דף הבית חוק ומשפט חוק ומשפט - אחר הערכת אומנות. הבחנה מקצועית
הערכת אומנות. הבחנה מקצועית
הדס כהן 02/09/23 |  צפיות: 364

ראוי לה ליצירת אומנות שתהיה בידיים טובות. כלומר, אם יש בידנו יצירה שעל פניו נראית עם רקע ואיכויות יוצאות דופן נכון שנבדוק אותה ונעריך אותה נכונה.

אבל איך ניתן לאבחן במדויק שהיצירה שבידינו בעלת ערך משמעותי? אנשי מקצוע מעולם האומנות המבצעים הערכת אומנות מכירים היטב את טיב יצירות האומנות לאורך השנים. סוגי היצירות, ההיסטוריה של האומנות, החומרים וערכם וכמובן את הרקע התרבותי של יצירות אומנות. מבחן הערכת אומנות הינו דבר חשוב ומשמעותי המספק מידע רב.

בתהליך נעשית בדיקה יסודית המזהה את חומרי הגלם היוצרים את היצירה. סוג חומרי הגלם, איכותם, הטכניקות וכו' הן חלק מאוד חשוב ומשמעותי בקביעת שוויה של יצירת אומנות, ערכה ומעמדה.

בציור לדוגמא ניתן למצוא פער בהערכה בין ציור שנעשה על בד לעומת ציור שנעשה על נייר.

ניתן לראות שקיימים ניסיונות לשטות בערכן של יצירות אומנות כאשר ציור שנעשה על גבי נייר מודבק על גבי בד. איש מקצוע ידע מיד להבחין בפעולה וכמובן שבבדיקת הערכת אומנות ערכה ירד משמעותית מאשר בציור על בד.

ניקח כדוגמא נוספת ציור שצויר בצבעי גואש. על מנת להעשירו ולהעלות את ערכו יוסיפו עליו שכבה של צבעי שמן. אך שוב, עין מיומנת תזהה את המהלך הפסול.

תפקידו של מעריך אומנות, בין השאר, לגלות תהליכים שנעשו במרמה על מנת להעלות את שוויה של יצירה.

בתהליך של הערכת אומנות נעשה גם בירור של זיהוי היוצר.

לעיתים החתימה על גבי יצירה ברורה. אך ישנם ציירים שלאורך שנות הקריירה שלהם שינו את חתימתם. לכן נכון לגשת לאיש מקצוע, שכן מעריך אומנות יכיר את החתימות השונות של אומנים לאורך שנות חייהם. בין היכולות של מעריך אומנות גם היכולת לזהות סגנון ואופי חתימה.

שכן לעיתים קיים קשר בין החתימה לתקופת הזמן בה צויר הציור.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 הדס כהן


 


מאמרים נוספים מאת הדס כהן
 
בדיקה גיל
02/11/23 | NLP
בדיקה גיל

כיצד מתבצע אבחון שווי יהלומים?
24/09/23 | חקירות
אם חשבתם שלהביט ביהלום ולהתפאר מיופיו החיצוני זו הערכה לשוויו של יהלום אז קבלו תיקון. שוויו של יהלום נמדד על ידי פרמטרים רבים, לצד זאת, צריך לדעת להבחין כי איננו מעריכים חיקוי זול שאיננו שווה הערכה ראויה כלל. על מנת לבצע בחינת שווי יהלומים נכון להיוועץ באיש מקצוע בעל ידע נרחב בענף.

הערכת אומנות. פשוט חובה
יצירת אומנות בעלת ערך ומשמעות לא יכולה להיות ללא הערכה. חובה על בעל יצירת אומנות לדעת מה הוא מחזיק בידיו. הדבר הבסיסי לעשות הוא לבצע הערכת אומנות על ידי איש מקצוע בעל ידע. איש המקצוע הנכון יהיה בעל הידע לתת מענה מקיף אודות היצירה. החומרים מהם היא עשויה, רקע והיסטוריה, שנותיה, מקורותיה ועוד. אי אפשר להחזיק ביצירת אומנות מבלי לדעת את הפרטים הללו שהסך שלכם יחד מסכם את שוויה וערכה המדויק

הערכת אומנות. הבחנה מקצועית
ראוי לה ליצירת אומנות שתהיה בידיים טובות. כלומר, אם יש בידנו יצירה שעל פניו נראית עם רקע ואיכויות יוצאות דופן נכון שנבדוק אותה ונעריך אותה נכונה

שווי יהלומים – שווה לדייק
אם ביהלומים ובשווים עסקינן הרי שיש לציין שנכון לבצע בדיקה של שווי יהלומים אצל מומחים לדבר.

שווי יהלומים – פשוט לבדוק
על מנת שנוכל לבצע תהליך של הערכת שווי יהלומים נצטרך לעבור כמה שלבים כשהראשון שבהם יהיה בדיקה מעבדתית לאישור שהיהלום שברשותנו הוא יהלום טבעי.

הערכת יהלומים. פשוט לבצע
ענף היהלומים עובר שינויים, תנודות והתפתחויות כמו ענפים אחרים... אבל יהלום כמו יהלום לעולם יהיה מבוקש וראוי לשמו הייחודי. במידה ואתם מעוניינים לרכוש תכשיט ובו שיבוץ של יהלומים או לרכוש יהלומים שימו לב שכדאי, נכון ורצוי מאוד שתבצעו הערכת יהלומים. היום ישנם חיקויים רבים, יהלומי מעבדה וזירקונים ונכון לבצע הערכת יהלומים ולדעת בוודאות מה ברשותכם.

שווי יהלומים – פרמטרים ששווים כסף
ביצוע הערכת שווי יהלומים חייב להתבצע על ידי איש מקצוע בעל ידע בענף היהלומים. כשמדובר בהערכת שווי יהלומים צריך לקחת בחשבון שלכל שגיאה קטנה ישנו ערך כספי גבוה. לכן יש צורך בהכרת יהלומים על איכותם ומנגד, הכרת הזיופים הקיימים בשטח.

הערכת אומנות. הסיפור שמאחורי
כל מי שיש ברשותו יצירת אומנות נכון שייקח אותה לביצוע הערכת אומנות. ומדוע תהליך זה חשוב? פשוט מאוד. כי באומנות כמו באומנות אין לדעת רק לפי מראה החיצוני של אומנות את טיבה, איכותה ושוויה.

הערכת תכשיטים – צריך וכדאי לדעת
21/05/23 | ביטוח
אתם לפני רכישה של תכשיט מיוחד במינו. עבורכם או עבור מתנה. ובכן, כדאי לדעת שכיום שוק התכשיטים פרוץ וכשם שיש תכשיטי איכות כך יש תכשיטים מזויפים שעל פניו נראים איכותיים ומשובחים אבל בפועל הימם זולים ופשוטים.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI