה, הוועדה לקידום מעמד האישה, וועדה מיוחדת לנושא בעיית העובדים הזרים.
כן כיהנה כיושבת ראש ועדת המשנה לעסקים קטנים ובינוניים בועדת הכספים.

במרץ 2005 מונתה ע"י ראש הממשלה דאז, אריאל שרון, לסגנית שר הפנים מחודש דצמבר 2005 מונתה לממלאת מקום שר הפנים ושימשה בתפקיד עד לחודש אפריל 2006.

עם הקמתה של תנועת "קדימה" בסוף נובמבר 2005, פרשה מהליכוד והצטרפה לתנועה החדשה. עם כינונה של הכנסת ה-17 מונתה ח"כ אברהם לשמש כיושבת ראש ועדת הכנסת. 
ביולי 2007 התמנתה אברהם לשרה המקשרת בין הממשלה לכנסת ולממונה מטעם הממשלה להתוות את אופי האירועים לציון 60 שנות עצמאות למדינת ישראל.

ב – 14.7.08 התמנתה השרה רוחמה אברהם בלילא לשרת התיירות של מדינת ישראל. בסוף שנת 2008 התמודדה רוחמה אברהם בפריימריס של תנועת קדימה ותפסה את המקום השישי  ברשימת התנועה לכנסת.

בכנסת ה – 18  מכהנת רוחמה אברהם כסגנית יושב ראש הכנסת.
בכנסת הנוכחית לקחה על עצמה ח"כ אברהם לפעול למען שינוי שיטת הממשל בישראל, לטפל בנושא העסקים הקטנים והבינוניים בישראל, במגזר השלישי, מעמד הביניים ומיגור הרעב בישראל. 


מאמרים נוספים מאת רוחמה אברהם
 
רוחמה אברהם - המחאה נגרמה מכך שהאזרחים מרגישים מרומים
12/04/12 | אקטואליה
במהלך השבוע הקרוב נסוב כולנו לשולחן הפסח ונציין את יציאת מצרים – יציאתו של העם היהודי מעבדות לחירות. אין זמן מתאים יותר מחג זה להתייחס לאתגרים החברתיים הרובצים לפתחה של מדינת ישראל בעת הזו.

רוחמה אברהם - הממשלה האטומה הזאת מכניסה את ידה יותר ויותר לכיס של האזרחים
יזמתי דיון זה מכיוון שבשבוע שעבר, ערב חג פורים, אזרחי ישראל הוכו בתדהמה כאשר הם קיבלו חשבונות חשמל מנופחים פי שלושה מהרגיל. בימים אלה כולנו חווים את ההסלמה בדרום, כש- 400 אלף תושבים נמצאים תחת סכנה ביטחונית. בטחון מדינה לאזרחיה נמדד לא רק ברמה הצבאית. מדינה מתוקנת צריכה לדאוג גם לביטחון אזרחיה ברמה החברתית והכלכלית.

רוחמה אברהם בלילא - זו האחריות שלנו להוציא אנשים ממעגל העוני
23/02/12 | אקטואליה
אמש התראיינה ח"כ רוחמה אברהם בלילא, לתכניתה של פארלי שחר ברשת ב' בנושא התוכנית לפתרון בעיית הבטחון התזונתי של אזרחי ישראל, אותו יוזמת ומקדמת אברהם יחד עם עמותת "ידיד". לפני כחצי שנה אישרה הכנסת את הצעת החוק של אברהם בלילא להקמת הקמת מועצה לאומית לביטחון תזונתי ובשיחה סיפרה על יוזמות נוספת לפתרון בעיה והמשמעות שלהן.

ח"כ רוחמה אברהם בלילא כנגד הקפאון במשבר החברתי
חבריי חברי הכנסת. אתמול אמר ראש הממשלה שאחרי החגים ושחרורו של החייל גלעד שליט, ישראל חוזרת לשגרה…כן, חבריי חברי הכנסת, ישראל חוזרת לשגרה, שגרה אומללה, חסרת מנהיגות ומעוף – שיגרה רעה לישראל.

רוחמה אברהם מדברת על מסקנות ורכטנברג בועדת הכספים
09/10/11 | אקטואליה
דבריה של ח"כ רוחמה אברהם בלילא בדיון בוועדת הכספים של הכנסת בנושא ועדת טרכטנברג: ראשית, אני מודה לפרופסור טרכטנברג וחברי הועדה על העבודה, על ההשקעה ועל ההירתמות המיידית של כל אחד ואחת למשימה שהוטלה עליהם.

רוחמה אברהם - דיווח סיכום מושב קיץ, אוגוסט 2011
בשבוע שעבר הסתיים מושב הקיץ של הכנסת. ימים לא קלים בהם אנחנו עדים לזעקת השבר והקריסה של מעמד הביניים, ימים בהם עמוד השדרה של החברה בישראל קורס, ימים בהם הציבור עדיין משלם עבור אחזקתה של הממשלה המנופחת והכושלת, הן בתחום החברתי והן בתחום המדיני.

לאחר שאושר החוק של ח"כ רוחמה אברהם - תוקם מועצה לביטחון תזונתי
31/07/11 | אקטואליה
מליאת הכנסת אישרה השבוע בקריאה שנייה ושלישית, את הצעות החוק של ח"כ רוחמה אברהם, ביוזמת עמותת ידיד. הצעת החוק מקדמת הקמת מועצה לאומית לביטחון תזונתי במשרד הרווחה והשירותים החברתיים. בתגובה לאישור הצעת החוק, אמרה ח"כ רוחמה אברהם בלילא: "הקמת המועצה מעגנת את חובתה של הממשלה לדאוג לבטחונם התזונתי של אזרחיה".

אושרה חקיקת הסדרת מועד תשלום מע"מ שיטיב עם בעלי עסקים קטנים (מהבלוג של רוחמה אברהם בלילא)
ועדת הכספים אישרה לפני זמן קצר בקריאה שניה ושלישית את הצעתם של חברי הכנסת רוחמה אברהם בלילא (קדימה) ואלכס מילר (ישראל ביתנו) להתיר לעסקים שמחזורם עד 15 מיליון ש"ח לדווח מע"מ רק על סכום שהתקבל במזומן. עלות החוק תהיה חד פעמית ותסתכם בכ- 150 עד 200 מיליון ש"ח.

רוחמה אברהם בלילא : אנשים רעבים לא רק לפני חגים, אלא כל השנה
04/05/11 | אקטואליה
לפני שבוע, התראיינה ח"כ רוחמה אברהם בלילא בתוכנית ברדיו דרום, אודות קידום חוק הבטחון התזונתי.
מיליון וחצי משפחות, חיות בישראל מתחת לקו העוני בשנים האחרונות, ובהן , כ-780 אלף ילדים רעבים.


רוחמה אברהם מתוך כנס לעסקים קטנים
22/02/11 | אקטואליה
ב – 10.5.10 מדינת ישראל הצטרפה למדינות ה OECD. ראש הממשלה אמר במסיבת עיתונאים שממשלת ישראל מתכוונת לצמצם את הריכוזיות במשק, לעודד תחרות ולהסיר את החסמים בין אם הם באים מהממשלה או מהסקטור הפרטי.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI