דף הבית חוק ומשפט כללי שווי יהלומים – כי חשוב לדעת
שווי יהלומים – כי חשוב לדעת
הדס כהן 12/04/22 |  צפיות: 490

עולם היהלומים הוא עולם זוהר ויוקרתי. ממש כמו כל ליין אופנה, גם ליהלומים יש סגנונות, עיצובים ועולם תרבותי משלהם. כמו בכל עולם של תרבות ובמגוון סגנונות גם כאן יש צורך באנשי מקצוע המתמחים בתחום ומעריכים ברמה הכלכלית את היהלומים ושוויים. הערכת שווי יהלומים הוא מקצוע מאד מבוקש בפני עצמו אך דורש גם דיוק ומקצועיות ללא דופי.

תכשיטים משובצים ביהלומים הם אחד מהעיצובים המבוקשים ביותר. הם פופולריים בעיקר עבור מתנות, ולענידה באירועים מיוחדים. לא סתם נאמר שיהלום הוא חברה הטוב ביותר של האישה, אבל דעו שהוא חברו הטוב ביותר גם של הגברים ולא רק של נשים.

יהלומים המשובצים בטבעות נמכרים לא מעט היות והם מבוקשים מאד, גם כטבעות אירוסין וגם כטבעות שאינן טבעות לאירוסין בלבד. העיצובים הפופולריים הם בעיקר על זהב לבן או זהב צהוב, וגם זהב משולב לבן וצהוב. ובשלל סגנונות עיצוב.

הערכה מקצועית בתחום שווי יהלומים היא הערכה מאד מדויקת החייבת להיות מקצועית ברמה הגבוהה ביותר ובהתמחות גבוהה. זהו תחום שיש ללמוד אותו לעומק ועל מנת להתמקצע בו חייב שיהיה נסיון, אמינות גבוהה וכמובן גם וותק בהתאם. הערכת שווי יהלומים מתקיימת לפי פרמטרים מסוימים והמעריך המבצע, חייב לדעת אותם היטב.

איפה אפשר לקנות יהלום אמיתי?

יהלומים רוכשים לא רק אצל ספקי יהלומים אלא גם בחנויות יוקרה או בבורסות היהלומים בין אם בחוץ לארץ, ובין אם בישראל. שווי יהלומים נקבע גם בחנויות שרוכשים אותם.

בדרך כלל יהלומים שאינם מזויפים יקרים בצורה משמעותית ברכישה בחנות כי ישנן עלויות מעבר לכך שהיהלום נמצא בחנות עצמה. אך חשוב לזכור, גם מעריך היהלומים המומחה והמקצועי גובה עלות לא מבוטלת לצורך אפיון שווי היהלומים.

כמה באמת שווה יהלום

אין תשובה חד משמעית לשאלה זו, יהלומים יש לבדוק במספר מקומות על מנת לראות היכן הכי מתאים לכם לקנות. חשוב שתזכרו שלא שכחו להשוות בין ההצעות השונות שאתם מקבלים, אל תהססו להקשיב לתחושת הבטן שלכם. תחושות הבטן טובות מאד, ולעיתים גם הן יודעות להבדיל בין זיוף, לאמיתי.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 הדס כהן


 


מאמרים נוספים מאת הדס כהן
 
הערכת אומנות. הבחנה מקצועית
ראוי לה ליצירת אומנות שתהיה בידיים טובות. כלומר, אם יש בידנו יצירה שעל פניו נראית עם רקע ואיכויות יוצאות דופן נכון שנבדוק אותה ונעריך אותה נכונה

שווי יהלומים – שווה לדייק
אם ביהלומים ובשווים עסקינן הרי שיש לציין שנכון לבצע בדיקה של שווי יהלומים אצל מומחים לדבר.

שווי יהלומים – פשוט לבדוק
על מנת שנוכל לבצע תהליך של הערכת שווי יהלומים נצטרך לעבור כמה שלבים כשהראשון שבהם יהיה בדיקה מעבדתית לאישור שהיהלום שברשותנו הוא יהלום טבעי.

הערכת יהלומים. פשוט לבצע
ענף היהלומים עובר שינויים, תנודות והתפתחויות כמו ענפים אחרים... אבל יהלום כמו יהלום לעולם יהיה מבוקש וראוי לשמו הייחודי. במידה ואתם מעוניינים לרכוש תכשיט ובו שיבוץ של יהלומים או לרכוש יהלומים שימו לב שכדאי, נכון ורצוי מאוד שתבצעו הערכת יהלומים. היום ישנם חיקויים רבים, יהלומי מעבדה וזירקונים ונכון לבצע הערכת יהלומים ולדעת בוודאות מה ברשותכם.

שווי יהלומים – פרמטרים ששווים כסף
ביצוע הערכת שווי יהלומים חייב להתבצע על ידי איש מקצוע בעל ידע בענף היהלומים. כשמדובר בהערכת שווי יהלומים צריך לקחת בחשבון שלכל שגיאה קטנה ישנו ערך כספי גבוה. לכן יש צורך בהכרת יהלומים על איכותם ומנגד, הכרת הזיופים הקיימים בשטח.

הערכת אומנות. הסיפור שמאחורי
כל מי שיש ברשותו יצירת אומנות נכון שייקח אותה לביצוע הערכת אומנות. ומדוע תהליך זה חשוב? פשוט מאוד. כי באומנות כמו באומנות אין לדעת רק לפי מראה החיצוני של אומנות את טיבה, איכותה ושוויה.

הערכת תכשיטים – צריך וכדאי לדעת
21/05/23 | ביטוח
אתם לפני רכישה של תכשיט מיוחד במינו. עבורכם או עבור מתנה. ובכן, כדאי לדעת שכיום שוק התכשיטים פרוץ וכשם שיש תכשיטי איכות כך יש תכשיטים מזויפים שעל פניו נראים איכותיים ומשובחים אבל בפועל הימם זולים ופשוטים.

שווי יהלומים – בדיקה ששווה יהלום
כשיש בידינו יהלום ולא משנה מה הסיבה לכך אם מרכישה או מתנה, סביר שנרצה לדעת את ערכו ושוויו. כחלק מכך נבצע פעולה לבדיקת שווי יהלומים. אך בטרם נגיע לאבחון משמעותי נצטרך לבדוק האם היהלום שזכינו שיהיה בידינו הוא באמת יהלום בעל שווי, טבעי, או שאולי הוא פשוט זיוף ברמה ממש גבוהה, שזה כמובן ייתכן מאוד.

הערכת יהלומים. רק על ידי איש מקצוע
ליהלומים ערך כלכלי וערך סנטימנטאלי וכולנו נשמח אם יהיו לנו כמה מהם. אבל על מנת שנוכל ליהנות מהדבר עצמו ולא מחיקוי כדאי שנבדוק אותם על ידי איש מקצוע הבקיא בתחום הערכת יהלומים ושווים.

הערכת אומנות. מקצועיות עם ערך
יצירת אומנות ראויה צריכה להיות מטופלת על ידי איש מקצוע מהשורה הראשונה. אבל איך נדע שהיצירה שבידיים שלנו אכן שווה? איש מקצוע המבצע הערכת אומנות מכיר היטב את סוגי היצירות, ההיסטוריה של האומנות, החומרים וערכם וכמובן את הרקע התרבותי. מבחן הערכת אומנות הינו דבר חשוב ומשמעותי.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI