דף הבית חוק ומשפט חקירות בדיקת פוליגרף כחלק מחקירה עסקית
בדיקת פוליגרף כחלק מחקירה עסקית
רונן דוד 08/07/10 |  צפיות: 2647

האם אתה מנהל בכיר, מנכ"ל, בעל עסק? האם קרה כי חשדת באחד או יותר מעובדיך,  כי הם גונבים או מועלים? אם כן, האם דרשת לעשות לעובדים בדיקת פוליגרף כחלק מחקירה עסקית. מתי וכיצד מתבצעת בדיקת פוליגרף כחלק מחקירה עסקית?

בדיקת פוליגרף בתחום העסקי מתרחשת:

א.      כאמצעי קבלה לעבודה שאתו אנו מעבירים את כל העובדים.

ב.      כאמצעי לקבלת או לקידום עובד בכיר אשר לו גישה למסמכים סודיים ורגישים.

ג.       כנוהל תקופתי – שבו אחת לכמה חודשים נעשית בדיקת פוליגרף לכלל העובדים כאמצעי אזהרה והרתעה ועל מנת לבדוק את העובדים.

ד.      בדיקת פוליגרף כחלק מחקירה עסקית כאשר עובד אחד או יותר נחשדים בגניבה, מעילה או כל עבירה אחרת.

לעיתים קורה כי התבצעה גניבה משמעותית בחברה. זו יכולה להיות גניבה של חפץ ממשי כמו ציוד יקר או סכום גדול של כסף, זו יכולה להיות גניבה של תוכנת מחשב או גניבה של סודות מסחריים והדלפתם. במקרה כזה, פעמים רבות נפתחת חקירה עסקית ע"י בעלי החברה במקביל לחקירה משטרתית או באופן בלעדי -  במידה והמשטרה איננה מעורבת בחקירת האירוע.

חקירה עסקית נפתחת כאשר פונה מנכ"ל או בעל החברה למשרד חקירות מורשה ומוסמך בבקשה לשכור את שירותיו על מנת לחקור את המקרה.

משרד החקירות שנבחר מבצע תחילה חקירה סמויה או גלויה של החשודים, אם ישנם, או אחר כלל העובדים במידה ועדיין אין חשודים ספציפיים (ואז כולם נחשבים חשודים). לאחר שמסתיימת החקירה ובידי החוקרים מספיק ראיות על מנת להצביע על חשוד או חשודים פוטנציאלים, מתחילה חקירה ספציפית של החשודים.

כחלק מהחקירה נעשה שימוש במכשיר פוליגרף. החשודים עוברים בדיקת פוליגרף כחלק מחקירה עסקית אשר יכולה לספק ראיות נוספות באשר למידת מעורבותם בגניבה.

חשוב לציין כי ניתן לבצע בדיקת פוליגרף רק בהסכמתו של החשוד. מצד שני, סירובו של חשוד לעבור בדיקת פוליגרף כחלק מחקירה עסקית או כחלק מחקירה כל שהיא בכלל, מדליק נורות אדומות באשר לאשמתו של החשוד.

בדיקת אירוע, או חקירה על רקע עסקי, מתבצעת, כאמור על ידי משרד חקירות. משרדי חקירות מורשים ובעלי תעודת הסמכה, מחזיקים לעיתים מכשירי פוליגרף על מנת לבצע בו בדיקות, ולעיתים הם פועלים בשיתוף פעולה עם מכון פוליגרף בו עובדים אנשי מקצוע בעלי הסמכה בתחום. בסיומו של תהליך בדיקת הפוליגרף, מעבירה חברת החקירות את הדו"ח המפורט על ממצאי ותוצאות בדיקת הפוליגרף ללקוחותיה.

בדיקת פוליגרף כחלק מחקירה עסקית עשויה פעמים רבות להצביע על האשם ובכך, אם זה אפשרי, להשיב חלק או את כל מה שנגנב. אולם בדרך כלל, בדיקת פוליגרף מתבצעת כחלק מחקירה עסקית ונעשית כחלק מחקירה כוללת ,ולרוב איננה עומדת בזכות עצמה. מעקבים וחקירות אשר מבוצעים לפני בדיקת הפוליגרף תורמים רבות להגעה לתוצאת מהימנות, ברורות וחד משמעותיות.

חושן חקירות ייעוץ ומידע בהנהלת רונן דוד

חדשנות, שינוי, נועזות.

www.choshen-inv.co.il

[email protected]

טיפול מקצועי,דיסקרטי וזמינות 24 שעות

052-3898920


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 רונן דוד

חושן חקירות ייעוץ ומידע בהנהלת רונן דוד

חדשנות, שינוי, נועזות

www.choshen-inv.co.il

[email protected]

טיפול מקצועי, דיסקרטי וזמינות 24 שעות

052-3898920 


מאמרים נוספים מאת רונן דוד
 
כיצד יש לבחור משרד חקירות
06/08/10 | חקירות
לא פעם אנשים מוצאים עצמם זקוקים לשירות של משרד חקירות, זה יכול לקרות לכל אחד – לבעלי עסקים שחושדים בעובדים שלהם, לזוכים בתיקים משפטיים המעוניינים למצוא חייבים, לאנשים נשואים שחושבים שבוגדים בהם וכדומה.

מי מפחד ממשרד חקירות
06/08/10 | חקירות
בדמיוני ראיתי משרד קטן ואפלולי, עשן סיגר מסתלסל ובלש פרטי קשוח, עם משקפי שמש כהות. כן, סביר להניח שאת תיאוריי המפוארים שאבתי מאותו ספר בלשים סטייל שנות ה60, אבל עדיין, המונח משרד חקירות פשוט לא הסתדר לי. היה בצירוף המילים הזה משהו מאיים, כאילו הכנסתי אדם זר אל מיטתנו.

משרד חקירות
06/08/10 | חקירות
בארץ ובעולם פועלים הרבה משרדי חקירות אשר מספקים שירותי חקירות מגוונים ומכל סוג, בעיקר חקירות פרטיות, לכל אדם מכל אוכלוסייה שהיא. משרדי החקירות הללו עובדים באישור משרד המשפטים ועליהם להיות בעלי רישיון משרד חקירות פרטי המעוגן בחוק. משרדים טובים ואמינים מחזיקים ברישיון זה ומנוהלים ע"י חוקרים פרטיים, מנוסים, מומחים וותיקים.

בדיקת פוליגרף כחלק מחקירה עסקית
08/07/10 | חקירות
האם אתה מנהל בכיר, מנכ"ל, בעל עסק? האם קרה כי חשדת באחד או יותר מעובדיך, כי הם גונבים או מועלים? אם כן, האם דרשת לעשות לעובדים בדיקת פוליגרף כחלק מחקירה עסקית. מתי וכיצד מתבצעת בדיקת פוליגרף כחלק מחקירה עסקית?

בדיקות פוליגרף למגזר העסקי
08/07/10 | חקירות
בדיקות פוליגרף במגזר העסקי נועדו, בין השאר, לתת מענה בתחום בחירת עובדים למשרות זמניות ולמשרות רגישות, הנקודה הרגישה בתחום שכירת עובדים למשרות אלו נעוצה בשאלה האם מועמד פוטנציאלי כזה או אחר, אכן מתאים לתפקיד, מעל הכול נשאלת השאלה האם רמת אמינותו גבוהה.

בדיקת פוליגרף
08/07/10 | חקירות
בדיקת פוליגרף היא בדיקה במכונת אמת אשר הינה קבילה בבימ"ש רק אם הוסכם על כך בכתב בין שני הצדדים המתדיינים. במידה ואין הסכמה כזו, תוצאותיה משמשות רק לתמיכה באימות או הפרכת גרסת הנבדק. לא ניתן לכפות בדיקת פוליגרף על הנבדק והיא תתבצע אך ורק בהסכמתו.
בדיקת פוליגרף מתבצעת ע"י בודק פוליגרף מוסמך במכון עצמו , ומידה הצורך מבוצעת הבדיקה במקום בו יבחר הלקוח ע"י מכשיר פוליגרף נייד


סוגי מעקבים ומטרתם
13/06/10 | חקירות
הינכם זקוקים למעקבים מכל סיבה שהיא ומעוניינים לדעת יותר על הנעשה בגורם המעניין אתכם ?

אלה הם סוגי המעקבים בהם חוקרים משתמשים : מעקבים נייחים, מעקבים רגליים, מעקבים רכובים ומעקבים טכניים, ננסה להסביר כאן בצורה מפורטת על כל אחד מהם.


מעקבים
13/06/10 | חקירות
חושדים כי בן זוגכם בוגד בכם? אולי נהג המשאית שלך הוא זה שגונב ממך סחורה?
ואולי בכלל אתה מרגיש כי עוקבים אחריך לכל מקום?

דעו כי בכל יום מתבצעים בישראל עשרות מעקבים פרטיים, משטרתיים וביטחוניים אחר מטרות שונות. האם הינכם חושדים במישהו? רוצים לדעת מה הוא עושה? צמאים להוכחות? פנו עוד היום למשרד חקירות פרטי המתמחה במעקבים והשיגו הוכחות חותכות!!!


גילוי מעקבים – מי זקוק לו, מתי ולמה ?
13/06/10 | חקירות
מי לא מכיר את התחושה שמישהו מסתכל עליו ? יש מקרים בהם עולה בנו החשש כי מישהו עוקב אחרינו, במרבית הפעמים אף אחד אינו עוקב אחרינו אבל ישנם פעמים שהתחושה אינה עוזבת אנשים ויש לברר האם יש לתחושה זו ביסוס.

בדיקת עיקוב היא שירות שניתן להזמין מחוקר פרטי, המטרה שלה היא גילוי מעקב אם ישנו על הלקוח. חשוב לציין שאנשים החשים כי עוקבים אחריהם בגלל תחושת רדיפה אינם האנשים המתאימים לגילוי מעקבים, הם סובלים בסך הכול מבלבול בין המציאות לדמיון.

     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI