דף הבית חוק ומשפט חוק ומשפט - אחר מה תצטרכו כדי להיות נוטריון
מה תצטרכו כדי להיות נוטריון
הדס כהן 20/01/14 |  צפיות: 2708

נוטריון הינו עורך דין אשר הוסמך באופן חוקי על ידי ועדת הנוטריונים לביצוע פעולות אשר אך ורק הנוטריון מאושר לבצע אותן. האישור הנוטריוני עצמו הינו אישור אשר מעיד על חוקיות ועל מהימנות משפטית של המסמך הרלוונטי ושנחתם על ידי אדם מהרצון החופשי שלו ולא במעורבות של אדם אחר בכפיה או שכנוע לא חוקיים. נוטריון בתל אביב או נוטריון בכל מקום אחר עובד יחד עם חותמת נוטריונית אשר אותה הוא מקבל אחרי שקיבל את אישור הועדה המקצועית ואחרי שצבר נסיון של מספר שנים כעורך דין מוסמך, בארץ, פעילות נוטריונית מעוגנת בחוק מ-1976. בעולם הרחב, המוסד הנוטריוני התפתח עוד מלפני מאות שנים.

כך תהפכו להיות נוטריון

על פי החוק הישראלי, על מנת שתוכלו להיות נוטריון עליכם להיות אזרחים במדינת ישראל וחברים בלשכת עורכי הדין. כמו כן, בלעי ותק של מינימום 10 שנים כעורכי דין וללא שוב רבב או עבירה כלשהי בעלת קלון. כמו כן, אסור גם שלאדם המגיש בקשה לכהן בתור נוטריון בתל אביב במקומות אחרים יושעה ואילו לא פעם אחת מתפקידו כעורך דין. כמו כן, על עורך הדין לעבור השתלמות מיוחדת בסיומה להגיש בקשה לוועדה מטעם משרד המשפטים אשר תמנה אותו כנוטריון. ועדה זאת מתקיימת כפעמיים בשנה ובוחנת מספר בקשות אשר הוגשו ובאישורן מעניקה את חותמת הנוטריון.

מה הם תפקידיו של נוטריון

תפקידי הנוטריון הינם רבים וכוללים בין היתר סעיפים לאימות חתימת מסמכים, מתן אישור על החתום על המסמך וכי החתום הינו רשאי אמין ומוסמך לחתום עליו, מתן אישור אודות אמיתות ונכונות העתק מסמך וגם כל נוטריון בתל אביב מאושר ללאמת נכונות תרגום, אישור תצהירים, מתן אישור על חיי אדם ואישור נכונות של רשימת מצאי.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 הדס כהן


 


מאמרים נוספים מאת הדס כהן
 
כיצד מתבצע אבחון שווי יהלומים?
24/09/23 | חקירות
אם חשבתם שלהביט ביהלום ולהתפאר מיופיו החיצוני זו הערכה לשוויו של יהלום אז קבלו תיקון. שוויו של יהלום נמדד על ידי פרמטרים רבים, לצד זאת, צריך לדעת להבחין כי איננו מעריכים חיקוי זול שאיננו שווה הערכה ראויה כלל. על מנת לבצע בחינת שווי יהלומים נכון להיוועץ באיש מקצוע בעל ידע נרחב בענף.

הערכת אומנות. פשוט חובה
יצירת אומנות בעלת ערך ומשמעות לא יכולה להיות ללא הערכה. חובה על בעל יצירת אומנות לדעת מה הוא מחזיק בידיו. הדבר הבסיסי לעשות הוא לבצע הערכת אומנות על ידי איש מקצוע בעל ידע. איש המקצוע הנכון יהיה בעל הידע לתת מענה מקיף אודות היצירה. החומרים מהם היא עשויה, רקע והיסטוריה, שנותיה, מקורותיה ועוד. אי אפשר להחזיק ביצירת אומנות מבלי לדעת את הפרטים הללו שהסך שלכם יחד מסכם את שוויה וערכה המדויק

הערכת אומנות. הבחנה מקצועית
ראוי לה ליצירת אומנות שתהיה בידיים טובות. כלומר, אם יש בידנו יצירה שעל פניו נראית עם רקע ואיכויות יוצאות דופן נכון שנבדוק אותה ונעריך אותה נכונה

שווי יהלומים – שווה לדייק
אם ביהלומים ובשווים עסקינן הרי שיש לציין שנכון לבצע בדיקה של שווי יהלומים אצל מומחים לדבר.

שווי יהלומים – פשוט לבדוק
על מנת שנוכל לבצע תהליך של הערכת שווי יהלומים נצטרך לעבור כמה שלבים כשהראשון שבהם יהיה בדיקה מעבדתית לאישור שהיהלום שברשותנו הוא יהלום טבעי.

הערכת יהלומים. פשוט לבצע
ענף היהלומים עובר שינויים, תנודות והתפתחויות כמו ענפים אחרים... אבל יהלום כמו יהלום לעולם יהיה מבוקש וראוי לשמו הייחודי. במידה ואתם מעוניינים לרכוש תכשיט ובו שיבוץ של יהלומים או לרכוש יהלומים שימו לב שכדאי, נכון ורצוי מאוד שתבצעו הערכת יהלומים. היום ישנם חיקויים רבים, יהלומי מעבדה וזירקונים ונכון לבצע הערכת יהלומים ולדעת בוודאות מה ברשותכם.

שווי יהלומים – פרמטרים ששווים כסף
ביצוע הערכת שווי יהלומים חייב להתבצע על ידי איש מקצוע בעל ידע בענף היהלומים. כשמדובר בהערכת שווי יהלומים צריך לקחת בחשבון שלכל שגיאה קטנה ישנו ערך כספי גבוה. לכן יש צורך בהכרת יהלומים על איכותם ומנגד, הכרת הזיופים הקיימים בשטח.

הערכת אומנות. הסיפור שמאחורי
כל מי שיש ברשותו יצירת אומנות נכון שייקח אותה לביצוע הערכת אומנות. ומדוע תהליך זה חשוב? פשוט מאוד. כי באומנות כמו באומנות אין לדעת רק לפי מראה החיצוני של אומנות את טיבה, איכותה ושוויה.

הערכת תכשיטים – צריך וכדאי לדעת
21/05/23 | ביטוח
אתם לפני רכישה של תכשיט מיוחד במינו. עבורכם או עבור מתנה. ובכן, כדאי לדעת שכיום שוק התכשיטים פרוץ וכשם שיש תכשיטי איכות כך יש תכשיטים מזויפים שעל פניו נראים איכותיים ומשובחים אבל בפועל הימם זולים ופשוטים.

שווי יהלומים – בדיקה ששווה יהלום
כשיש בידינו יהלום ולא משנה מה הסיבה לכך אם מרכישה או מתנה, סביר שנרצה לדעת את ערכו ושוויו. כחלק מכך נבצע פעולה לבדיקת שווי יהלומים. אך בטרם נגיע לאבחון משמעותי נצטרך לבדוק האם היהלום שזכינו שיהיה בידינו הוא באמת יהלום בעל שווי, טבעי, או שאולי הוא פשוט זיוף ברמה ממש גבוהה, שזה כמובן ייתכן מאוד.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI