דף הבית חוק ומשפט חקירות להיות חוקר פרטי
להיות חוקר פרטי
יעל בקר 18/02/11 |  צפיות: 3211

לעבוד במשרד חקירות הוא כנראה חלומם של לא מעט אנשים. מחוש-חש הבלש ועד תוכניות כמו סי.אס.איי, תפקיד החוקר הפרטי נראה תמיד כמו שילוב בין אומץ לב, נועזות וגאדג'טים טכנולוגים משוכללים

ואכן, התחום של חקירות הוא תחום מעניין מאוד לעבוד בו, הוא תחום רחב שמכיל בתוכו תתי תחומים, ועבודתו של חוקר פרטי כוללת בתוכה גם חשיבה יצירתית, יכולות מבצעיות ויכולת שימוש באמצעים טכנולוגים לצורך מעקב. אך הדרך לעבוד בתחום של חקירות היא לא קלה, בעיקר אם תרצו לפתוח משרד חקירות משלכם.

אז מה צריך לעשות כדי להיות חוקר פרטי?

רוב האנשים שהולכים לעסוק בחקירות בחייהם האזרחיים מגיעים מאיזשהו רקע קודם בחקירות. חלקם שירותי במסגרות של המשטרה, וחלקם בגופים ביטחוניים אחרים כמו השב"כ או מצ"ח. עם זאת, כל מיש רוצה יכול להיות חוקר פרטי, והמסלול אינו מוגבל רק לאנשים עם רקע בתחום.

כדי לעסוק בחקירות יש לעבור קורס חוקרים פרטיים אשר אורך כחצי שנה. את הקורס ניתן לעבור במספר מקומות כשהמקום העיקרי הוא המכללה הישראלית לביטחון וחקירות. בשנים האחרנות בגלל הביקוש הגדל והפופולריות של תחום החקירות, נפתחו מסלולים נוספים ללימודי חקירות.

קבלה לקורס חוקרים פרטיים מותנת בהשכלה על תיכונית (12 שנות לימוד), ועבר פלילי נקי. בנוסף, יש לעבור ראיון אישי.

במהלך הקורס לומדים החניכים חומרים תיאורטיים הקשורים בחקירות, לצד לימודים פרקטיים הכוללים לימודי ביצוע מעקבים, שימוש בציוד מעקב וטכנולוגיות אחרות, איסוף ראיות ועוד.

לאחר הקורס ולצורך קבלת רישיון יש לעבור התמחות במשרד חקירות במשך שלוש שנים, כשבסופן או במהלכן נדרשים לעבור מבחן הסמכה של משרד המשפטים. על מנת לפתוח משרד חקירות, יש צורך בניסיון של חמש שנים לאחר קבלת הרישיון.

כפי שניתן לראות לא פשוט להפוך להיות חוקר פרטי, הדרך ארוכה ולא פשוטה, וגם לאחר קבלת הרישיון, ואפילו אחרי פתיחת משרד חקירות משלך, התחרות בתחום גדולה מאוד, ולא קל להשיג לקוחות. יחד עם זאת, עבור אנשים שאוהבים את התחום ונמשכים אליו, הדרך הארוכה משתלמת.

אז אם התחום בוער בכם, ואתם חולמים להיות חוקרים פרטיים, או שעסקתם בתחום במסגרת הצבא והחלטתם שלהיות חוקר פרטי זה הייעוד שלכם, הרשמו ללימודים ותתחילו את דרככם בעולם המרתק הזה.דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 יעל בקר


 


מאמרים נוספים מאת יעל בקר
 
שירותי הסעות ציבוריים ופרטיים
האסוציאציות שמעלה המילה "אוטובוסים" הן לא תמיד בהכרח חיוביות. אולם איזו תהום רחבה פעורה בין האוטובוסים של חברות התחבורה הציבורית לאלו שמסופקים על ידי חברת הסעות פרטית! אין כלל וכלל מקום להשוואה בין השניים.

דודי שמש ומערכות סולאריות
אין זה סוד שללא מקורות אנרגיה קבועים וזמינים לא יתכנו חיים אנושיים מודרניים על פני כדור הארץ. עם זאת, עם השנים "מקור אנרגיה" הפך להיות שם נרדף לדלק ומוצריו. ובכן, מתברר שהטבע מזמן לנו מקורות אנרגיה זמינים יותר וזולים מאוד, מה שמאפשר חיסכון אדיר בכסף, ומה שחשוב יותר, צמצום בזיהום הסביבה. דודי השמש, הקיימים כיום בכל בית בישראל, ממחישים את הנקודה הזאת בצורה הטובה ביותר.

דודי שמש ומערכות סולאריות
אין זה סוד שללא מקורות אנרגיה קבועים וזמינים לא יתכנו חיים אנושיים מודרניים על פני כדור הארץ. עם זאת, עם השנים "מקור אנרגיה" הפך להיות שם נרדף לדלק ומוצריו. ובכן, מתברר שהטבע מזמן לנו מקורות אנרגיה זמינים יותר וזולים מאוד, מה שמאפשר חיסכון אדיר בכסף, ומה שחשוב יותר, צמצום בזיהום הסביבה. דודי השמש, הקיימים כיום בכל בית בישראל, ממחישים את הנקודה הזאת בצורה הטובה ביותר.

אפשרויות לחימום הבית
הקיץ כבר מאחורינו והחור, אוטוטו כבר כאן. זה בדיוק הזמן לחשוב על פתרונות לחימום הבית. חימום תת רצפתי הוא אופציה נהדרת, אך אינה זולה. על כך במאמר הבא.

קצת על לידה
אחד מהתהליכים המדהימים ביותר הוא הלידה. אין דבר שיכול להשתוות לזה. עם זאת, מדובר בתהליך מפחיד מאוד וכואב. הכל על לידה במאמר הבא.

טיפול בחיות מחמד
16/10/11 | חיות מחמד
אם יש לכם חיית מחמד בבית, ולא משנה אם מדובר בכלב, בחתול, באוגר או באיגואנה, מומלץ מאוד שיהיה לכם גם במקום נגיש שכולם יכירו גם מספר טלפון של וטרינר חירום. על תפקידו של וטרינר חירום במאמר הבא.

קצת על פלדות
מהי פלדה? הפלדה היא מתכת חזקה המיוצרת מברזל היציקה. פלדות נבדלות מברזל בתכולת הפחמן הנמוכה שיש בהן (בין 0.5% ל- 1.5%), עובדה אשר הופכת את הפלדות לעמידות יותר בפני מכות וזעזועים בהשוואה לברזל. לכן, אנו עדים ליותר ויותר מוצרים המיוצרים מפלדות ובאים לידי שימוש במגוון רחב של תעשיות ותחומים.

פטנטים שהומצאו על ידי נשים
המצאות פטנטים הם עולם גברי? לאו דווקא? במאמר שלפניכם המצאות ופטנטים שהומצאו על ידי נשים.

אפשרויות חימום הבית
לקראת החורף מאמר הסוקר את אופציות חימום הבית

קצת על מלגזות
על סוגי מלגזות ושימושיהם במאמר הבא
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI