דף הבית רפואה ובריאות בריאות נשים טחורים – הסיפור מהתחת
טחורים – הסיפור מהתחת
קובי עזרא Ph.D יעקב מומחה לרפואה נטורופטית 23/01/11 |  צפיות: 3508

טחורים – הסיפור מהתחת

טחורים הינם תופעה שכחה, הגורמת לאי נוחות ולסבל. הטחורים יכולים להופיע בכל גיל ,אצל נשים בעיקר בתקופת ההיריון, נוטות לפתח את התופעה בשכיחות מוגברת. חשוב שכל אדם החש בתופעות של טחורים יפנה לרופא לפחות פעם אחת בכדי להבחן את התופעה, שאכן מדובר בטחורים וזאת משום שסימני הטחורים יכולים להיות סמן לתופעות אחרות.

מהם טחורים?: טחורים הינם דליות (ורידים) נפוחים ועל פי רוב מודלקים, המתפתחים בחלחולת (קצה המעי הגס) ממש מעל לפי הטבעת. הגורמים להיווצרות טחורים עדיין אינם ברורים במלואם. ישנה טענה מסוימת שהטחורים מתפתחים בצורה הדומה לדליות ברגליים, כתוצאה מלחץ שנוצר עקב עמידה ממושכת, אולם יתכנו הסברים נוספים.

ישנם סוגים שונים של טחורים. על פי רוב נוהגים להבחין בין טחורים פנימיים לטחורים חיצוניים הנמצאים מחוץ לחלחולת. הטחורים הפנימיים גורמים למעט בעיות ורק לעיתים נדירות גורמים לכאב.

לעיתים הרמז היחידי לקיומם של הטחורים דמם הנייר הטואלט, או נטז דם באסלה. לעיתים צונחים הטחורים הפנימיים החוצה.

הטחורים החיצוניים נמצאים באזור פי הטבעת. כאשר נשארים הטחורים מחוץ לחלחולת לאחר יציאת צואה או כאשר יש בהם תהליך דלקתי או שהם נעשים גושיים הם עלולים לגרום לאי נוחות ואף כאבים רבים.

למרות אי הנעימות שגורמים מצבים אלה אין הם מסוכנים וניתן להתגבר עליהם באמצעות טיפול מתאים המותאם ע"י איש מקצוע.

טיפול רפואי לטחורים

ישנם סוגים שונים של טיפול ועל המומחה להתאים את סוג הטיפול לכל אדם בהתאם למצבו. להלן סוגי טיפול רפואי: טיפול תרופתי: טיפול בעזרת נרות, משחות, קצף ואמבטיות שתפקידם להקל על הכאב ולטפל בדלקת, אם ישנם פצעים לטפל גם בהם.

טיפול כירורגי: ניתוח להסרת טחורים

קשירת טחורים: זוהי שיטה טיפולית המתאימה לחלק מסוגי הטחורים. בתהליך קושרים את הטחורים בעזרת גומיות וכך נמנעת אספקת דם והם מתנוונים (נושרים).

טיפול רפואי כאמור ניתן ומותאם על ידי איש מקצוע לאחר בדיקה ואבחון.

דרכים להקל על טחורים

מלבד הטיפול התרופתי, ניתן לנקוט במספר צעדים נוספים להקלת המצב או למניעת החרפתו.

  • השימוש בשירותים: בכדי למנוע צניחת טחורים פנימיים החוצה, כדי להימנע מלהפעיל לחץ מוגבר בזמן השימוש בשירותים. ישיבה זקופה עשויה לעזור להפחית את הלחץ. חשוב לשמור על יציאות סדירות, גם אם הדבר כרוך לעיתים בכאבים, היות והעצירות עלולה לגרום לצואה קשה ויבשה שתגרום בהמשך לכאב מוגבר.
  • חשוב לדאוג להיגיינה אישית ע"י רחיצה של אזור פי הטבעת וניגובו בעדינות (מומלץ ע"י מטליות).

הרגלי אכילה נכונה

אם כן, נודעת חשיבות לתזונה נכונה עתירה בסיבים תזונתיים למניעת עצירות. העצירות מצידה עשויה לגרום להופעה חוזרת של טחורים ולכאבים. אחת הדרכים הפשוטות להוספת תאית היא פיזור סובין על המזון. כמו כן פירות וירקות טריים, בעיקר בקליפותיהם עתירים בתאית ולכן כדי להרבות בצריכתם.כמו כן מומלץ לאכול דגנים מלאים כגון: לחם מחיטה מלאה, פסטה מלאה, אורז מלא ועוד.

שתייה מרובה: שתייה מרובה חשובה ומסייעת לקידום תזונה נכונה ומניעת התפתחות עצירויות.  

לכן ישנו הצורך להרבות בשתיית מים, אך כדאי להימנע משתיית משקאות ממותקים ולהפחית את צריכת הסוכר המזוקק המצוי במשקאות קלים ומניעת הוספתו לקפה ותה בכדי לשמוע השמנת יתר (שגם היא עצמה גורמת לעלייה בלחץ התוך בטני ולנטייה מוגברת לפיתוח טחורים).

אמבטיות

טיפול נוסף המומלץ לכל סוגי הטחורים הינו אמבטיית מים פושרים בתמצית של תה (תה שחור או עלי קמומיל) היות ואילו מכילים תנינים הגורמים לכיווץ כלי דם וחיטוי מקומי.

אופן השימוש באמבטיות צריך להיעשות באופן הבא :

פעם או פעמיים ביום במשך עשרים דקות בקירוב.

לבנים מתאימים

כדאי להשתמש בתחתוני כותנה ולהימנע מתחתונים העשויים חומר סינטטי, היות ותחתוני כותנה סופגים לחות ואינם נדבקים לעור.

לסיכום:

הטחורים כאמור הינם תופעה שכחה ואינם מסכנים חיים, אך עלולים לגרום לאי נוחות בכאבים טורדניים וסבל רב, לכן כדאי ומומלץ לטפל בהם.

סוגי טיפול רפואי לטחורים:

הטיפול התרופתי נועד להקל את הכאב ולסייע בריפוי הדלקת או הפצע. הטיפול הכירורגי נועד להסיר טחורים והטיפול בקשירת טחורים גורם לניוונם והיעלמותם.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 קובי עזרא Ph.D יעקב מומחה לרפואה נטורופטית

קובי עזרא Ph.D מומחה לרפואה נטורופטית, ומאמן כושר. מרצה במכון מור (לאוסטאופורוזיס) ובבית הספר להסמכות מאמנים של וינגייט - באוניברסיטת ת"א (אימונים לפיתוח הגוף ותזונה).

כתב את הספרים:
1. אבן הפינה בתחום פיתוח הגוף.
2. ספורטולוגיה - המדריך לספורטאי.
3. סטרואידים-כל מה שרצית לדעת? ולא העזת לשאות!

בעל קליניקה לרפואה נטורופטית ונותן שרותים:
* טיפול במחלות שונות (כולסטרול, מחלות לב, סוכרת ועוד...).
* דיאטות הרזייה ועיצוב הגוף.
* פיתוח גוף - עיצוב וחיטוב הגוף.
לפגישת יעוץ בקליניקה: 0528567140
אתר: פיתוח גוף, אתר: דיאטה מהירה

דיאטה מהירה1, סוכרת הריון, אנטי אייג'ינג

פיתוח גוף

דיאטה מהירה | דיאטה אישית 


מאמרים נוספים מאת קובי עזרא Ph.D יעקב מומחה לרפואה נטורופטית
 
קובי עזרא ויוסי אדרי תחרות מר ישראל, פיתוח גוף, פיתוח שרירים
קובי עזרא, יוסי אדרי, פיתוח גוף, פיתוח שרירים, תחרות מר ישראל, תחרות מר ישראל יוסי אדרי מנתניה הוא אלוף האלופים בתחרות מר ישראל: "עשור אני מחכה לגביע", היה שווה לחכות 40 שנה כדי להגיע ליום הזה", הוא אומר וחושף את הדיאטה המיוחדת שלו

דיאטה מנצחת תרופות לאנטי-אייגינג ובריאות מטבולית, קובי עזרא חוות דעת
21/11/21 | השמנת יתר
דיאטה מנצחת תרופות לאנטי-אייגינג ובריאות מטבולית, קובי עזרא חוות דעת. המחקר, שנערך בעכברים, הראה שלתזונה (כולל קלוריות כללית ומאזן מאקרו-נוטריינטים) הייתה השפעה גדולה יותר על ההזדקנות והבריאות המטבולית מאשר לשלוש תרופות הנפוצות לטיפול בסוכרת ולהאטת ההזדקנות. הממצאים מתפרסמים ב- Cell Metabolism.

איך להיות גבוה יותר? קובי עזרא
איך להיות גבוה יותר? קובי עזרא. ישנו הורמון בגוף האדם הידוע כהורמון גדילה אנושי (HGH, Human Growth Hormone) המווסת את הגובה. הורמון הגדילה מיוצר ע"י בלוטת יותרת המוח וחיוני ביותר לצמיחה של עצמות ארוכות וסחוס.

איך להיות גבוה יותר? קובי עזרא
איך להיות גבוה יותר? קובי עזרא. ישנו הורמון בגוף האדם הידוע כהורמון גדילה אנושי (HGH, Human Growth Hormone) המווסת את הגובה. הורמון הגדילה מיוצר ע"י בלוטת יותרת המוח וחיוני ביותר לצמיחה של עצמות ארוכות וסחוס.

צמיחה וגדילה בגובה - קובי עזרא PhD
צמיחה וגדילה בגובה - קובי עזרא PhD, צמיחה וגדילה בגובה נוצרת ע"י התארכות עצמות הארוכות, כתוצאה מכונדרוגנזה בצלחות האפיפיזאליות, המכונות גם צלחות הגדילה. תהליך זה נובע מהתרבות כונדרוציטים, היפרטרופיה והפרשת מטריקס חוץ תאית. המאורגן על ידי רשתות מורכבות של גורמים תזונתיים, תאיים, פרצרין ואנדוקריניים. ניתן להגדיר את גיל ההתבגרות כתקופת המעבר מילדות דרך התפתחות מאפיינים מיניים משניים ועד השגת הגובה הסופי בבגרות. מהירות הצמיחה מוגברת בתחילת המוקדמות או באמצע החיים, ידועה כגידול הפוברטלי.

קריאטין - קובי עזרא
קריאטין - קובי עזרא היא חומצה אורגנית חנקנית הנוצרת באופן טבעי. תפקידו העיקרי של הקריאטין הוא להקל על מיחזור של אדנוזין טריפוספט (ATP), מטבע האנרגיה של התא, בעיקר ברקמת השריר והמוח.

דיאטה מהירה מאוד
05/04/15 | דיאטה
דיאטה מהירה. דיאטות לירידה במשקל. ישנן סיבות שונות לאיזון המשקל ודיאטות שונות: החל ממראה חיצוני, עיסוק בספורט ובריאות, לרבות בריאות הלב וכלי הדם ומניעת סרטן....

חיטוב הגוף - קובי עזרא
21/06/14 | דיאטה
בדיאטת דיאט2אול אוכלים כמעט הכל! אך לרוב הדיאטה נקבעת בהתאם למה שהמטופל אוכל באורח ה"נורמאלי" שיגרתי. וכמובן בשילוב המזונות הייחודי! מניב את התוצאות האופטימאליות לחיטוב הגוף באופן מקסימאלי ומהיר ביותר.

מניעת סוכרת מסוג 2
יש חוקרים הטוענים שניתן למנוע סוכרת מסוג 2, זאת ע"י שינוי בהרגלי החיים. היות ותוכנית תזונה ודיאטה נכונה המותאמים לפרט בשילוב תוכנית אימונים אכן עשויים למנוע את התפתחות הסוכרת מסוג 2. סוכרת מסוג 2 או סוכרת מבוגרים בלשון העם, בעלת מרכיב גנטי חזק יותר, תזונה ואורח חיים משפיעים על הסיכוי שהמחלה תתרחש בגיל צעיר יותר-40 או מבוגר יותר 60 ומעלה או אולי לעולם לא?!. הסיכון לסוג להופעת סוכרת מסוג 2 וסוכרת הריונית יכול להיות ירידה ע"י בשמירה על משקל תקין – כלומר השמנה יתרה ותזונה לא בריאה.

ויטמין d אוסטאופורוזיס
ויטמין d אוסטאופורוזיס ויטמין D או (Cholecalciferol) הוא ויטמין מסיס בשומן העוזר לגוף לספוג סידן. ויטמינים מסיסים בשומן מאוחסן ברקמות השומן של הגוף. בנוסף לסיוע לגוף לספוג סידן, ויטמין D גם מסייעת לגוף לשמור על כמות של סידן וזרחן בדם הנכונה. תוספת סידן וויטמין D מהווה טיפול הכרחי באוסטיאופורוזיס. מחלת האוסטאופורוזיס נמצאה מלווה באבחון שכיחות גבוהה של חסר בויטמין D. מקורות מזון ויטמין D מצויה במזונות הבאים: מוצרי חלב גבינה חמאה חלב מועשר (כל חלב בארה"ב הוא מועשר בויטמין D) דגים צדפות דגני בוקר
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI