דף הבית עסקים עסקים קטנים ובינוניים ניהול עסק קטן בחופש הגדול
ניהול עסק קטן בחופש הגדול
זאב הרשקוביץ ואבי קרעין 17/08/09 |  צפיות: 4480

החופש הגדול שנמצא כעת בעיצומו, מועיל בדרך כלל לעסקים הקטנים: הילדים בחופש וההורים דואגים להפיג את השעמום באמצעות אטרקציות שונות, מה שכמובן מגביר גם את המכירות.

אבל, המיתון הקשה השנה, אינו מחייך אל בעלי העסקים שקורסים תחת הנטל הכלכלי. איך אפשר לנצל את התקופה הזו כדי להתייעל? הנה מספר טיפים שיעזרו לכם לשפר את העסק.

השקעה בשיווק ומכירות -שיווק ומכירה אינם הוצאה כי אם השקעה. לכן גם בתקופה זו - יש להמשיך ולהוציא כספים בתחומים אלה. רק זכו לוודא כי האמצעים בהם משתמשים לשיווק אכן מועילים לבית העסק שלכם.

התאמה לרוח התקופה - חישבו מדוע הלקוחות צריכים אתכם גם ביולי-אוגוסט וגם בחגים הבאים אחריהם. בהתאם לכך, הציעו לילדים שנמצאים בבית ולהורים שמחפשים שקט דברים ספציפיים הקשורים בחופש הגדול, בקייטנות, בנסיעות בלימודים שמתחילים בספטמבר וכדומה.

היו אקטיביים - לשבת בעסק ולהתפלל להגעת לקוחות - זו לא הדרך לפעול, בטח שלא בימים שכאלה. יש להבין כי בימים אלה - ההזמנות לא מגיעות בפקס, ולפיכך עליכם לגשת ללקוחות שלכם ולרתום אותם לבצע רכישה. כך לדוגמה, מנהל רשת הפצה של יין יצא מאחת החנויות שבבעלותו והזמין לקוחות פוטנציאליים להיכנס לטעימה. התוצאה הייתה רכישה לא מתוכננת של בקבוק ב-350 שקל.

דוגמה אישית במכירות -  כבעל עסק אתה אמנם הבוס, אולם אתה גם איש המכירות מספר אחד של בית העסק. מכיוון שאף אחד לא יודע לייצג ולהציג את העסק טוב ממך - תן דוגמה אישית ומכור בעצמך.

שידור אופטימיות - כשהאופטימיות שוררת, דברים טובים קורים ולפיכך, כבעלי העסק  - שדרו אופטימיות ללקוחות, לספקים ולעובדים.

ניהול תזרים מזומנים - נהלו תחזית תזרים מזומנים למספר חודשים קדימה באופן הדוק ורציף. אמנם אינכם יודעים כל מה שעתיד לקרות אך אתם יכולים להעריך זאת כמיטב יכולתכם וככל שיעבור הזמן  - החיזוי שלכם ישתפר. הכניסו לתוך התזרים גם תקבולים ותשלומים שאינם וודאיים כמו מיסים, הזמנות, מכירות במו"מ וכיוצא בכך.

מזומנים לימים שחונים - גם אם שפר מזלכם ומצבכם העסקי נמצא בכי טוב, זה לא אומר שאינכם צריכים עוד מזומנים לעסק. כשמצבכם יהיה רע אף אחד לא ייתן לכם מזומנים ולכן, עשו הכל כדי להשיג אותם בימים אלה, גם אם אין להם שימוש ברור. ניתן להשיג הרבה כסף אם מצבכם העסקי טוב וחשוב שהמזומנים יחכו בצד לימים שחונים.

דברו עם הבנק - גם אם מצבכם פחות טוב, אל תברחו מהטלפון של הבנקאי. דברו איתו ושתפו אותו בבעיות מוקדם ככל האפשר על מנת למצוא פתרונות ביחד לבעיות.

הימנעות מהוצאות מיותרות - אל תשכרו משרד, חנות או מחסן לפני שיש היקף פעילות שמצדיק זאת. מדובר באחת מההוצאות שמכניסות עסק לסחרחורת.

שימוש במומחים - זכרו שאף אחד לא יודע הכל וכנראה, שגם אתם לא. השתמשו במומחים כמו קבלני משנה, יועצים או אאוטסורסינג, בתחומים בהם אתם מרגישים חלשים. חרף הרצון לחסוך בהוצאות - יתכן כי המומחה יוביל אתכם לדרך אחרת שלא ראיתם קודם וחיסכון בהוצאה זו יכול לגרום להמשך ההתדרדרות.

ייעוץ מקולגות - הקפידו להתייעץ עם בעלי עסקים קולגות כדי ללמוד מה הם עושים. זה לא עולה גרוש ולא אחת - הערך המוסף מפתיע. איך לא חשבתי על זה קודם?

הפרידו את חשבונות הבנק - ולסיום, טיפ כללי שתמיד נכון לבעלי עסקים: הפרידו את חשבון הבנק העסקי מהחשבון הפרטי, ולא רק במספר החשבון ובסניף - רצוי לנהל את החשבון האישי לחלוטין בבנק אחר. הבנק לא צריך לדעת את מצבכם הפרטי, אלא העסקי בלבד.

 


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 זאב הרשקוביץ ואבי קרעין

הכותבים הינם אבי קרעין וזאב הרשקוביץ – מנכ"לים משותפים בניהול נטו.

ניהול נטו עוסקת במיקור חוץ של מנהלי כספים, חשבים וכלכלנים, במנטורינג עסקי לחברות ובהשמה מוכוונתtm של כ"א איכותי בתחומי הכספים, בכירים ומקצועות ההי-טק.

לאתר החברה: www.nihulneto.com 


מאמרים נוספים מאת זאב הרשקוביץ ואבי קרעין
 
99% מבתי האב לא סוגרים את החודש!
ביום חמישי האחרון פורסמה כתבה בעיתון גלובס תחת הכותרת הבאה החיים במינוס: משפחה ממוצעת מוציאה כ1,500 ₪ יותר מההכנסות שלה. וכדי להמחיש את הפערים הוצגה טבלה אשר מרכזת את הפער בין ההכנסות להוצאות בין החמישונים השונים בשנת 2010 לפי הלמ"ס:

מס חברות פרוגרסיבי
03/10/11 | מס הכנסה
מאבק מעמד הביניים – אולי סוף סוף מישהו אחר ישלם? מאבק מעמד הביניים עומד בנקודת הכרעה קריטית. ביבי עומד להציע סט של פתרונות אשר אמורים להוות שינוי בסדר היום הכלכלי, אולם כפי הנראה מי שישלם את החשבון יהיה שוב מעמד הביניים. כמעט כל הטבה שביבי יציע למעמד הביניים תחזור כבומרנג ותמומן בסופו של יום מכיס אחר של מעמד הביניים אשר משלם כיום את מרבית המיסים במדינה גם כך.

קומבינת התחבורה הציבורית בגוש דן
10/07/11 | צדק חברתי
יריית הפתיחה של הפרויקט לבחינת התחבורה הציבורית בגוש דן ע"י משרד התחבורה בהשקעה של יותר מ200 מיליון שקלים במשך יותר מ11 שנים כבר מאחורינו וזה הזמן לבדוק אם כל היעדים והמטרות אותן הציבו לעצמם יישארו על גבי המצגות או שמא הן מומשו והושגו כפי שקיוו במשרד התחבורה...

טיפים כלכליים וניהוליים לשנה החדשה
"הכלכלה העולמית מתחילה לצאת מהמשבר החמור ביותר שפקד אותה מזה דורות. הנפילה עלולה היתה להיות קשה הרבה יותר אם הבנקים המרכזיים לא היו משתמשים בכוחם במלוא העוצמה בסתיו שעבר", אלו הם דברי הפתיחה של יו"ר הפדרל ריזרב, בן ברננקי בסימפוזיון הכלכלי השנתי "ג'קסון הול".

מיסוי ביזוי
לפי רפורמת הליסינג, האוצר עומד לגבות מבעלי כלי הרכב הצמודים מס כפול מהנדרש

משרד האוצר ובעלי העסקים
בכל פעם מועלה שיעור המס בשברי אחוזים, אך לבסוף כל השברים מצטברים לסכום משמעותי, שמעלה ספק לגבי הרטוריקה של הורדת נטל המס על המעסיקים.

לא להצמיח קרניים
במקום להקים קרן חדשה לסיוע לעסקים קטנים, על המדינה להגמיש את הקריטריונים בקרנות הקיימות. הדבר ימנע קריסת עסקים

ניהול עסק קטן בחופש הגדול
המיתון הקשה השנה, אינו מחייך אל בעלי העסקים שקורסים תחת הנטל הכלכלי, איך לנצל את התקופה הזו כדי להתייעל? שימוש במומחים, השקעה בשיווק ומכירות ושמירה על מזומנים לימים שחונים.

איך לנהל את כספי הארגון
המשבר הכלכלי מאלץ את המעסיקים לעשות "חושבים" כבר היום. בין השאלות: האם כדאי, בתחומים מסוימים, להשתמש בשכירים, או שמא עדיף להשתמש בשירותי מיקור חוץ – למסור עבודות לעובדים חיצוניים ולשלם להם לפי פרוייקט

ניהול עסקים נכון במשבר הנוכחי
חלק גדול מהעסקים המוקמים מדי שנה, מתחילים את פעילותם ללא תכנון והכוונה מוקדמת. על פי הרשות לעסקים קטנים, המרכיב המכריע בנפילת העסקים הקטנים והבינוניים נעוץ בניהול לקוי. ההתנהלות הלקויה הינה בכל מרכיבי הניהול, אולם בעיקר בהתנהלות הפיננסית. אם כן, כיצד מנהל של עסק קטן או בינוני יכול להתנהל בצורה אופטימאלית. ראשית על מנת לשרוד, אך יחד עם זאת לצאת מהמשבר, מחוזק ובמצב טוב מהמתחרים בשוק?
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI