דף הבית בניין ואחזקה בית חכם איך כדאי לחמם את הבית ?תנור אקולוגי...
איך כדאי לחמם את הבית ?תנור אקולוגי...
tanuryarok 22/02/12 |  צפיות: 2564

כאשר אנו מעוניינים להתקין מערכת הסקה מרכזית בבית אנו נדרשים להחליט האם תהיה זו הסקה מרכזית הפועלת על דלק או הסקה מרכזית הפועלת על גז. חידוש בתחום ההסקה המרכזית הם התנורים האקולוגיים הפועלים על בערת שבבי עץ. מה מאפיין כל אחד?מערכת הסקה מרכזית - גז· יתרונות- ההתקנה של מערכת הסקה מרכזית הפועלת על גז היא די פשוטה וחסכונית ואף ניתן לחבר אותה אל מערכת החימום של המים ועל ידי לצמצם הוצאות של חשמל. בנוסף, המחירים של הגז על אף העובדה שהם כמעט זהים למחירי החשמל והסולר הם שמישים לאורך זמן רב יותר. הסקה מרכזית באמצעות גז מאפשרת חימום בכל שטח הבית, היא ידידותית לסביבה ומאפשרת חימום ללא תחושה של אוויר יבש ודחוס.· חסרונות– מערכת הסקה מרכזית שלא מותקנת כראוי או שעושים בה שימוש לא נכון עלולה להתפוצץ, היא פחות מתאימה לזוגות עם ילדים קטנים, חלל הבית חייב להיות מאוורר באופן קבוע ועל מנת להתקין הסקה מרכזית הפועלת על גז יש צורך ליצור בידוד של כל הקירות הבית. בנוסף, מערכת זו לא מתאימה לחללים ושטחים קטנים.מערכת הסקה מרכזית – דלק· יתרונות– המחירים של מערכת הסקה מרכזית זו הם זהים, האוויר המחומם לא יוצר תחושת יובש והמערכת היא בטיחותית לשימוש. מערכת הסקה מרכזית הפועלת על דלק דומה מאוד להסקה מרכזית הפועלת על גז אך ישנם יתרונות שאינם קיימים במערכת זו.· חסרונות– מערכת הסקה מרכזית הפועלת על דלק היא איננה ידידותית לסביבה, עלות ההתקנה היא יחסית גבוהה וכך גם התחזוקה השוטפת.מערכת הסקה מרכזית –תנור אקולוגיתנורי ההסקה האקולוגיים ידידותיים לסביבה יותר מתנורי גז או נפט. הם פועלים על ידיד בערה של שבבי עץ הממוחזרים מתעשיית עיבוד העץ. הם שקטים, בטוחים מאוד לשימוש ולא יכולים לגרום לשריפה או פיצוץ כמו גז או סולר. יתרון נוסף הוא מחירם הנמוך של שבבי העץ יחסית לניצול הגבוה שלהם – כ90% (ויחסית כמובן לגז או סולר). החיסרון היחיד של תנורי הסקה אקולוגיים הוא שהם מוצר חדש יחסית בשוק ולכן לא ניתן לרכוש אותם אלא מידי מספר מצומצם של ספקים.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 tanuryarok


 


מאמרים נוספים מאת tanuryarok
 
חימום חכם ובריא באמצעות תנורי הסקה אקולוגיים
04/03/12 | ריהוט
בעידן כזה הטרנד הירוק והאקולוגי תופס תאוצה ומשתלט על יותר ויותר תחומים בחיינו, אחד התחומים שאליהם חדר הטרנד האקולוגי רק לאחרונה הוא התחום של החימום וההסקה.

למה כדאי לחמם את הבית עם מערכת הסקה מרכזית
04/03/12 | ריהוט
היתרונות שיש למערכת הסקה מרכזית נעוצות באופן פעילותה של המערכת, שהופך אותה ליעילה יותר וחסכונית יותר.

מערכות הסקה מרכזית אקולוגית – למה היא כדאית
04/03/12 | ריהוט
מזה שנים ברורה כבר יעילותה של מערכת הסקה מרכזית, ובבתים רבים מחממים היום באמצעות מערכת הסקה מרכזית חסכונית ויעילה שאינה מבזבזת אנרגיה, ומאפשרת לדיירי הבית שליטה מקסימאלית בטמפרטורה.

האם שמעתם על תנורי הסקה ידידותיים לסביבה ?
בעידן האקולוגי שבו אנו מקפידים לרכוש מוצרים ולהזמין שירותים שיהיו כמה שיותר ידידותיים לסביבה , ויגרמו כמה שפחות נזק לסביבה, ניתן לרכוש גם תנורי הסקה ידידותיים לסביבה. יש היום בשוק תנורי ההסקה, לא מעט חברות המציעות למכירה תנורי הסקה ידידותיים לסביבה אשר פועלים באמצעות פתיתי עץ שמוחזרו מתעשיית העץ.

מערכת הסקה מרכזית – כיצד היא עובדת
27/02/12 | בית חכם
הטכניקה של מערכת הסקה מרכזית אינה המצאה חדשה של העידן המודרני, זוהי טכניקה ישנה שקיימת כבר מאות שנים, והיא החלה את דרכה באירופה. העיקרון שעליו מתבססת מערכת הסקה מרכזית הוא העיקרון של חימום מים והזרמתם בצינורות בכל חדרי הבית.

תנורי הסקה הפועלים באמצעות שבבי עץ
27/02/12 | בית חכם
היום בעידן המודרני , האדם יכול להשתמש באמצעי חימום שונים, החל ממיזוג אוויר הפולט אוויר חם, וכלה בקמין. אחד מאמצעי החימום השימושיים ביותר היום הוא תנור הסקה שמחמם מערכת הסקה סגורה.

תנורי הסקה אקולוגיים– הדרך הטובה ביותר לחמם את הבית
23/02/12 | בית חכם
תנורי הסקה בשנים האחרונות הפכו להיות מאוד פופולאריים כיוון שהם מאוד חסכוניים וניתן לחמם את הבית באמצעותם בעלות נמוכה וללא תחושה שהאוויר בבית דחוס. תנורי הסקה מופעלים לרוב באמצעות גז המועבר דרך מערכת הסקה מרכזית לכל החדרים. חידוש מעניין בתחום הוא תנורי הסקה אקולוגיים המופעלים על בסיס שבבי עץ.

יתרונות של הסקה מרכזית בבית
23/02/12 | בית חכם
הסקה מרכזית שומרת על מידת החום באמצעות פיזור החום ברחבי הבית. מערכת הסקה מרכזית אינה ממקדת את מקור החום באזור מסוים בבית ובאמצעות גז המועבר בצינורות, החום מגיע לכל חדרי הבית ושומר על חום גופינו.

פיזור חום בבית ע"י שימוש במערכת הסקה אקולוגית
23/02/12 | בית חכם
חימום באמצעות מערכת הסקה מרכזית דרך תנורי הסקה היא אופציה נהדרת ואולי הטובה ביותר בתחום אמצעי החימום הקיימים. כאשר מתקינים מערכת הסקה מרכזית בבית ניתן ליהנות מחיים ברמה ואיכות גבוהים יותר באופן משמעותי.

חימום על ידי תנורי הסקה אקולוגיים
23/02/12 | בית חכם
הסקה מרכזית בעזרת תנורי הסקה אקולוגיים פועלת על בסיס שבבי עץ הממוחזרים מתעשיות העץ. למערכת הסקה מרכזית אקולוגית יתרונות וחסרונות כאשר מאוד ברור שהיתרונות הופכים את ההחלטה להתקין מערכת הסקה מרכזית אקולוגית לנכונה הן מבחינת השימוש הנוח והן מבחינה כלכלית.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI