דף הבית תחבורה ורכב תאונות דרכים מי מחליט אם אני אקבל את הרישיון בחזרה?
מי מחליט אם אני אקבל את הרישיון בחזרה?
לינקשייק 25/01/12 |  צפיות: 11986

רשימת האנשים אשר מופנים למכון הרפואי לבטיחות בדרכים

אנשים אשר מופנים אל המכון נכללים תחת מספר רב של קטגוריות אשר ניתן למנות אותם. בין השאר מדובר בעברייני תנועה אשר נשלל להם הרישיון, לאחר סיום תקופת השלילה. נהגים אשר היו מעורבים בתאונות דרכים ודווחו למכון על ידי המשטרה. נהגים אשר בית המשפט דיווח עליהם למכון. אנשים אשר הורשעו על ידי בית המשפט בעברות סמים, או הופנו על ידי סמכות הרישוי של צה'ל. נהגים אשר להם בעיות רפואיות שונות. נהגים אשר הרופא המטפל שלהם דיווח כי מחלתם עשויה לסכן אותם או נהגים אחרים בכביש. נהגים שגילם מחייב בדיקה רפואית. נכים המוכרים על ידי משרד הביטחון או הופנו על ידי המוסד לביטוח לאומי.

החלטה על החזרת רישיון

מי שמחליט על החזרת הרישיון לאחר שלילתו מאחר הסיבות שמניתי קודם, היא ועדת ערר הנמצאת בתל השומר. זוהי ועדה המבקרת את המלצותיו של המכון הרפואי לבטיחות בדרכים ויש לה את הסמכות להחזיר לנהגים את הרישיון. כל נהג אשר רישיונו נשלל על ידי המכון הרפואי לבטיחות בדרכים יכול להגיש ערר לוועדה תוך 30 יום ממסירת ההודעה. את הערר יש להגיש בצירוף מסמכים וחוות דעת של הרופאים הרלוונטיים. בנוסף יש לצרף את תשלום אגרת החובה וצילום שובר של האגרה לאחר תשלום. לוועדה אין סמכות להעניק פטור מתשלום אגרה זו. על פי סעיף 51 לפקודת התעבורה, משרד הרישוי עשוי לפסול את רישיונו של נהג עקב כושר נהיגה לוקה בחסר. הפסילה עשויה להיות לתקופה מסוימת או לצמיתות. המכון הרפואי לבטיחות בדרכים עשוי להזמין את הנהגים לבדיקות רפואיות שונות ולאחר מכן להחליט האם הם זכאים לקבל את הרישיון בחזרה. ישנם עורכי דין רבים אשר מתמחים בהגשת בקשות מסוג זה ובייצוג נהגים בפני הוועדה, וניתן בהחלט לקבל את הרישיון בחזרה לאחר החלטה של המכון הרפואי לבטיחות בדרכים. כפי שציינתי קודם, על החלטת המכון אפשר לערער תוך 30 יום מרגע מתן ההודעה, ובמידה והערעור נדחה הנהג יכול להיבדק ולקבל את הרישיון שוב תוך שנה מרגע דחיית הערעור. בכל מקרה, בית המשפט דן בשאלות משפטיות בלבד ורצוי מאוד להיות מיוצג על ידי עורך דין.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 לינקשייק


 


מאמרים נוספים מאת לינקשייק
 
מחפשים גני אירועים?
28/01/12 | חתונות
מתחתנים בקרוב? מתכננים ברית/ה? אירוע לעובדי החברה? גני אירועים מצויים בשפע על פני כל הארץ. עריכת אירוע בגן אירועים מומלצת בעיקר בעונות החמות יותר, כאשר האביב והסתיו הינם האידיאלים, עקב רמת לחות נמוכה. באם האירוע מתקיים בעונת הקיץ, מומלץ להזמין מאווררי ענק ולפזרם, בעיקר סביב אזור רחבת הריקודים. נשאלת השאלה, כיצד נמצא גן אירועים העונה על דרישתנו?

רופא משפחה או דיקור סיני?
קודם כל, כדאי לבדוק מה יש לרופא המשפחה להציע. למחלות רבות יש תרופה ידועה ומוכרת וכדאי בראש ובראשונה לפנות אל האפשרות הזאת. פעמים רבות טיפול אנטיביוטי קצר הניתן על ידי מרשם רופא יכול לעשות את העבודה. יש מקרים בהם זה לא מספיק ואז כדאי לבחון את האפשרות של טיפולים הניתנים במסגרת הרפואה המשלימה או הרפואה הסינית.

שוק ההון - איך למצוא כיוון?
25/01/12 | השקעות
שוק ההון נמצא מסביבנו באם אנחנו מודעים לזה או לא. גם אתם יכולים להבין יותר ואף לנצל את הידע הזה כדי להרוויח כסף נוסף בזמנכם הפנוי. שוק ההון באופן כללי מחולק לשוק של ניירות הערך ולשוק האגרות חוב המונפקים ע"י חברות לכלל הציבור על מנת לגייס מהם כספים להרחיב את עסקיהם ובתמורה לשלם למחזיקי המניות והאג"חים דיבידנדים.

המקום המושלם לחתונה
אחת המשימות היותר קשות ומורכבות בתכנון חתונה הינו איתור המקום המושלם לביצוע האירוע. אולם? גן? יער? ליד הים? האפשרויות הן רבות ועל מנת לקבל החלטה נכונה יש לקחת גורמים רבים בחשבון. חשוב לציין, כי מונח "המקום המושלם" אינו חד משמעי ועבור כל זוג, המקום המושלם עשוי להיות שונה לחלוטין מן האחר. בואו נבחן, מהן האפשרויות השונות לקיום אירוע החתונה.

איך להנות באמת?
כשחושבים על ברייקדאנס, אי אפשר שלא להיזכר בסגנון הריקוד הייחודי של כוכב הזמר הגדול מייקל ג'קסון. בשנות השמונים רבים ניסו לחקות את "הליכת הירח" שנחשב לאחד מהאלמנטים החוזרים והנפוצים ביותר בריקוד של הכוכב ומאז סגנון הריקוד מצוי בהתרחבות מתמדת, הן בארץ והן בעולם.

החדר הנוסף שהוא חלומה של כל אישה
25/01/12 | שיפוצים
במאמר זה אנסה לפרט מהי תוכנית תמ"א 38 וכיצד ניתן לבצע אותה. בנוסף יינתן פירוט על החדרים אותם ניתן לשפץ במסגרת התוכנית וכיצד ניתן להוסיף חדרים חדשים כגון חדר ארונות.

פרסום של מוצרי יוקרה
במאמר זה אנסה לפרט מהן הדרכים הטובות ביותר לקדם ולפרסם את המוצרים שלכם, בדגש על מוצרי יוקרה כגון טבעות אירוסין.

יום כיף בתל אביב
25/01/12 | תחביבים
במאמר זה מוצע רעיון לסיור סגווי בתל אביב, ובסיומו בילוי של יום ספא. דרך מומלצת ומהנה מאוד על מנת לבלות יום שלם בזוג או בקבוצה.

מי מחליט אם אני אקבל את הרישיון בחזרה?
במאמר זה מתוארות הסיבות לכך שאדם מופנה אל המכון הרפואי לבטיחות בדרכים ומהי הדרך לקבל את הרישיון בחזרה.

הגנה על הבית
במאמר זה אנסה לפרט מהם סכנות הבטיחות הקיימות בבית הפרטי, וכיצד ניתן לנקוט פעולות אשר יגנו עליו טוב יותר.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI