דף הבית רפואה ובריאות התמכרויות 62 - גמילה מאלכוהול – דרכים לגמילה
62 - גמילה מאלכוהול – דרכים לגמילה
יוסי בוזגלו 17/10/11 |  צפיות: 14647

אדם אשר סובל מהתמכרות מסוג התמכרות אל אלכוהול מוצא קושי וצורך שהולך וגדל בלהשתכר, רצון רב לשתות אלכוהול, איבוד שליטה (וחוסר יכולת להפסיק את איבוד השליטה זה), תלות פיזית בשתייה ועוד. רבים אינם נוטים לראות זאת כך אך אלכוהוליזם הוא בעיה שמסכנת חיים ואף עלולה להוביל למוות. שתייה מרובה אשר חוזרת על עצמה באופן קבוע עלולה להוביל לבעיות בריאותיות כגון: התדרדרות מוחית, הרעלת אלכוהול, כליות, דימום פנימי, כבד, תאונות ואפילו התאבדויות.

דרכים לגמילה.

אדם אשר מכור לאלכוהול דומה (במידה מסוימת) לאדם שסובל מהתמכרויות אחרות שמצריכות גמילה, כמו: גמילה מהימורים, גמילה מעישון, גמילה מהרואין (סמים) וכדומה. 

  • קורס תר"ים – בקורס מסוג זה משתמשים בסדרה של כל מיני תרגילי תקשורת בין אישית על מנת לגרום לאדם שסובל מהתמכרות להפנות את תשומת ליבו אל העולם סביבו ולהצליח לעמת את חייו. תרגילי תקשורת כאלו ואחרים מלמדים את האדם שסובל מהתמכרות להצליח להתמודד עם החיים והאנשים שסביבו בצורה יעילה יותר.
  • גמילה מאלכוהול ללא שימוש בתרופות או סמים – הצעד הראשון בתוכניות גמילה הוא לאפשר לאדם שמוכר להפסיק להשתמש בכל סם כלשהו (אלכוהול נחשב סם לכל דבר) תוך כדי אנשי צוות מקצועיים ומנוסים שמדברים עמו, האלכוהוליסט מקבל תזונה נכונה ונוחות מנמלית. תהליך זה מאפשר להשתחרר מהאלכוהול.
  • כמו כן, ישנם מצבים בהם האדם שמוכר מופנה אל פסיכיאטר – נרקולוגי. תהליך זה יכלול גמילה פיזית ואחר כך טיפול נפשי בהתמכרות באלכוהול. 

כמה זמן נמשך תהליך הגמילה מאלכוהול?

רבים חושבים שניתן לטפל בהתמכרות בשיטה של "זבנג וגמרנו". חשוב להבין שתהליך שגמילה מאלכוהול הוא תהליך שלוקח פרק זמן ארוך יחד עם משאבים נוספים שהופכים את תהליך הגמילה למצליח ויעיל. יש להבין ששתיית אלכוהול גורמת לכל מיני שינויים, החל משינויים חברתיים, נפשיים, מוחיים ועד לשינויים רגשיים.

לעיתים קרובות השינויים הללו (חברתיים, מוחיים, נפשיים ורגשיים) עלולים להיות בלתי הפכים. כמו כן, כל השינויים הללו שהגוף עלול לעבור לא אומר שזה בלתי אפשרי להיגמל ולחזור לאחר מכן לחיים נורמטיביים


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 יוסי בוזגלו


 


מאמרים נוספים מאת יוסי בוזגלו
 
אסטרולוגיה והתאמה זוגית
12 המזלות נשלטים בידי כוכבים ומייצגים טיפוסים שונים של בני אדם. נהוג לחלק את 12 המזלות לארבע קטגוריות

יסודות של אסטרולוגיה למתחילים
מתעניינים בעולם המסתורין של האסטרולוגיה? מסוקרנים לדעת מאין האסטרולוגים שואבים את המידע המרתק שלהם על בני אדם? לא מפתיע.

המלצה על "חברת פינוי דירות"
אני נשואה כבר 10 שנים ובזמן האחרון התחלתי להבחין כי בעלי מפתח בעיה של אגירת חפצים שונים וזבל שאין לנו שום צורך בו. בתחילה חשבתי כי מדובר במשהו שיעבור אך עם הזמן זה הפך להיות הרבה יותר חמור ובלי ששמתי לב המחסן של הבית שלנו, הגג והמרפסות הפכו להיות עמוסים בזבל וחפצים שונים אותם הוא מצא ברחוב.

בגידה בבסיס סגור
23/06/13 | בגידות
אל מרקוס סיפוקובס הגעתי לאחר ההחלטות קשה. מצד אחד, לא הייתי הטיפוס שמזמין חקירות אצל חוקר פרטי, מצד שני, הייתי חייבת לגלות את האמת והאמת הייתה קשה. המזל שלי היה שמרקוס הוא אחד האנשים האנושיים ביותר והחוקרים המקצועיים ביותר.

הורוסקופ כעיקרון ישים
מקורה של האסטרולוגיה מגיע אלפי שנים אחורה עד בבל העתיקה. עיקרה של תורה זו הוא חיזוי עתידו של האדם באמצעות הכוכבים. אחד הכלים המרכזיים של האסטרולוגיה הוא ההורוסקופ.

לרתק את הילדים באמצעות אטרקציות במרכז
אטרקציות זה הכוונה לבילויים מיוחדים שהם עולם שלם למוגרים ולצעירים. קשה מאוד לרצות ילדים והם דורשים גירויים מתמידים במיוחד בתקופת החופש הגדול וצריך למצוא להם את אטרקציות במרכז היכולים להתאים להם.

המערות בעיר העתיקה – עוד מגוון של אטרקציות בירושלים
אחת המערות הידועות ביותר בירושלים היא מערת צדקיהו, הבנויה תחת העיר העתיקה. הרבה אגדות סופרו על המערה הזאת עוד מתקופת בניית בית המקדש על ידי המלך שלמה על בריחתו של צדקיהו.

הורוסקופ וגלגל המזלות
הורוסקופ הוא מושג באסטרולוגיה. הוא לקוח מהשפה היוונית ופירושו "מבט לשעה". מדובר בסוג של פרשנות ותחזית אסטרולוגית שמתבססת על מיקומי השמש ביחס לגלגל המזלות.

פתרון לכאבי גב באמצעות מדרסים
כאבי גב. עשרות מאמרים, ואלפי מחקרים נעשו ועדיין נעשים, בבעיה הכואבת והנפוצה ביותר אצל בני האדם.

מדרסים- על רגל אחת
חשבתם פעם כמה לחץ מופעל על כפות הרגליים שלנו, בכל יום? הליכה, ריצה, עמידה הן רק חלק מהפעולות היומיומיות שאנו מבצעים שהאיבר העיקרי הפעיל בהן הוא כף הרגל.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI