דף הבית רפואה ובריאות סרטן כורכומין לטיפול בדלקות וכאב
כורכומין לטיפול בדלקות וכאב
פרו קיד 30/05/12 |  צפיות: 3234

כורכומיןלטיפול בדלקות וכאב

הכורכומין על כל יתרונותיו הרבים התגלה כמדכא בצורה יעילה ביותר דלקות וכאב. כיצד כורכומין עושה זאת? שלא כמו סטרואידים ומולקולות NSAIDs אשר פעילות כמדכאי דלקת במסלולים ביולוגיים ספציפיים מיצוי הכורכומינואידים (הכורכומין) אינו מוגבל למסלול דיכוי אחד של דלקות וכאבים.

מחקרים מראים כי מבחינה קלינית כורכומין מסוגל לעכב תהליכים דלקתיים כגון דלקות מפרקים ניווניות בצורה יעילה יותר מאשר קורטיזון או פנילבוטזון (מדכאי מערכת חיסונית), כנ"ל דלקות מפרקים שגרוניות וגם דלקות שלאחר ניתוחים. במחקר כפול סמויות שנערך ובו הושוו השפעות של כורכומין לעומת פנילבוטאזון בחולי דלקת מפרקים שגרונית נמצא באופן מובהק כי טיפול בכורכומין היה יעיל יותר, חולים דיווחו על הקלה טובה בנוקשות בוקר, פחות נפיחות במפרקים ואף הצליחו ללכת זמן רב יותר.היתרון נוסף וחשוב לא פחות של הכורכומין לעומת הפנילבוטאזון – הכורכומין השיג תוצאות אלו ללא תופעות לוואי כלל.

במחקרים נוספים נמצא כי כורכומין מסוגל לדכא באופן משמעותי סממנים של דלקות מערכתיות כגון מולקולות ה-MMPs ולמלא תפקיד חשוב בהפחתת פירוק סחוס.

בנוסף לכל האמור לעיל התגלה כי כורכומין מצליח להשפיע על כמעט כל מרכיביו הרבים של התהליך הדלקתי: הכורכומין מווסת ציטוקינים, כימוקינים, מולקולת הדבקה, גורמי גדילה ואף גורמי שעתוק כמו NF-KB, AP-1, מספר רב של קינאזות, בעיקר את p38ו- JNK. כמו כן, מעכב את אצטילטראנספראז 3והיסטון 4 וכך מונע שעתוק של גנים המעוררים דלקת. מחקר אחר בדק את השפעת הכורכומין על ציטוקינים וביטוי כימוקינים בתאי מח העצם, וגם כאן נמצא כי הכורכומין מוריד את רמת ה-mRNA על ידי עיכוב של שעתוק של הגנים של כימוקינים ומעורר את מערכת החיסון.

יתרון נוסף ותהומי שיש לכורכומין על פני טיפולים אנטי דלקתיים קיימים מתבטא בכך שבעוד הטיפולים הקיימים מדכאים את מערכת החיסון ובכך פוגעים במטופל, הכורכומין מעורר את מערכת החיסון ועדיין מטפל בצורה יעילה יותר בדלקת וללא תופעות לוואי כלל וכלל, ולכן ניתן לטפל בעזרתו גם במחלות הסרטן (סרטן הלבלב,סרטן ריאות).

כיצד צורכים את הכורכומין:

את הכורכומין ניתן לצרוך בטבליות כתוסף מזון וכאמור ללא כל תופעת לוואי. כמו כן, כיום ניתן להזמין גם טבליות בעלות ספיגה משופרת המבוססת על נוסחת BCM-95 לתוצאות יעילות יותר.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 פרו קיד


 


מאמרים נוספים מאת פרו קיד
 
בדיקה גנטית חדשה תנבא תוצאות קליניות של חולי GBM
12/12/12 | סרטן
מדי שנה בארה"ב מתגלים כ-18 אלף חולים חדשים ומתוכם יותר מ-12 אלף יאבדו את חייהם. מחקרים חדשים ומרגשים מתרחשים ברגעים אלו על מנת לעזור לחולי ה-GBM וחלקם אף מניבים תוצאות חיוביות להארכת החיים וגם שיפור אורח החיים.

התקדמות נרשמה בתחום הטיפולי של סרטן הריאות
12/12/12 | סרטן
מדי יום נשמעים דיווחים על טיפולים חדשים בתחום הסרטן. בעת האחרונה, דיווחים עדכניים מספרים על טיפולים חדשים בתחום סרטן הריאות.

דרכי טיפול בסרטן הקיבה
12/12/12 | סרטן
סרטן הקיבה הינו אחד מסוגי הסרטן הקשים ביותר והוא מתגלה לרוב בשלב מאוחר של המחלה. דרכי הטיפול בחולי סרטן הקיבה כוללים כיום שיטות קונבנציונאליות שהיו קיימות כבר שנים רבות בשילוב עם שיטות חדשות יותר.

מעשנים סיגריות? תתחילו לחשוש גם מסרטן הלבלב
12/12/12 | סרטן
אפשר לחשוב שלמעשנים אין מספיק צרות – סרטן ריאות, מחלות לב ועכשיו מצטרף לרשימה גם סרטן הלבלב. נמצא כי מעשנים נמצאים בסיכון גבוה יותר לפתח את סרטן הלבלב ולמי שאינו מכיר את המחלה - היא בהחלט לא נכנסת לקטגוריה של המחלות שניתן להתגבר עליהן בקלות.

עושים התאמות לדרישות הגבוהות
התחרות בשוק העבודה הולכת וגדלה בכל שנה. בישרל , כיאה למדינה שבה יש הון אנושי ברמה גבוהה אפשר לראות כיצד יש לא מעט מוסדות וארגונים שמעוניינים להמשיך ולפתח את הפעילות שלהם תוך הישענות על אנשי מקצוע בכירים

להשתלב בתחום רחב ומספק
ולם ללא אחיות .. תתארו לעצמכם איך היה נראה וכמה חמלה וחום היו חסרים בעולמנו. נראה כי לא רק רופאים מומחים וטכנאים בתחום הרפואה היו מורטים את שערותיהם ללא אחיות רציניות לצדם אלא שגם אלו המתאשפזים או המגיעים לבדיקות שונות היינו רואים עד כמה חשוב החלק של אשת מקצוע זו בחיינו.

מתחילים את הדרך לקריירה
בכל הקשור לתנאי הקבלה הרי שניתן לראות כיצד מעבר לבסיס מסוים יש שוני בין מוסד לימודים אחד למשנהו. כך יכול מועמד להתחיל לימודי תואר ראשון לאחר שהיה צריך להציג ממוצע בגרות גבוה יחוד עם ציון פסיכומטרי גבוה

הסבה לתחום מגוון ומרתק
בתקופות שונות של החיים מחליטים רבים לעשות הסבה מקצועית לתחום שמעניין אותם יותר או כזה שיכול להציע להם סיפוק גדול יותר ממה שהם עושים כיום וכמובן משכורת גבוה יותר ומכובדת יותר.

אופציות מגוונות לקבלת התואר הנכסף
כיום לימודים אקדמיים הם כבר לא נחלתם של בעלי ממון או של מי שמכוון גבוה מאוד.

התקנת מעלית
28/06/12 | שיפוצים
אז אילו יתרונות בכלל קיימים בהתקנת מעלית? ובכן, קודם כל שיפור איכות החיים והנוחות של הדיירים בעליה הן בעליה יום- יומית במעלית במקום המדרגות ואפילו לצורך העלאת הקניות או משאות אחרים
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI