דף הבית ספורט וכושר גופני תוספי מזון סכנת הרעלה משמן דגים – קובי עזרא
סכנת הרעלה משמן דגים – קובי עזרא
קובי עזרא Ph.D יעקב מומחה לרפואה נטורופטית 28/08/10 |  צפיות: 4448

סכנת הרעלה משמן דגים – קובי עזרא

בתאריך ה- 26-8-2010 הייתי בכנס של חברת מרוולס (Marvalous) שנערך בהיכל התרבות באור-יהודה, שם שמעתי הרצאה שחשפה אותי לעולם שמן הדגים ועולם השקרים של תוספי המזון!

כחלק מרכזי של הערב, הרצה הפרופסור שמואל אדלשטיין (לשעבר חוקר ראשי בחברת GNC ועוד כל מיני תארים...), הרצה והסביר אודות תהליך הייצור של שמן הדגים.

אוקי אז לדבריו הדגים מכילים ריכוזים גבוהים של מתכות רעילות, כגוון: קדמיום, עופרת, וכספית, כחלק מהזיהום הכללי של בני האדם בכדור הארץ. ומה גם שהדגים מכילים רכיב שניקרא: PCB אותו רכיב אשר שימש החל משנות 1930 לקירור שנאים (טרנספורמטורים) ולאר התהליך היות משליכים אותו לים, שם רמתו הצטברה הים ובדגים.

לדבריו של פרופסור שמואל אדלשטיין, לאחר בדיקות של תכשירים המכילים אומגה-3 שמקורם בשמן דגים וזאת מאחר שצוין על גבי האריזה שאינם מכילים את הרכיב PCB, לאחר בדיקות מעבדה (במספר מעבדות) נמצא הרכיב הרעיל הנ"ל (כלומר שהכיתוב הינו שיקרי) החלו כבר מסעות של טביעות ענק נגד החברות NOW, סולגר, GNC ועוד...

מעניין מאוד כי בארצנו הקטנה ישראל רופאים ומטפלים לא חשופים למידע הנ"ל !!! לדבריו של הפרופסור החברות בישראל אכן יודעות את המצב הנ"ל, להוכחה היריבה במחירי האומגה-3 והמבצעים אודות מוצרי שמן הדגים – המסוכן !!!

האומנם אני איני תמים כל כך, אני יודע שהסברים הנ"ל ורבים אחרים הינו חלק ממסע פרסום של מוצריו ובעיקר המוצר העיקרי אומגה-3 שמקורו בצמח המרווה המרושתת. חשוב לציין, כי אומגה-3 שמקורו העולם הצומח מכיל אומגה-3 ALA (חומצת שומן אלפא לינולנית) ולא אומגה-3 שמקורו בשמן הדגים EPA ו- DHA. האחרונים הינם הצורה המוגמרת של חומצת השומן אומגה-3. לעומת הנ"ל אומגה-3 בצורה ALA הכבד שלנו אמור להמיר אותן לחומצות השומן EPA ו- DHA.

חשוב לציין, שלדברי הפרופסור אומגה-3 שמקורו בצמח המרווה המרושתת, הינו המקור היעיל היחידי?! שאינו מתחמצן בקלות. כמו למשל אומגה-3 שמקורו בשמן הפישתן (למרות שכתוב מכבישה קרה) הוא אכן עובר חימום ומתחמצן!

הערה: אותו הרכיב PCB הינו למעשה ביפנילים עתירי כלור (PCBs) המבנה הכימי של ביפנילים עתירי כלור, כולל שתי טבעות פניליות מחוברות ביניהן בקשר שבין הפחמנים בעמדות. באופן תיאורטי קיימים 209 איזומרים של PCBs לפי השילובים האפשריים של מיצוב אטומי הכלור בעמדות השונות.

השימוש ב – PCBs החל לראשונה בשנות השישים כחומרים בתעשיית הפלסטיק. עד מהרה התגלה שלביפנילים-עתיר-הכלור התכונות הנדרשות לשמש כנוזלי-קירור במערכות עתירות חום, ובעיקר בתחנות-כח חשמליות בצינון שנאים וקבלים. בשנת 1966 גילה החוקר השבדי Jensen ריכוזים גבוהים של PCBs ברקמות של בעלי-החיים בקוטב הצפוני. בשנת 1968 אירע אסון תזונתי ביפן מחשיפה לאורז שהוכן בשמן שזוהם ב – PCBs שזלג לשמן הבישול ממערכת החלפת-חום של מפעל-המזון. עד מהרה יפנים רבים פנו לקבלת עזרה רפואית בשל הופעת נגעים "דמויי-אקנה" על פני העור בפניהם. הנגעים היו רבים ביותר, גדולים וצפופים יותר ממה שנהוג לראות במתבגרים הסובלים מפצעי בגרות, ולא נעלמו. המחלה זכתה ביפן בשם "מחלת יושו" (Yushu) ובשם המדעי "כלוראקנה" (Chloracne) להדגיש את המקור להופעת הנגעים: הכלור שב - PCBs. הסתבר שהצטברות ה - PCBs בחולים התרחשה גם בכבד ובעצבים ההיקפיים וגרמה להפרעות פתולוגיות מגבילות ומציקות הן במבוגרים והן בילודים שזה עתה נולדו. בניסיונות בתרנגולות התגלתה הפרעה בהטלת הביצים עד כדי הפסקתה.

בשנים 1983-4 אירע אסון אקולוגי בחופי האוקיינוס האטלנטי בסמוך לשפך הנהר סנט. לורנס (St. Laurence) בקנדה: כמה עשרות לווייתנים מסוג "בלוגה" עלו על החוף ומתו במה שנחשד באותם ימים כ"התאבדות קולקטיבית" של ענקי הים. בדיקות פתולוגיות של נתיחה שלאחר המוות הצביעו, בין השאר, על ריכוז גבוה של PCBs ברקמותיהם של הלווייתנים. הם סבלו ממחלות סרטניות, הפרעות אנדוקריניות (הורמונליות) שהתבטאו באי-יכולת של הנקבות להרות, בהפלות מוקדמות ובאי-יכולת של הנקבות להניק.

במחקר באגם מישיגן בארצות הברית נמדדו הריכוזים של PCBs בפלנקטון בסמוך לקרקעית, ברקמות של שפמנונים במים הרדודים וברקמות של השחפים שניזונו מהם. הוכח שה – PCBs מצטברים ברקמות וריכוזיהם עולים בשרשרת המזון, תופעות המוכרות לנו כבר במונחים המדעיים: Bio-accumulation ו – Bio-magnification. ידוע כיום ש - PCBs מתפזרים בטבע הן על פני טיפות-מים באוויר והן במי האוקיינוסים. הנזק הביו-פתולוגי מזיהום ב - PCBs זכה לתהודה עולמית עם הופעת המחלה - "כלוראקנה" - על פניו של המנהיג האוקראיני ויקטור יושצ'נקו . ניתוח הממצאים מאירועים ומחקרים אלו מלמדנו ש - PCBs הינם חומרים אורגאניים טוקסיים אנתרופוגניים יציבים בטבע (POPs). בני האדם נחשפים לביפנילים עתירי הכלור (PCBs) בריכוזים נמוכים בשגרה בעיקר דרך המזון.

למרות הידע הנרחב על ה - PCBs לא היה ברור לחוקרים באם הנזקים הטוקסיים-פתולוגיים שתוארו בבעלי-החיים ובבני-האדם שנחשפו לכימיקלים-עתירי-כלור אלו נובעים מהם עצמם, או מחשיפה לכימיקלים אחרים. העמקת החקירה לזיהוי הקשר בין סיבה העלתה שהנזקים הטוקסיים קשורים להימצאות כימיקלים אחרים בתוך התמיסות הנוזליות של PCBs: הדיאוקסינים והפוראנים.

יעקב עזרא מומחה לרפואה נטורופתית (לטיפול בתחלואות שונות, דיאטות ותזונת ספורטאים). לפגישת יעוץ בקליניקה: 0528567140 www.HealthNFit.org   www.DietMe.co.il   www.diet2all.net 


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 קובי עזרא Ph.D יעקב מומחה לרפואה נטורופטית

קובי עזרא Ph.D מומחה לרפואה נטורופטית, ומאמן כושר. מרצה במכון מור (לאוסטאופורוזיס) ובבית הספר להסמכות מאמנים של וינגייט - באוניברסיטת ת"א (אימונים לפיתוח הגוף ותזונה).

כתב את הספרים:
1. אבן הפינה בתחום פיתוח הגוף.
2. ספורטולוגיה - המדריך לספורטאי.
3. סטרואידים-כל מה שרצית לדעת? ולא העזת לשאות!

בעל קליניקה לרפואה נטורופטית ונותן שרותים:
* טיפול במחלות שונות (כולסטרול, מחלות לב, סוכרת ועוד...).
* דיאטות הרזייה ועיצוב הגוף.
* פיתוח גוף - עיצוב וחיטוב הגוף.
לפגישת יעוץ בקליניקה: 0528567140
אתר: פיתוח גוף, אתר: דיאטה מהירה

דיאטה מהירה1, סוכרת הריון, אנטי אייג'ינג

פיתוח גוף

דיאטה מהירה | דיאטה אישית 


מאמרים נוספים מאת קובי עזרא Ph.D יעקב מומחה לרפואה נטורופטית
 
קובי עזרא ויוסי אדרי תחרות מר ישראל, פיתוח גוף, פיתוח שרירים
קובי עזרא, יוסי אדרי, פיתוח גוף, פיתוח שרירים, תחרות מר ישראל, תחרות מר ישראל יוסי אדרי מנתניה הוא אלוף האלופים בתחרות מר ישראל: "עשור אני מחכה לגביע", היה שווה לחכות 40 שנה כדי להגיע ליום הזה", הוא אומר וחושף את הדיאטה המיוחדת שלו

דיאטה מנצחת תרופות לאנטי-אייגינג ובריאות מטבולית, קובי עזרא חוות דעת
21/11/21 | השמנת יתר
דיאטה מנצחת תרופות לאנטי-אייגינג ובריאות מטבולית, קובי עזרא חוות דעת. המחקר, שנערך בעכברים, הראה שלתזונה (כולל קלוריות כללית ומאזן מאקרו-נוטריינטים) הייתה השפעה גדולה יותר על ההזדקנות והבריאות המטבולית מאשר לשלוש תרופות הנפוצות לטיפול בסוכרת ולהאטת ההזדקנות. הממצאים מתפרסמים ב- Cell Metabolism.

איך להיות גבוה יותר? קובי עזרא
איך להיות גבוה יותר? קובי עזרא. ישנו הורמון בגוף האדם הידוע כהורמון גדילה אנושי (HGH, Human Growth Hormone) המווסת את הגובה. הורמון הגדילה מיוצר ע"י בלוטת יותרת המוח וחיוני ביותר לצמיחה של עצמות ארוכות וסחוס.

איך להיות גבוה יותר? קובי עזרא
איך להיות גבוה יותר? קובי עזרא. ישנו הורמון בגוף האדם הידוע כהורמון גדילה אנושי (HGH, Human Growth Hormone) המווסת את הגובה. הורמון הגדילה מיוצר ע"י בלוטת יותרת המוח וחיוני ביותר לצמיחה של עצמות ארוכות וסחוס.

צמיחה וגדילה בגובה - קובי עזרא PhD
צמיחה וגדילה בגובה - קובי עזרא PhD, צמיחה וגדילה בגובה נוצרת ע"י התארכות עצמות הארוכות, כתוצאה מכונדרוגנזה בצלחות האפיפיזאליות, המכונות גם צלחות הגדילה. תהליך זה נובע מהתרבות כונדרוציטים, היפרטרופיה והפרשת מטריקס חוץ תאית. המאורגן על ידי רשתות מורכבות של גורמים תזונתיים, תאיים, פרצרין ואנדוקריניים. ניתן להגדיר את גיל ההתבגרות כתקופת המעבר מילדות דרך התפתחות מאפיינים מיניים משניים ועד השגת הגובה הסופי בבגרות. מהירות הצמיחה מוגברת בתחילת המוקדמות או באמצע החיים, ידועה כגידול הפוברטלי.

קריאטין - קובי עזרא
קריאטין - קובי עזרא היא חומצה אורגנית חנקנית הנוצרת באופן טבעי. תפקידו העיקרי של הקריאטין הוא להקל על מיחזור של אדנוזין טריפוספט (ATP), מטבע האנרגיה של התא, בעיקר ברקמת השריר והמוח.

דיאטה מהירה מאוד
05/04/15 | דיאטה
דיאטה מהירה. דיאטות לירידה במשקל. ישנן סיבות שונות לאיזון המשקל ודיאטות שונות: החל ממראה חיצוני, עיסוק בספורט ובריאות, לרבות בריאות הלב וכלי הדם ומניעת סרטן....

חיטוב הגוף - קובי עזרא
21/06/14 | דיאטה
בדיאטת דיאט2אול אוכלים כמעט הכל! אך לרוב הדיאטה נקבעת בהתאם למה שהמטופל אוכל באורח ה"נורמאלי" שיגרתי. וכמובן בשילוב המזונות הייחודי! מניב את התוצאות האופטימאליות לחיטוב הגוף באופן מקסימאלי ומהיר ביותר.

מניעת סוכרת מסוג 2
יש חוקרים הטוענים שניתן למנוע סוכרת מסוג 2, זאת ע"י שינוי בהרגלי החיים. היות ותוכנית תזונה ודיאטה נכונה המותאמים לפרט בשילוב תוכנית אימונים אכן עשויים למנוע את התפתחות הסוכרת מסוג 2. סוכרת מסוג 2 או סוכרת מבוגרים בלשון העם, בעלת מרכיב גנטי חזק יותר, תזונה ואורח חיים משפיעים על הסיכוי שהמחלה תתרחש בגיל צעיר יותר-40 או מבוגר יותר 60 ומעלה או אולי לעולם לא?!. הסיכון לסוג להופעת סוכרת מסוג 2 וסוכרת הריונית יכול להיות ירידה ע"י בשמירה על משקל תקין – כלומר השמנה יתרה ותזונה לא בריאה.

ויטמין d אוסטאופורוזיס
ויטמין d אוסטאופורוזיס ויטמין D או (Cholecalciferol) הוא ויטמין מסיס בשומן העוזר לגוף לספוג סידן. ויטמינים מסיסים בשומן מאוחסן ברקמות השומן של הגוף. בנוסף לסיוע לגוף לספוג סידן, ויטמין D גם מסייעת לגוף לשמור על כמות של סידן וזרחן בדם הנכונה. תוספת סידן וויטמין D מהווה טיפול הכרחי באוסטיאופורוזיס. מחלת האוסטאופורוזיס נמצאה מלווה באבחון שכיחות גבוהה של חסר בויטמין D. מקורות מזון ויטמין D מצויה במזונות הבאים: מוצרי חלב גבינה חמאה חלב מועשר (כל חלב בארה"ב הוא מועשר בויטמין D) דגים צדפות דגני בוקר
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI