דף הבית חוק ומשפט תאגידים אישורים נוטריוניים
אישורים נוטריוניים
הדס כהן 30/12/15 |  צפיות: 11517

לעתים, מסמכים שונים בעלי תוקף רשמי יהיו זקוקים לאסמכתאות משפטיות כמו אישורים נוטריוניים. מסמכים אלו הם בחלקם מסמכים רשמיים של לקוח הנוטריון ובחלקם מסמכים פרוצדורליים אשר רמת הרגישות שלהם כה גבוהה שנדרשת חותמת נוטריונית כדי לאשר מה שכתוב שם.

מבנה החתימה הנוטריונית

הנוטריון יחתום את שמו וחתימתו ויצרף חותמת אפוסטיל, המזהה העיקרי שמדובר בחתימה נוטריונית. מבנה חתימה זה מצורף למסמכים רבים אשר מחייבים במשנה תוקף של מה שרשום בהם, שכן אחרת ניתן יהיה להטות אותם לפרשנויות משפטיות. בחלק נכבד מהערכאות המשפטיות בארץ ובעולם דורשת הערכאה השיפוטית מראש אישור נוטריוני ומסרבת להכיר בכל אישור אחר.

אלו מסמכים זקוקים לאישורים נוטריוניים?

· מסמכים מזהים שתורגמו מעברית לשפת מקור של מדינה זרה.

· תארים, תעודות ודיפלומות שהוענקו בארץ, נכתבו בעברית ותורגמו לשפה הזרה.

· מסמכים פרוצדורליים שיש לספק לערכאות משפטיות או משרדים במדינות זרות.

מהי עבודתו של הנוטריון בפועל?

לתרגם מסמך מאפס ולאשרו בחותמת נוטריונית, לבדוק תרגומים קיימים, לתקנם ולהטביע אישורים נוטריונייםעליהם. הנוטריון עובד על פי אמות מידה משפטיות ובודק שאין פרשנות בתרגום. מהי "פרשנות שבתרגום"? בשונה מעברית, בשפות זרות ישנם לא מעט ביטויים נרדפים ששימוש ספציפי בהם עשוי להוציא את המשפט מהקונטקסט. לדוגמה: "עשה" בעברית זה גם "עשה עבודה" וגם "עשה מוצר" (אומנותי/אחר). באנגלית, לעומת זאת "עשה" באומנות זה Make, ולכן מי שמתכוון לכתוב על עצמו שהוא עושה תוצרים לעבודה ישתמש במילהDo בשביל שזה יהיה הוגן. אחרת, המעסיק מעבר לים עלול לחשוב שהוא עובד שממציא איזשהו פטנט, ולא לזו הייתה הכוונה.

מה חשוב לבדוק אצל הנוטריון שלכם?

שיש לו שם טוב בתרגום לשפות להן אתם זקוקים, ושתרגומיו זכו לשבחים הן מקולגות והן מדוברי שפות אלו כשפת אם או ברמת שפת אם. אם אלו הן תכונותיו המקצועיות, תרגומיכם יביעו בדיוק את הכתוב במסמכים המקוריים, כנדרש.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 הדס כהן


 


מאמרים נוספים מאת הדס כהן
 
הערכת תכשיטים – צריך וכדאי לדעת
21/05/23 | ביטוח
אתם לפני רכישה של תכשיט מיוחד במינו. עבורכם או עבור מתנה. ובכן, כדאי לדעת שכיום שוק התכשיטים פרוץ וכשם שיש תכשיטי איכות כך יש תכשיטים מזויפים שעל פניו נראים איכותיים ומשובחים אבל בפועל הימם זולים ופשוטים.

שווי יהלומים – בדיקה ששווה יהלום
כשיש בידינו יהלום ולא משנה מה הסיבה לכך אם מרכישה או מתנה, סביר שנרצה לדעת את ערכו ושוויו. כחלק מכך נבצע פעולה לבדיקת שווי יהלומים. אך בטרם נגיע לאבחון משמעותי נצטרך לבדוק האם היהלום שזכינו שיהיה בידינו הוא באמת יהלום בעל שווי, טבעי, או שאולי הוא פשוט זיוף ברמה ממש גבוהה, שזה כמובן ייתכן מאוד.

הערכת יהלומים. רק על ידי איש מקצוע
ליהלומים ערך כלכלי וערך סנטימנטאלי וכולנו נשמח אם יהיו לנו כמה מהם. אבל על מנת שנוכל ליהנות מהדבר עצמו ולא מחיקוי כדאי שנבדוק אותם על ידי איש מקצוע הבקיא בתחום הערכת יהלומים ושווים.

הערכת אומנות. מקצועיות עם ערך
יצירת אומנות ראויה צריכה להיות מטופלת על ידי איש מקצוע מהשורה הראשונה. אבל איך נדע שהיצירה שבידיים שלנו אכן שווה? איש מקצוע המבצע הערכת אומנות מכיר היטב את סוגי היצירות, ההיסטוריה של האומנות, החומרים וערכם וכמובן את הרקע התרבותי. מבחן הערכת אומנות הינו דבר חשוב ומשמעותי.

הערכת יהלומים. רק אצל איש מקצוע
יהלומים. אין אדם, איש או אישה שלא חפצים בכמה יהלומים. אך נגיד ואתם לפני רכישה או שקיבלתם במתנה, האם אתם בטוחים שהיהלומים שברשותכם טבעיים ואמיתיים?

שווי יהלומים – כי לכסף שלכם יש ערך
לא כל אדם יכןל להביט ביהלומים ולהעריך את שווים. שווי יהלומים צריך להיעשות על ידי איש מקצוע מיומן, בעל ידע וכלים. ומדוע זה חשוב? פשוט מאוד. תחשבו שיש בידכם יהלומים ששווים מוערך על ידי אדם שאינו איש מקצוע, בחצי משווים. האם תחתמו על זה או תבחרו לגשת אך ורק למי שייתן לכם הערכה מדויקת? כמובן שתבחרו בהערכה המדויקת. לכן, בדיקה מקצועית של שווי יהלומים שווה את ההשקעה ואת הזמן.

הערכת יהלומים. שלב ראשון ברכישה
שימו לב שאם אתם מתכננים לבצע רכישת יהלומים כדאי ומומלץ כצעד מקדים לבצע הערכת יהלומים. ומה הכוונה? על פניו יהלומים יכולים להראות זהים, אבל שוק הזיופים כל כך מוצלח ומתקדם שעין רגילה ובלתי מיומנת לא תדע להבחין בין שני יהלומים, האחד זיוף והאחד טבעי ובעל ערך גבוה. לכן, כצעד ראשון בצעו הערכת יהלומים.

הערכת אומנות. למקצוענים בלבד
יש בידכם יצירת אומנות חדשה. אם קיבלתם במתנה ואם רכשתם ממיטב כספכם. דעו כי ליצירת אומנות כדאי לבצע הערכת אומנות על ידי בעל מקצוע שמבין את עולם האומנות ומכיר את הרקע וסוגי יצירות אומנות. איש מקצוע ידע לספר את ההיסטוריה של היצירה, לבחון את חומרי הגלם ממנה היא עשויה, מה שידייק את שוויה הערכי של היצירה.

שווי יהלומים – לא קונים בלי לבדוק
על מנת להעריך שווי יהלומים אנו זקוקים לביצוע של כמה שלבים. אך בטרם נתחיל בתהליך, מומלץ ונכון יהיה לבדוק שהיהלום שבידינו איננו מזויף.

הערכת יהלומים, כי המקור שווה השקעה
יהלום, יהלום, יהלום. יש אדם שלא יהיה שמח אם יהיה ברשותו יהלום? כמובן שלא.. אז אם כבר הגיע לרשותכם יהלום או אם אתם בדרך לרכוש יהלומים או תכשיט משובץ יהלומים לא תירצו לדעת בוודאות שאתם רוכשים יהלום מקורי משובח ולא יהלום מזויף? המלצתנו היא לבצע הערכת יהלומים, לוודא שאכן ברשותכם יהלום אמיתי ובעל ערך
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI