דף הבית קניות וצרכנות קניות וצרכנות - אחר מאפייני שוק הפרחים לשימוש עצמי במגזר העסקי
מאפייני שוק הפרחים לשימוש עצמי במגזר העסקי
דיווה 23/12/13 |  צפיות: 2777

השימוש בפרחים כמרכיב מרכזי בקישוט סביבת האדם נוצר והשתרש במשך מאות ואלפי שנים. ניתן למצוא את הפרחים בתחום אדריכלות הגנים, אומנויות עיצוב זרי פרחים וסידורי פרחים ובתחום הציור והצילום. למרות שמוסכמות היופי ביחס לפרחים שונים במקצת בכל תרבות ובכל סביבה גיאוגרפית, אבל החשיבות שיש לפרחים בסביבת האדם היא כלל עולמית. מסיבה זו רכישת זרי פרחים ו/או הזמנת משלוחי פרחים נהוגים ומקובלים בכל התרבויות והארצות, כאשר ניתן לפלח את השימוש בפרחים לצריכה עסקית ולצריכה של משקי הבית.

במאמר זה נתרכז במאפייני השימוש בפרחים בתחום העסקי אשר ניתן לחלוקה לשני תת תחומים: עסקים שמזמינים זרי פרחים לצריכה עצמית של בית העסק ועסקים שמזמינים משלוחי פרחים עבור לקוחותיהם ו/או עובדיהם. מאחר ולכל תת תחום יש מאפיינים משלו, נתרכז במאמר זה בתחום רכישת פרחים לצריכה עצמית לקישוט בית העסק עם זרי פרחים וסידורי פרחים ו/או עסקים ספציפיים כגון מלונות, אולמי חתונות וכנסים שבהם מרכיב קישוטי פרחים הוא מרכזי בעיצוב המקום ומשמעותי בהוצאות התפעוליות.

המרכיב העיקרי בתחום צריכת זרי פרחים למגזר העסקי הוא תחום אולמות לחתונות וכנסים שמאופיינים במחזורים גדולים של משלוחי פרחים. לתחום זה מספר מאפיינים ייחודיים: ראשית, הפרחים משמשים תקופה קצרה, בדרך כלל לערב האירוע. מסיבה זו שוזרי הפרחים שמעצבים זרי פרחים וסידורי פרחים לאירוע מבקשים לקבל פרחים בשיא פריחתם. זאת בניגוד לתחום משלוחי פרחים לקישוט הבית או בית העסק שבהם המזמין מעוניין שהפרחים יחזיקו מעמד מקסימום זמן ולכן שולחים משלוחי פרחים שנמצאים בתחילת הפריחה. נושא זה מהווה דרישה ייחודית משמעותית מפני שהיא מחייבת את ספקי הפרחים לאחסן את הפרחים מספר ימים ארוך מהרגיל על מנת שהם יתפתחו ויגיעו לשיא בשלותם ביום המשלוח.

מאפיין שני בתחום זה הוא מרכיב העלות הגבוהה של צריכת פרחים בהוצאות העסק. מסיבה זו בית העסק מפעיל לחץ כדי להוריד עלויות שמתבטא בשימוש בעיקר בפרחי העונה והימנעות משימוש בפרחים אקזוטיים, שימוש בפרחים עם גבעולים קצרים שזולים ביחס לפרחים עם גבעולים ארוכים והתבססות בעיקר על פרחים בעלי פקע קטן.

לבסוף, בגלל שהפרחים משמשים בפרק זמן קצר, בית העסק לא צריך לדאוג לתנאי האחסון של הפרחים קרי, לספק תוספי מזון, להחליף את המים ולדאוג שהפרחים לא יהיו חשופים לחום ולרוח.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 דיווה


 


מאמרים נוספים מאת דיווה
 
שיקולי פרופורציה בעיצוב זרי פרחים
21/09/16 | צרכנות
עיצוב זרי פרחים הוא אמנות של ארגון אלמנטים עיצובים הגלומים בפרחים ובאבזרים על פי העקרונות של אמנות העיצוב. מעצבי זרי פרחים וסידורי פרחים בדרך כלל משתמשים בטכניקות ועקרונות במטרה ליצור קומפוזיציות יפות ונעימות למראה. מאמר זה מסביר את נושא הפרופורציה המומלצת בעיצוב זרי פרחים.

הזמנת משלוחי פרחים לחוץ לארץ עם מסירה מידית
21/09/16 | צרכנות
הזמנת משלוחי פרחים לחו"ל עם מסירה מידית יכולה להתבצע באחת משתי דרכים. אפשרות ראשונה, הזמנת המשלוח מאתר ישראלי שמקושר ברשת בינלאומית של חנויות פרחים. האפשרות השנייה, הזמנת משלוח פרחים ישירות מחנות פרחים בקרבת כתובת היעד למשלוח.

משלוח פרחים לאחר לידה
אישה לאחר לידה מעדיפה להישאר בשקט בבית עם התינוק, מבלי שיטרידו אותה כל הזמן עם ביקורים שדורשים ממנה לארח את האורחים. מצד שני, היא רוצה ושמחה לקבל מתנות שעושות לה מצב רוח טוב. הפתרון הוא משלוח פרחים שמובא על ידי שליח כך שמקבלים מתנה "נטו".

משלוח פרחים תל אביב בתוך עשר דקות אינו מומלץ
19/09/16 | קניות
חברת מוניות אינטרנטית משווקת שירות חדש של משלוח פרחים תל אביב בתוך עשר דקות. מתבקשת השאלה האם השירות מקצועי ומומלץ או שרק נכנס שחקן חדש לשוק משלוחי פרחים שמנצל את תמימות הציבור.

מיומנויות העבודה בחנות פרחים
עבודה בחנות פרחים אינה עבודה קלה והיא דורשת מיומנויות מיוחדות. המאמר מפרט אילו מיומנויות נדרשות ולמי מתאים לעבוד בחנות פרחים.

טיפים להארכת תוחלת חיי סוגי פרחים נפוצים
19/09/16 | גינון
ברגע שפרח נקטף מתחיל לפעול שעון שקובע את תוחלת חייו. צרכן שמזמין משלוח פרחים יכול להאריך את תוחלת חיי הזר וליפות את מראהו אם ינהג לפי הטיפים שמפורטים במאמר.

שתילים ופרחים בעיצוב הבית
יש אין ספור אפשרויות לשילוב פרחים ועציצים בעיצוב הבית. חנות פרחים מקצועית תציע לכם פתרון יצירתיים כמו גם שירות של משלוח פרחים ועציצים.

תוחלת חיי ציפור גן עדן בבית הלקוח
31/12/14 | צרכנות
לציפור גן עדן יש תוחלת חיים ארוכה יחסית, הוא אוהב חום, זקוק למים רבים ולאור. במאמר מוסבר כיצד חנויות פרחים והצרכנים צריכים לטפל בפרח זה על מנת להפיק מהפרח את מלוא פוטנציאל היופי שלו.

עלות משלוחי פרחים
31/12/14 | צרכנות
משלוחי פרחים כרוכים ב-3 הוצאות: זמן עבודת השליח, דלק ועלות הרכב. לכן מוצדק לגבות דמי משלוח. מצד שני, יש חנויות פרחים שגובות מחירים מופרזים. צרכן חכם צריך לבחור חנות פרחים שמציע שירות אמין במחיר סביר.

כללי אמון הציבור לתחום משלוחי פרחים
31/12/14 | צרכנות
תחום משלוחי פרחים והזמנת זרי פרחים באמצעות אתרי אינטרנט של חנויות פרחים אינו מתנהל בצורה שקופה והגונה. ולאור חוק הגנת הצרכן שלא מאפשר ביטול עסקאות בתחום זה, נדרש לאמץ ולהנחיל את כללי אמון הציבור לענף הפרחים.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI