דף הבית בניין ואחזקה בית חכם מערכת הסקה מרכזית – כיצד היא עובדת
מערכת הסקה מרכזית – כיצד היא עובדת
tanuryarok 27/02/12 |  צפיות: 2977

הטכניקה של מערכת הסקה מרכזית אינה המצאה חדשה של העידן המודרני, זוהי טכניקה ישנה שקיימת כבר מאות שנים, והיא החלה את דרכה באירופה. העיקרון שעליו מתבססת מערכת הסקה מרכזית הוא העיקרון של חימום מים והזרמתם בצינורות בכל חדרי הבית.

ניתן לומר שכל מערכת הסקה מרכזית מחולקת ל-4 רכיבים שלכל אחד מהם תפקיד חשוב.

· תנור הסקה שתפקידו לחמם את המים באמצעות חומר גלם כלשהו- יש תנורי הסקה הפועלים באמצעות נפט, ויש כאלו הפועלים באמצעות גז, והיום בעידן הטרנד האקולוגי יש גם תנורי הסקה אקולוגיים הבוערים באמצעות שבבי עץ ממוחזרים.

· מערכת מים סגורה –מים  שעברו חימום באמצעות תנור ההסקה ואשר זורמים תוך צינורות הפרוסים בין חדרי הבית

· רדיאטורים – בסופו של כל צינור נוכל למצור רדיאטור שפולט חום בחדר שבו הוא נמצא.

· משאבה וצינורות – תפקידה של המשאבה הוא לווסת את רמת זרימת המים בין הצינורות הפרוסים ברחבי הבית.

בתים או דירות המעונינים בהתקנה של מערכת הסקה מרכזית צריכים לחפש את איש המקצוע שאכן מתמחה ומיומן בפרויקטים של התקנת מערכת הסקה מרכזית. במרבית המקרים התקנה של מערכת הסקה מרכזית תתבצע כבר בשלב של בניית הדירה או הבית, אך יש גם מקרים שבהם כאשר מתבצע שיפוץ של דירה ישנה יוחלט על התקנה של  מערכת הסקה מרכזית.

אמנם עלותה הראשונית של מערכת הסקה מרכזית היא יקרה וההתקנה של מערכת הסקה מרכזית אינה זולה, ואינה פשוטה ודורשת מקצועיות רבה אבל במחשבה לטווח הארוך, מערכת הסקה מרכזית היא הרבה יותר זולה ממערכות חימום חשמליות אחרות, והרבה פחות מזהמת ממערכות חימום המתבססות על דלק או סולר ואשר פולטות חומרים מזהמים לסביבה.

מי ששוקל לרכוש בית חדש או לשפץ בית ישן, כדאי שישקול גם את האפשרות של התקנת מערכת הסקה מרכזית משום שחימום באמצעות מערכת הסקה מרכזית יש לו יתרונות רבים ע"פ חימום באמצעות מזגן או באמצעות תנור נפט ישן ולכן לא כדאי לוותר במהירות על האופציה של מערכת הסקה מרכזית .


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 tanuryarok


 


מאמרים נוספים מאת tanuryarok
 
חימום חכם ובריא באמצעות תנורי הסקה אקולוגיים
04/03/12 | ריהוט
בעידן כזה הטרנד הירוק והאקולוגי תופס תאוצה ומשתלט על יותר ויותר תחומים בחיינו, אחד התחומים שאליהם חדר הטרנד האקולוגי רק לאחרונה הוא התחום של החימום וההסקה.

למה כדאי לחמם את הבית עם מערכת הסקה מרכזית
04/03/12 | ריהוט
היתרונות שיש למערכת הסקה מרכזית נעוצות באופן פעילותה של המערכת, שהופך אותה ליעילה יותר וחסכונית יותר.

מערכות הסקה מרכזית אקולוגית – למה היא כדאית
04/03/12 | ריהוט
מזה שנים ברורה כבר יעילותה של מערכת הסקה מרכזית, ובבתים רבים מחממים היום באמצעות מערכת הסקה מרכזית חסכונית ויעילה שאינה מבזבזת אנרגיה, ומאפשרת לדיירי הבית שליטה מקסימאלית בטמפרטורה.

האם שמעתם על תנורי הסקה ידידותיים לסביבה ?
בעידן האקולוגי שבו אנו מקפידים לרכוש מוצרים ולהזמין שירותים שיהיו כמה שיותר ידידותיים לסביבה , ויגרמו כמה שפחות נזק לסביבה, ניתן לרכוש גם תנורי הסקה ידידותיים לסביבה. יש היום בשוק תנורי ההסקה, לא מעט חברות המציעות למכירה תנורי הסקה ידידותיים לסביבה אשר פועלים באמצעות פתיתי עץ שמוחזרו מתעשיית העץ.

מערכת הסקה מרכזית – כיצד היא עובדת
27/02/12 | בית חכם
הטכניקה של מערכת הסקה מרכזית אינה המצאה חדשה של העידן המודרני, זוהי טכניקה ישנה שקיימת כבר מאות שנים, והיא החלה את דרכה באירופה. העיקרון שעליו מתבססת מערכת הסקה מרכזית הוא העיקרון של חימום מים והזרמתם בצינורות בכל חדרי הבית.

תנורי הסקה הפועלים באמצעות שבבי עץ
27/02/12 | בית חכם
היום בעידן המודרני , האדם יכול להשתמש באמצעי חימום שונים, החל ממיזוג אוויר הפולט אוויר חם, וכלה בקמין. אחד מאמצעי החימום השימושיים ביותר היום הוא תנור הסקה שמחמם מערכת הסקה סגורה.

תנורי הסקה אקולוגיים– הדרך הטובה ביותר לחמם את הבית
23/02/12 | בית חכם
תנורי הסקה בשנים האחרונות הפכו להיות מאוד פופולאריים כיוון שהם מאוד חסכוניים וניתן לחמם את הבית באמצעותם בעלות נמוכה וללא תחושה שהאוויר בבית דחוס. תנורי הסקה מופעלים לרוב באמצעות גז המועבר דרך מערכת הסקה מרכזית לכל החדרים. חידוש מעניין בתחום הוא תנורי הסקה אקולוגיים המופעלים על בסיס שבבי עץ.

יתרונות של הסקה מרכזית בבית
23/02/12 | בית חכם
הסקה מרכזית שומרת על מידת החום באמצעות פיזור החום ברחבי הבית. מערכת הסקה מרכזית אינה ממקדת את מקור החום באזור מסוים בבית ובאמצעות גז המועבר בצינורות, החום מגיע לכל חדרי הבית ושומר על חום גופינו.

פיזור חום בבית ע"י שימוש במערכת הסקה אקולוגית
23/02/12 | בית חכם
חימום באמצעות מערכת הסקה מרכזית דרך תנורי הסקה היא אופציה נהדרת ואולי הטובה ביותר בתחום אמצעי החימום הקיימים. כאשר מתקינים מערכת הסקה מרכזית בבית ניתן ליהנות מחיים ברמה ואיכות גבוהים יותר באופן משמעותי.

חימום על ידי תנורי הסקה אקולוגיים
23/02/12 | בית חכם
הסקה מרכזית בעזרת תנורי הסקה אקולוגיים פועלת על בסיס שבבי עץ הממוחזרים מתעשיות העץ. למערכת הסקה מרכזית אקולוגית יתרונות וחסרונות כאשר מאוד ברור שהיתרונות הופכים את ההחלטה להתקין מערכת הסקה מרכזית אקולוגית לנכונה הן מבחינת השימוש הנוח והן מבחינה כלכלית.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI