דף הבית חוק ומשפט משרד הבטחון בית הדין הצבאי - העמדה לדין וזכויות חיילים
בית הדין הצבאי - העמדה לדין וזכויות חיילים
דוד כהן 31/03/14 |  צפיות: 11605

בית דין צבאי הינו בית משפט השופט חיילים בשירות סדיר, קצינים, חיילי מילואים ואזרחים הכפופים לצה"ל במסגרת עבודתם, בגין ביצוע עבירות פליליות ובגין ביצוע עבירות הנוגעות לצה"ל.

מערכת בתי הדין הצבאיים פועלת תחת הגדרותיו של חוק השיפוט הצבאי והינה בעלת שתי ערכאות, בית דין מחוזי ובית דין לערעורים.

ישנםשלושה בתי דין מחוזיים, אחד של מחוזות הצפון וחיל הים הממוקם בחיפה, השנישל מחוזות המרכז, המטכ"ל, פיקוד העורף וחיל האוויר הממוקם ביפו והשלישיוהאחרון, מחוזות הדרום ומפקדת זרוע היבשה, הממוקם בקרית מלאכי.

בכלמחוז משרתים קצינים בדרגת רס"ן וסא"ל המשמשים כשופטים, כאשר נשיאו של ביתהדין, הינו בדרגת אל"מ. שופטי בית הדין הצבאי ממונים על ידי נשיא המדינה,בעזרת ועדה מיוחדת, שהוסמכה לדבר.

על פסק הדין של בית המשפט המחוזיניתן לערער בבית הדין הצבאי לערעורים, הממוקם בבסיס הקריה בתל אביב. במקרההצורך, אפשר לערער על פסק דין שהתקבל בבית המשפט לערעורים, בבית המשפטהעליון אם וכאשר ניתנה רשות לכך.

ישנו בית דין צבאי נוסף שממוקם ביפוונקרא, בית דין מיוחד. בבית דין זה מגיעים למשפט קצינים מדרגת סגן אלוףומעלה ונאשמים שגזר דינם מוות, יחד עם כל אלו, שהואשמו איתם באותו כתבהאישום.

העבירות השכיחות המגיעות לבית דין צבאי הן עבירות סמים, עבירות מין, עבירות עריקות, הטרדה מינית, תאונות דרכים ועבירות, שקשורות ביסודן לצבא כמו הוצאת רכוש, עבירות נשק, עבירות ביטחון וכדומה.

תהליךהעמדה לדין מתחיל בחקירה של המשטרה הצבאית החוקרת, שמעבירה את ממצאיהלפרקליטות הצבאית. במקרה של עבירות קלות, תהליך העמדה לדין מתחיל בחקירתקצין בודק מטעם היחידה, שמעביר את ממצאיו לפרקליטות. בכל מקרה, הפרקליטהצבאי שוקל את הממצאים השונים ושיקול דעתו, הוא זה שיכריע, אם יוגש כתבאישום או לא. במידה והוחלט להגיש כתב אישום, התיק יעבור לבית הדין הצבאי.

חייל שעתיד לעמוד בפני בית דין צבאי, זכאי לייצוג של עורך דין צבאי מטעם הסנגוריה הצבאית או לייצוג של עורך דין אזרחי, שבקיא בחוק השיפוט הצבאי והינו בעל אישור, להופיע בבתי דין צבאיים.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 דוד כהן

מיזם גרופ בניית אתרי מכירות באינטרנט עם שיווק באינטרנט להצלחת המכירות. 


מאמרים נוספים מאת דוד כהן
 
מה אפשר למכור בחנות וירטואלית באינטרנט
האם כל מוצר ניתן למכור באינטרנט? האם המעבר מהעולם הפיסי לעולם הווירטואלי הוא פשוט יחסית? כיצד לעשות את המכירות באינטרנט לממירות יותר? למען הצלחת העסק שלכם בדיגיטל, הכנסו למאמר שמסכם את הנושא.

כל הדברים שצריך לקחת בחשבון בעת בניית חנות וירטואלית באינטרנט
קראו מדוע הקמת חנות וירטואלית הינה הכרח המציאות וחובה שבית העסק יקים אותה, ואיך להקים חנות אינטרנטית מצליחה.

רעיונות לפירסום עסקים באינטרנט
השלב הבא לאחר בניית חנות וירטואלית לעסק או אתר כלשהו, זה שיווק. השיווק יכול להתבצע באמצעות קידום אורגני, העלאת פודקאסטים, הפצת מאמרים, קמפיינים ממומנים ועוד.

ככה עובדת בניית אתרים מקצועית באינטרנט
מהי בניית אתרים מקצועית ומה חשוב לדעת כאשר מקימים אתר אינטרנט על מנת שהאתר יהיה מקצועי ואיכותי מבפנים.

בניית חנות וירטואלית – איך מתחזקים אותה בצורה נכונה
בניית אתרים אינה מספיקה לבדה, ולאחר הקמת חנות באינטרנט נדרשת תחזוקה שוטפת שתביא להצלחת העסק. איך עושים זאת נכון? הכנו עבורכם את המאמר להלן.

מנוף הרמה מקצועי לקומות גבוהות
09/01/22 | שיפוצים
אם אתם מחפשים מנוף הרמה לקומה גבוהה במטרה להעביר ציוד או רהיטים לדירה חדשה או למשרד חדש, אנו ממליצים לקרוא את המאמר הזה, שיעשה לכם סדר ויתן לכם כמה טיפים.

אלו דגשים חשובים כשמקימים חנות וירטואלית באינטרנט
אתם חושבים על הקמה של חנות וירטואלית? במאמר זה איגדנו עבורכם מספר נקודות חשובות שכדאי לשים עליהן דגש על מנת שהחנות הווירטואלית תצליח.

ככה מזמינים מנוף הרמה לקומות גבוהות
23/09/21 | שיפוצים
מחפשים מנוף הרמה לקומות גבוהות ולא יודעים איך לבחור עם איזו חברה לעבוד? הכנו עבורכם בדיוק את המאמר שאתם צריכים לקרוא.

מנוף הרמה לקומות גבוהות – למה שלא נעשה את זה לבד?
22/04/21 | שיפוצים
מתכננים לעבור דירה בקרוב? קחו בחשבון שאם אתם גרים עכשיו או עוברים לגור בקומה גבוהה, ככל הנראה תזדקקו לשירותי מנוף הרמה לקומה גבוהה.

מתי לפנות למומחה אוזן גרון מהקופה ומתי למומחה פרטי
16/12/20 | רפואה
האם לבחור רופא מקופת החולים או רופא מומחה מהרפואה הפרטית? המאמר הזה יעשה לכם סדר.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI