דף הבית רפואה ובריאות סרטן הכורכומין ויתרונותיו הרבים
הכורכומין ויתרונותיו הרבים
פרו קיד 30/05/12 |  צפיות: 3246

הכורכומין ויתרונותיו הרבים

צמח הכורכום בשימוש בקרב עמים רבים בעיקר כתבלין, אך כבר לפני מאות שנים הכירו בתכונות נוספות שלו והרפואה הסינית עשתה שימוש בתכונות הריפוי שלו. לאחרונה גם בקרב קהילת המדענים הכירו בו כצמח מרפא ולא בכדי. מיצוי החומרים הפעילים (כורומינואידים) משורש צמח הכורכום (Curcuma longa) נקרא כורכומין. על סמך מאות מחקרים שנעשו, מיצוי הכורכומין יכול להועיל במצבים בריאותיים רבים ומגוונים. הכנו עבורכם רשימה מתומצתת של יתרונות הכורכומין הרבים.

יתרונות הכורכומין:

הכינו עצמכם להתפלא כי הרשימה היא כמעט אינסופית וזהו כנראה רק קצה הקרחון שכן מחקרים רבים מבוצעים גם בזמן שאתם קוראים מילים אלו. הכורכומין הוכיח את עצמו כנוגד חמצוני, כחומר אנטי דלקתי, כיעיל נגד חיידקים, נגד פטריות, נגד נגיפים, נראה כהבטחה גדולה במאבק נגד אחד מן הבעיות הגנטיות הגדולות – הציסטיק פיברוזיס, כמו כן בעל תכונות היכולות להילחם במחלות אוטואימוניות, סקלרודרמה, יכול לספק הגנה מפני מחלות ניווניות כגון אלצהיימר ופרקינסון, בעל יכולת הגנה על כלי דם והלב. הכורכומין נראה מבטיח גם כטיפול לטרשת נפוצה, עשוי להגן מפני קטרקט, ייתכן כי ביכולתו גם לבטל חלק מן הנזק שכבר נגרם כתוצאה מרמות גבוהות של סוכר בדם המאפיין חולי סכרת. בנוסף ישנם מחקרים המראים תוצאות מרשימות בטיפול מחלות עור מסוג פסוריאזיס ואף טיפול וריפוי יעיל של פצעים. ואם חשבתם שזאת כל הרשימה, את הטוב ביותר שמרנו לסוף, לא יאומן אך הכורכומין אף הוכח כיעיל בהגנה מפני סוגים רבים של סרטן (סרטן המוח,סרטן ריאות), כמונע התפשטות של סרטנים מסוגים שונים ואף כעוזר בטיפול הסרטן.

אחד מן החוקרים התפעל מן היתרונות של כורכומין וציין כי מחקרים קדם קליניים מראים באופן עקבי כי כורכומין בעל פעילות אנטי סרטני במספר רב של שורות תאים שנבדקו, בהם: סרטן השד, צוואר הרחם, המעי הגס, הכבד, סרטן הדם, הקיבה, סרטן השחלות, אפיתל פה, הלבלב והערמונית. במודלים של בעלי חיים שנחקרו ציינו חוקרים כי ביצירת הסרטן שלושה שלבים: ייזום, התפתחות והתקדמות. הכורכומין מוכיח את עצמו כמעכב כל אחד משלושת השלבים ועל כן זכה לכינוי מונע סרטן ומגן מפני הסרטן.

והנה נקודה למחשבה, כורכום מהווה חלק מתערובת התבלינים ההודית – הקארי. כאשר נבדקה רמת סרטן הערמונית בקרב גברים הודיים לעומת גברים לבנים בארצות הברית הפערים היו מדהימים. בארה"ב ההיארעות של סרטן הערמונית לשנה גבוהה פי 10 לעומת הודו. כיום אגב, תמצית כורכומין ניתנת להשגה בטבליות כתוסף מזון ונמכרות בחנויות המתמחות.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 פרו קיד


 


מאמרים נוספים מאת פרו קיד
 
בדיקה גנטית חדשה תנבא תוצאות קליניות של חולי GBM
12/12/12 | סרטן
מדי שנה בארה"ב מתגלים כ-18 אלף חולים חדשים ומתוכם יותר מ-12 אלף יאבדו את חייהם. מחקרים חדשים ומרגשים מתרחשים ברגעים אלו על מנת לעזור לחולי ה-GBM וחלקם אף מניבים תוצאות חיוביות להארכת החיים וגם שיפור אורח החיים.

התקדמות נרשמה בתחום הטיפולי של סרטן הריאות
12/12/12 | סרטן
מדי יום נשמעים דיווחים על טיפולים חדשים בתחום הסרטן. בעת האחרונה, דיווחים עדכניים מספרים על טיפולים חדשים בתחום סרטן הריאות.

דרכי טיפול בסרטן הקיבה
12/12/12 | סרטן
סרטן הקיבה הינו אחד מסוגי הסרטן הקשים ביותר והוא מתגלה לרוב בשלב מאוחר של המחלה. דרכי הטיפול בחולי סרטן הקיבה כוללים כיום שיטות קונבנציונאליות שהיו קיימות כבר שנים רבות בשילוב עם שיטות חדשות יותר.

מעשנים סיגריות? תתחילו לחשוש גם מסרטן הלבלב
12/12/12 | סרטן
אפשר לחשוב שלמעשנים אין מספיק צרות – סרטן ריאות, מחלות לב ועכשיו מצטרף לרשימה גם סרטן הלבלב. נמצא כי מעשנים נמצאים בסיכון גבוה יותר לפתח את סרטן הלבלב ולמי שאינו מכיר את המחלה - היא בהחלט לא נכנסת לקטגוריה של המחלות שניתן להתגבר עליהן בקלות.

עושים התאמות לדרישות הגבוהות
התחרות בשוק העבודה הולכת וגדלה בכל שנה. בישרל , כיאה למדינה שבה יש הון אנושי ברמה גבוהה אפשר לראות כיצד יש לא מעט מוסדות וארגונים שמעוניינים להמשיך ולפתח את הפעילות שלהם תוך הישענות על אנשי מקצוע בכירים

להשתלב בתחום רחב ומספק
ולם ללא אחיות .. תתארו לעצמכם איך היה נראה וכמה חמלה וחום היו חסרים בעולמנו. נראה כי לא רק רופאים מומחים וטכנאים בתחום הרפואה היו מורטים את שערותיהם ללא אחיות רציניות לצדם אלא שגם אלו המתאשפזים או המגיעים לבדיקות שונות היינו רואים עד כמה חשוב החלק של אשת מקצוע זו בחיינו.

מתחילים את הדרך לקריירה
בכל הקשור לתנאי הקבלה הרי שניתן לראות כיצד מעבר לבסיס מסוים יש שוני בין מוסד לימודים אחד למשנהו. כך יכול מועמד להתחיל לימודי תואר ראשון לאחר שהיה צריך להציג ממוצע בגרות גבוה יחוד עם ציון פסיכומטרי גבוה

הסבה לתחום מגוון ומרתק
בתקופות שונות של החיים מחליטים רבים לעשות הסבה מקצועית לתחום שמעניין אותם יותר או כזה שיכול להציע להם סיפוק גדול יותר ממה שהם עושים כיום וכמובן משכורת גבוה יותר ומכובדת יותר.

אופציות מגוונות לקבלת התואר הנכסף
כיום לימודים אקדמיים הם כבר לא נחלתם של בעלי ממון או של מי שמכוון גבוה מאוד.

התקנת מעלית
28/06/12 | שיפוצים
אז אילו יתרונות בכלל קיימים בהתקנת מעלית? ובכן, קודם כל שיפור איכות החיים והנוחות של הדיירים בעליה הן בעליה יום- יומית במעלית במקום המדרגות ואפילו לצורך העלאת הקניות או משאות אחרים
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI