דף הבית חוק ומשפט גישור ובוררות אישורי נוטריון
אישורי נוטריון
הדס כהן 01/08/16 |  צפיות: 10449

מתי אנחנו זקוקים לשירותים של נוטריון? מהי החשיבות של אישורי נוטריון? ואל מי צריך לפנות? לפניכם כל המידע החשוב על האישורים אותם מספק נוטריון ועל הצורך של אותו אישור הנוטריון בעל תוקף משפטי.

מהו אישור נוטריוני?

אישור נוטריון הינו אישור של מסמך בעל תוקף משפטי, כמו תעודת זהות, תעודת לידה ואפילו תעודת תואר ראשון מאוניברסיטה או חוזה עסקי. האישור הניתן על ידי הנוטריון למעשה נותן לאותה תעודה מדוברת את האסמכתא כי מדובר בתעודה מקורית או חוזה מקורי במקרים בהם תידרשו להציג אותם בפני מדינות מעבר לים.

מתי צריך אישור של נוטריון?

אישור של נוטריון נדרש בפעמים בהם יהיה עליכם להציג מסמך במדינה אחרת. מאחר והשפה היא שונה, ובכל מקום התעודות אינן אחידות, הרי שהנוטריון, החתום על האמנה הבינלאומית מטעם משרד המשפטים של מדינת ישראל, הינו הגוף המוסמך לאשר את אמיתותו של המסמך או התעודה. במקרים בהם תידרשו, לדוגמא, להציג מסמכים לצורך קבלת אזרחות במדינה אחרת, אישור עבודה במדינה מעבר לים או אפילו להמשיך ללימודים מתקדמים באוניברסיטה בינלאומית, יהיה עליכם להציג מסמכים להם אישור של נוטריון.

למי פונים?

על מנת להוציא אישור נוטריון יהיה עליכם לפנות אל עורך דיו בעל הסמכה של נוטריון. את ההסמכה, מקבל עורך הדין מטעם משרד המשפטים של מדינת ישראל. חשוב לדעת, כי לא כל עורך דין משמש גם כנוטריון, ומדובר בהתמחות ספציפית המצריכה אישור ייחודי של נוטריון.

אישורי נוטריון מאפשרים לכם לאמת את המסמך או את התעודה שברשותכם, בבואכם להציגה במדינה מעבר לים. חשוב לזכור, כי יש לפנות רק אל נוטריון מוסמך אשר ביכולתו לספק לכם את האישור המבוקש.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 הדס כהן


 


מאמרים נוספים מאת הדס כהן
 
שווי יהלומים – שווה בדיקה
בדיקת שווי יהלומים נעשית במספר שלבים. אך תחילה נבדוק את הפרמטר הבסיסי והמהותי ביותר, שהיהלום אמיתי ושאינו מזויף.

הערכת תכשיטים, חובה לדעת
שוק התכשיטים העולמי הפך עם השנים למורכב למדי. אם בעבר היינו רוכשים תכשיט ויודעים בוודאות שנמכר לנו תכשיט מחומר מסוים הרי שהיום חובה על אדם המעוניין לרכוש תכשיט איכותי והעל ערך לבצע הערכת תכשיטים. ומדוע זה? מכיוון שהיום ניתן למצוא בשוק עיצובים יוקרתיים שזויפו ומוצעים למכירה במגוון חומרי גלם: זהב, כסף, פלטינה ועוד, לעיתים חומרי גלם בעלי ערך נמוך.

הערכת אומנות. ידע והבנה
אם תירצו שיצירת אומנות תקבל הערכת אומנות ראוי הדבר שתיפנו לאיש מקצוע בעל ידע וניסיון עשיר בעולם האומנות, בעל הכרות עם היסטוריית האומנות, חומרי הגלם וסוגי האומנות השונים

הערכת יהלומים, כדי שלא תיפלו בפח
יהלום. מי לא רוצה שיהיה לו יהלום אמיתי, משובץ בתכשיט או בקופסא, אבל יהלום. לא הייתם רוצים לדעת לו היה ברשותכם "יהלום" מזויף? כמובן שכן. אז למה לא לבצע מראש הערכת יהלומים?

הערכת אומנות. יש (הרבה) מה לדעת
כשלוקחים יצירת אומנות ומבקשים לבצע הערכת אומנות חשוב להבין ולדעת שאיש המקצוע האמון על ביצוע ההערכה מחויב להיות איש מקצוע בעל ידע רב והיכרות רבת שנים עם יצירות אומנות.

הערכת יהלומים, כדי שלא תתקשטו בזיוף
02/10/22 | צרכנות
יהלומים. כולנו רוצים שיהיו ברשותנו יהלומים. חלקנו הגדול גם בטוח שכל רכישת יהלום מבטיחה שבידיו יהלום אמיתי. האומנם?

שווי יהלומים – חשוב לדעת
הערכת שווי יהלומים מחייבת ידע מקדים ונרחב, ניסיון והיכרות עם מגוון סוגי ואיכויות יהלומים. לצד אלה כדאי לא פחות לעשות הכרות עמוקה ונרחבת עם יהלומים מזויפים. אתם יודעים... כדי שלא יעבדו עליכם.. החלטתם לרכוש יהלום אם לצרכים אישיים ואם למתנה. רכישה שכזו לא כדאי לעשות לבד. חשוב מאוד לגשת לאנשי מקצוע בעלי שם וניסיון ולהגיע עם ידע בסיסי שיאפשר לבחון את היהלומים המוצעים לכם.

הערכת תכשיטים
תכשיטים עתיקים או תכשיטים חדשים. תכשיטים בעלי ערך כבוה או נמוך.. הערכת תכשיטים מחייבת ידע מקדים אודות החומרים השונים מהם מייצרים תכשיטים זהב, כסף, פלטינה.. אם מדובר בתכשיטים בעלי ערך ואם מדובר בתכשיטים פשוטים וזולים. ייתכן ותכשיט עתיק, בעל ערך רב, עשוי מחומרים משובחים ועמידים יוצע לשוק המכירות על בסיס אותו העיצוב אך איכות הייצור שלו נמוכה משמעותית. לכן, הערכת תכשיטים מדויקת הינה בעלת ערך רב.

הערכת אומנות מקצועית
02/08/22 | נשים - אחר
עולם הערכת האומנות הוא עולם המחייב אמינות, מקצועיות ודיוק ברמה גבוהה. הערכת אומנות מבצעים בשלושה שלבים שחשוב להכירם.

הערכת יהלומים מקצועית היא צעד חכם
02/08/22 | צרכנות
לכל מי שלא מכיר, המואסניט הוא חומר טבעי ממנו מייצרים חיקוי הולם ליהלום. זהו מינרל שהמטרה שלו היא חיקוי זוהר ומאד פשוט שמצליח לבלבל לא מעט צרכנים. אותו מינרל, המואסניט, עובר בקלילות את מבחני הנשיפה.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI