דף הבית ספורט וכושר גופני כדורגל סמים בונים וממריצים לשיפור שיאים
סמים בונים וממריצים לשיפור שיאים
קובי עזרא Ph.D יעקב מומחה לרפואה נטורופטית 27/01/11 |  צפיות: 12733

סמים בונים וממריצים לשיפור שיאים

 

מנבחרת ארגנטינה, דייגו ארמנדו מראדונה במשחקי גמר הגביע העולמי בכדורגל, אחרי בדיקות השתן שלו נתכלה אפדרין, שהוא סם ממריץ האסור לשימוש ע"י התאחדות הבינלאומית לכדורגל. הסתיעות בסמים ממריצים ומעוררים למיניהם אינה דבר חדש, האפדרין נמצא בשימוש ברפואה ומסייע בשחרור המעביר העיצבי נוראנדרנלין.

האפדרין היה בשימוש כמרחיב סימפונות מאחר והוא גורם להרפיית השרירים המקיפים את הסימפונות. תחליפים חדשים ויעילים יותר החליפו במידה רבה את האפדרין למטרות אלה.

השימוש העיקרי בתרופה זו כיום הפחתת גודש באף, והיא ניתנת כטיפות אף.

הוועדה הרפואית של פיפייא (התאחדות הבינלאומית לכדורגל) מחשיבה אותו כסם ממריץ כי הוא מגרה את הלב-ריאה ועירור מחזור הדם הוא עשוי לתת למשתמש בו תוספת רצינית של אנרגיה כי האפדרין מעלה את ל"ד הוא ממריץ את מחזור הדם, ואז מגיע יותר חמצן לתאים ולשרירים ומשפרת את הפעילות הפיזית, האפדרין מגביר את קצב פעילות הלב כדי לשלוח את החמצן לתאים בקצב מהיר יותר – ומגביר את קצב יצור האדרנלין, מה שגורם ליכולת פיזית טובה יותר.

אמפיטאמינים מגביר עירנות שכלית ואנרגיה גופנית, קצב הנשימה וקצב פעימות הלב גוברים, האישונים מורחבים, התיאבון יורד ופוחת ויובש בפה היא תופעה שכיחה.

במינונים גבוהים אמפיטאמינים עלולים לגרום לרעד, הזעה, חרדה, כאב ראש "דפיקות" לב וכאב בחזה.

המשתמש בהם עשוי להיראות שופע אנרגיה ושמחת חיים ולהרבות בדיבור כל עוד הוא תחת השפעתם.

האפיטאמין ממכר וזו אחת הסיבות לירידה המשמעותית בספורט, וסיבה נוספת היא הקלות היחסית בה מתגלים שרידיו בבדיקות.

אמצעי אחר לשיפור הכושר הוא השימוש בסטרואידים אשר החדרה מוגברת שלהם באה לפצות את הגוף על ירידה משמעותית בהפרשת הורמונים הזכריים בשעת מאמץ גופני קשה וממושך. ירידה המגבילה את כושר המאבק של הספורטאי, פוגעת באגרסיביות שלו וגורמת לעייפות רבה.

ספורטאים בענפים המבוססים על כוח ינסו אולי להשתמש בסטרואידים אנבוליים אשר בונים את השרירים.

בנוסף, בעזרת גירוי השריר ע"י אלקטרודות גורמים לכווץ שרירים מרבי ללא כאב ומגדילים באופן הדרגתי את כוחו ועוצמתו של השריר ללא בזבוז אנרגיה, גירוי זה עלול להביא לליקויים בפעילות הרפלקסים, לירידה בדיוק התנועות ולעוויתות שרירים תכופות.

הסטרואידים האנבוליים הם נגזרות סינטטיות המחקות את ההשפעות האנבוליות (בניית שרירים) של ההורמונים הטבעיים, הם מגדילים את נפח השרירים וממריצים את צמיחת הגוף, לכן נעשה שימוש לרעה בהם ע"י ספורטאים במטרה להחיש בניית שרירים לאחר מאמץ גופני מרוכז. שימוש זה מאפשר לספורטאי לעמוד במתכונת אימונים קשה. הרופאים וארגוני הספורט אוסרים את השימוש בסטרואידים אנבוליים למטרת שיפור הביצועים בגלל הסיכונים הנגרמים בכך לבריאות. במיוחד אצל נשים, התופעות השליליות כוללות פצעי בגרות, קירחות, אגירת נוזלים, ירידה בפוריות והתקשות עורקים וסיכון לטווח ארוך של מחלת כבד ואף צורות מסוימות של סרטן.

(רופאים נותנים לעיתים סטרואידים אנבוליים בשילוב עם דיאטה עתירת חלבון כדי להמריץ החלמה לאחר מחלה קשה או ניתוח רציני).

המזרח גרמנים (לשעבר) נהגו להקיז כמויות דם גדולות מגופו של רץ המרתון להקפיאן ולהחזירן לגופו, שעות ספורות לפני הריצה. כדוריות הדם האדומות שימשו לא כמאגר מוביל חמצן כלומר הוא רץ "בלי שיגמר לו האויר".

שרפינסקי זכה במרתון בשתי אולימפיאדות: מונטריאול ומוסקבה.

ד"ר יעקב עזרא (P.hD) מומחה לרפואה נטורופתית. ייעוצים בתחומי התזונה והספורט, הבריאות – טיפול במחלות שונות, אנטי-אייג'ינג (האטת תהליכי זקנה). לפגישת יעוץ בקליניקה: 0528567140


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 קובי עזרא Ph.D יעקב מומחה לרפואה נטורופטית

קובי עזרא Ph.D מומחה לרפואה נטורופטית, ומאמן כושר. מרצה במכון מור (לאוסטאופורוזיס) ובבית הספר להסמכות מאמנים של וינגייט - באוניברסיטת ת"א (אימונים לפיתוח הגוף ותזונה).

כתב את הספרים:
1. אבן הפינה בתחום פיתוח הגוף.
2. ספורטולוגיה - המדריך לספורטאי.
3. סטרואידים-כל מה שרצית לדעת? ולא העזת לשאות!

בעל קליניקה לרפואה נטורופטית ונותן שרותים:
* טיפול במחלות שונות (כולסטרול, מחלות לב, סוכרת ועוד...).
* דיאטות הרזייה ועיצוב הגוף.
* פיתוח גוף - עיצוב וחיטוב הגוף.
לפגישת יעוץ בקליניקה: 0528567140
אתר: פיתוח גוף, אתר: דיאטה מהירה

דיאטה מהירה1, סוכרת הריון, אנטי אייג'ינג

פיתוח גוף

דיאטה מהירה | דיאטה אישית 


מאמרים נוספים מאת קובי עזרא Ph.D יעקב מומחה לרפואה נטורופטית
 
קובי עזרא ויוסי אדרי תחרות מר ישראל, פיתוח גוף, פיתוח שרירים
קובי עזרא, יוסי אדרי, פיתוח גוף, פיתוח שרירים, תחרות מר ישראל, תחרות מר ישראל יוסי אדרי מנתניה הוא אלוף האלופים בתחרות מר ישראל: "עשור אני מחכה לגביע", היה שווה לחכות 40 שנה כדי להגיע ליום הזה", הוא אומר וחושף את הדיאטה המיוחדת שלו

דיאטה מנצחת תרופות לאנטי-אייגינג ובריאות מטבולית, קובי עזרא חוות דעת
21/11/21 | השמנת יתר
דיאטה מנצחת תרופות לאנטי-אייגינג ובריאות מטבולית, קובי עזרא חוות דעת. המחקר, שנערך בעכברים, הראה שלתזונה (כולל קלוריות כללית ומאזן מאקרו-נוטריינטים) הייתה השפעה גדולה יותר על ההזדקנות והבריאות המטבולית מאשר לשלוש תרופות הנפוצות לטיפול בסוכרת ולהאטת ההזדקנות. הממצאים מתפרסמים ב- Cell Metabolism.

איך להיות גבוה יותר? קובי עזרא
איך להיות גבוה יותר? קובי עזרא. ישנו הורמון בגוף האדם הידוע כהורמון גדילה אנושי (HGH, Human Growth Hormone) המווסת את הגובה. הורמון הגדילה מיוצר ע"י בלוטת יותרת המוח וחיוני ביותר לצמיחה של עצמות ארוכות וסחוס.

איך להיות גבוה יותר? קובי עזרא
איך להיות גבוה יותר? קובי עזרא. ישנו הורמון בגוף האדם הידוע כהורמון גדילה אנושי (HGH, Human Growth Hormone) המווסת את הגובה. הורמון הגדילה מיוצר ע"י בלוטת יותרת המוח וחיוני ביותר לצמיחה של עצמות ארוכות וסחוס.

צמיחה וגדילה בגובה - קובי עזרא PhD
צמיחה וגדילה בגובה - קובי עזרא PhD, צמיחה וגדילה בגובה נוצרת ע"י התארכות עצמות הארוכות, כתוצאה מכונדרוגנזה בצלחות האפיפיזאליות, המכונות גם צלחות הגדילה. תהליך זה נובע מהתרבות כונדרוציטים, היפרטרופיה והפרשת מטריקס חוץ תאית. המאורגן על ידי רשתות מורכבות של גורמים תזונתיים, תאיים, פרצרין ואנדוקריניים. ניתן להגדיר את גיל ההתבגרות כתקופת המעבר מילדות דרך התפתחות מאפיינים מיניים משניים ועד השגת הגובה הסופי בבגרות. מהירות הצמיחה מוגברת בתחילת המוקדמות או באמצע החיים, ידועה כגידול הפוברטלי.

קריאטין - קובי עזרא
קריאטין - קובי עזרא היא חומצה אורגנית חנקנית הנוצרת באופן טבעי. תפקידו העיקרי של הקריאטין הוא להקל על מיחזור של אדנוזין טריפוספט (ATP), מטבע האנרגיה של התא, בעיקר ברקמת השריר והמוח.

דיאטה מהירה מאוד
05/04/15 | דיאטה
דיאטה מהירה. דיאטות לירידה במשקל. ישנן סיבות שונות לאיזון המשקל ודיאטות שונות: החל ממראה חיצוני, עיסוק בספורט ובריאות, לרבות בריאות הלב וכלי הדם ומניעת סרטן....

חיטוב הגוף - קובי עזרא
21/06/14 | דיאטה
בדיאטת דיאט2אול אוכלים כמעט הכל! אך לרוב הדיאטה נקבעת בהתאם למה שהמטופל אוכל באורח ה"נורמאלי" שיגרתי. וכמובן בשילוב המזונות הייחודי! מניב את התוצאות האופטימאליות לחיטוב הגוף באופן מקסימאלי ומהיר ביותר.

מניעת סוכרת מסוג 2
יש חוקרים הטוענים שניתן למנוע סוכרת מסוג 2, זאת ע"י שינוי בהרגלי החיים. היות ותוכנית תזונה ודיאטה נכונה המותאמים לפרט בשילוב תוכנית אימונים אכן עשויים למנוע את התפתחות הסוכרת מסוג 2. סוכרת מסוג 2 או סוכרת מבוגרים בלשון העם, בעלת מרכיב גנטי חזק יותר, תזונה ואורח חיים משפיעים על הסיכוי שהמחלה תתרחש בגיל צעיר יותר-40 או מבוגר יותר 60 ומעלה או אולי לעולם לא?!. הסיכון לסוג להופעת סוכרת מסוג 2 וסוכרת הריונית יכול להיות ירידה ע"י בשמירה על משקל תקין – כלומר השמנה יתרה ותזונה לא בריאה.

ויטמין d אוסטאופורוזיס
ויטמין d אוסטאופורוזיס ויטמין D או (Cholecalciferol) הוא ויטמין מסיס בשומן העוזר לגוף לספוג סידן. ויטמינים מסיסים בשומן מאוחסן ברקמות השומן של הגוף. בנוסף לסיוע לגוף לספוג סידן, ויטמין D גם מסייעת לגוף לשמור על כמות של סידן וזרחן בדם הנכונה. תוספת סידן וויטמין D מהווה טיפול הכרחי באוסטיאופורוזיס. מחלת האוסטאופורוזיס נמצאה מלווה באבחון שכיחות גבוהה של חסר בויטמין D. מקורות מזון ויטמין D מצויה במזונות הבאים: מוצרי חלב גבינה חמאה חלב מועשר (כל חלב בארה"ב הוא מועשר בויטמין D) דגים צדפות דגני בוקר
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI