דף הבית חוק ומשפט תרגום משפטי אישורי נוטריון - מה הם בכלל?
אישורי נוטריון - מה הם בכלל?
הדס כהן 30/06/16 |  צפיות: 10049

יש בישראל לא מעט עורכי דין ואפילו הרבה יותר ממה שצריך. הרבה צעירים רוצים לרכוש את המקצוע הזה שמביא להם יוקרה וגם משכורת לא רעה, ואם גם אפשר לשמח את האמא הפולנייה באותה ההזדמנות אז למה לא.... אך עריכת דין הוא מקצוע שטומן בחובו מקצוע נוסף לאחר כמה שנים והוא הנוטריון. אישורי נוטריון אלו אישורים מעורך דין שצבר ניסיון וקיבל אישור להיות נוטריון. אישורים נוטריוניים הם כאלו שקבילים בבית המשפט במקרים בהם עד מסויים לא יכול להגיע או לא רוצים להביא אותו משיקולים כלכליים ואחרים. הנה כמה דוגמאות.

עדות רפואית

יש לא מעט מקרים בהם צריך עדות של איש מקצוע מתחום הרפואה. זו יכולה להיות תביעת נזיקין, תביעת ביטוח ותביעות אחרות, אך המשותף לכולם הוא הצורך בהערכת מצב רפואי. אם רופא מסויים לא יכול להגיע להעיד או לא כדאי להביא אותו מכיוון שזה יהיה יקר, ניתן להביא אישורי נוטריון שיהוו תחליף ראוי לעדות שלו. לשם אותם אישורים נוטריוניים צריך שהנוטריון יעשה בדיקה ואפילו ייצור קשר עם אותו רופא בשביל לקבל ממנו את האישור שהוא עומד מאחורי אותם מסמכים, וכך בית המשפט אמור לקבל את העדות שלו ובעיקר את החתימה שלו.

תרגום נוטריוני

אישורים נוטריוניים לא חייבים להיות מקומיים. יש תחום שלם שנקרא תרגום נוטריוני וכשמו כן הוא – אישור של נוטריון על מסמך שתורגם. אם נזכיר שוב את הדוגמא מהפסקה הקודמת, אז זה יכול להיות לצורך העניין תביעה של ישראלי במדינה אחרת בה הוא טייל ונפצע, והאישורים הרפואיים מישראל שיש עליהם חתימה של נוטריון אלו אישורים שקבילים ברוב המדינות המתוקנות בעולם בבתי המשפט שלהם, וניתן לעשות בהם שימוש.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 הדס כהן


 


מאמרים נוספים מאת הדס כהן
 
שווי יהלומים – שווה בדיקה
בדיקת שווי יהלומים נעשית במספר שלבים. אך תחילה נבדוק את הפרמטר הבסיסי והמהותי ביותר, שהיהלום אמיתי ושאינו מזויף.

הערכת תכשיטים, חובה לדעת
שוק התכשיטים העולמי הפך עם השנים למורכב למדי. אם בעבר היינו רוכשים תכשיט ויודעים בוודאות שנמכר לנו תכשיט מחומר מסוים הרי שהיום חובה על אדם המעוניין לרכוש תכשיט איכותי והעל ערך לבצע הערכת תכשיטים. ומדוע זה? מכיוון שהיום ניתן למצוא בשוק עיצובים יוקרתיים שזויפו ומוצעים למכירה במגוון חומרי גלם: זהב, כסף, פלטינה ועוד, לעיתים חומרי גלם בעלי ערך נמוך.

הערכת אומנות. ידע והבנה
אם תירצו שיצירת אומנות תקבל הערכת אומנות ראוי הדבר שתיפנו לאיש מקצוע בעל ידע וניסיון עשיר בעולם האומנות, בעל הכרות עם היסטוריית האומנות, חומרי הגלם וסוגי האומנות השונים

הערכת יהלומים, כדי שלא תיפלו בפח
יהלום. מי לא רוצה שיהיה לו יהלום אמיתי, משובץ בתכשיט או בקופסא, אבל יהלום. לא הייתם רוצים לדעת לו היה ברשותכם "יהלום" מזויף? כמובן שכן. אז למה לא לבצע מראש הערכת יהלומים?

הערכת אומנות. יש (הרבה) מה לדעת
כשלוקחים יצירת אומנות ומבקשים לבצע הערכת אומנות חשוב להבין ולדעת שאיש המקצוע האמון על ביצוע ההערכה מחויב להיות איש מקצוע בעל ידע רב והיכרות רבת שנים עם יצירות אומנות.

הערכת יהלומים, כדי שלא תתקשטו בזיוף
02/10/22 | צרכנות
יהלומים. כולנו רוצים שיהיו ברשותנו יהלומים. חלקנו הגדול גם בטוח שכל רכישת יהלום מבטיחה שבידיו יהלום אמיתי. האומנם?

שווי יהלומים – חשוב לדעת
הערכת שווי יהלומים מחייבת ידע מקדים ונרחב, ניסיון והיכרות עם מגוון סוגי ואיכויות יהלומים. לצד אלה כדאי לא פחות לעשות הכרות עמוקה ונרחבת עם יהלומים מזויפים. אתם יודעים... כדי שלא יעבדו עליכם.. החלטתם לרכוש יהלום אם לצרכים אישיים ואם למתנה. רכישה שכזו לא כדאי לעשות לבד. חשוב מאוד לגשת לאנשי מקצוע בעלי שם וניסיון ולהגיע עם ידע בסיסי שיאפשר לבחון את היהלומים המוצעים לכם.

הערכת תכשיטים
תכשיטים עתיקים או תכשיטים חדשים. תכשיטים בעלי ערך כבוה או נמוך.. הערכת תכשיטים מחייבת ידע מקדים אודות החומרים השונים מהם מייצרים תכשיטים זהב, כסף, פלטינה.. אם מדובר בתכשיטים בעלי ערך ואם מדובר בתכשיטים פשוטים וזולים. ייתכן ותכשיט עתיק, בעל ערך רב, עשוי מחומרים משובחים ועמידים יוצע לשוק המכירות על בסיס אותו העיצוב אך איכות הייצור שלו נמוכה משמעותית. לכן, הערכת תכשיטים מדויקת הינה בעלת ערך רב.

הערכת אומנות מקצועית
02/08/22 | נשים - אחר
עולם הערכת האומנות הוא עולם המחייב אמינות, מקצועיות ודיוק ברמה גבוהה. הערכת אומנות מבצעים בשלושה שלבים שחשוב להכירם.

הערכת יהלומים מקצועית היא צעד חכם
02/08/22 | צרכנות
לכל מי שלא מכיר, המואסניט הוא חומר טבעי ממנו מייצרים חיקוי הולם ליהלום. זהו מינרל שהמטרה שלו היא חיקוי זוהר ומאד פשוט שמצליח לבלבל לא מעט צרכנים. אותו מינרל, המואסניט, עובר בקלילות את מבחני הנשיפה.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI