דף הבית רפואה ובריאות סרטן כורכומין מגן מהתפתחות סרטן
כורכומין מגן מהתפתחות סרטן
פרו קיד 31/05/12 |  צפיות: 3209

כורכומין מגן מהתפתחות סרטן

כורכום וכורכומין נמצאים מזה זמן מה באור הזרקורים עקב תכונות עוצמתיות המעניקות להם תכונות אנטי סרטניות. מחקרים רבים כעת שופכים אור על יכולת הכורכומין לחסום את צמיחת הסרטן.

כיצד כורכומין מצליח לחסום את צמיחת הסרטן:

חוקרים באוניברסיטת קליפורניה גילו כי לכורכומין (המרכיב הפעיל בשורש צמח הכורכום וגם אחראי על צבעו העז) יכולת לחסום את האנזים שמקדם את התפשטות סרטן הראש והצוואר. המחקר כלל 21 משתתפים הלוקים בסרטן הראש והצוואר. כל אחד מן המטופלים קיבלו 2 טבליות לעיסה אשר מכילות 1000 מ"ג של כורכומין לאורך זמן. תוצאות הבדיקה פוענחו במעבדה נפרדת על מנת למנוע סטייה וחוסר אובייקטיביות בניתוח התוצאות שהיו מפתיעות בהחלט:

התגלו אנזימים האחראים לקידום התפשטות וצמיחה של הסרטן אשר מעוכבים כשנוטלים תוספת כורכומין. צריכת הכורכומין עצר את התפשטות התאים הממאירים במטופלים. מחקר שקדם לזה גילה תוצאות אשר זעזע את עולם המדע כאשר נתגלה כי נטילת כורכומין צמצם גידולים ב-81% ונתן גושפנקה להמשיך ולחקור את היתרונות הטבעיים של הכורכומין במלחמה נגד הסרטן.

יתרונות הכורכומין:

העולם המערבי התוודע ליתרונות הכורכום והכורכומינואדים אמנם רק לאחרונה אך הצמח עצמו משמש מזה מאות ואלפי שנים כצמח מרפא וכתבלין (גם בנפרד וגם כחלק מתערובות לדוגמת הקארי הצהוב ההודי). נפוץ מאד בדרום אסיה ובמדינות המזרח התיכון. מנוצל כתבלין במנות מסורתיות ותרבויות רבות הכירו בו כמחזק בריאותי, הן של מערכת חיסון, כמסייע במחלות כרוניות ואקוטיות ועוד. לדוגמא, הכורכום היה בשימוש בתורת האיורוודה וכן ברפואה הסינית המסורתית.

יתרון נוסף בולט של הכורכומין שהוא אינו מלווה בתופעות לוואי ומאד זול לעומת תרופות טיפוליות נגד סרטן שאינן מועילות ואף מחמירות את המצב הבריאותי של המטופל. ניתן כמו כן לצרוך הכורכומין כתוסף תזונה נלווה במקרה של סרטן(סרטן ריאות,סרטן הלבלב) או כהגנה על הגוף למניעת התפתחות הסרטן. ייתכן מאד כי בעתיד הקרוב יהיה זה תוסף תזונה מקובל כתוספת של ויטמינים שכן רבים מתחילים להבין את יתרונות הכורכומין הרבים.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 פרו קיד


 


מאמרים נוספים מאת פרו קיד
 
בדיקה גנטית חדשה תנבא תוצאות קליניות של חולי GBM
12/12/12 | סרטן
מדי שנה בארה"ב מתגלים כ-18 אלף חולים חדשים ומתוכם יותר מ-12 אלף יאבדו את חייהם. מחקרים חדשים ומרגשים מתרחשים ברגעים אלו על מנת לעזור לחולי ה-GBM וחלקם אף מניבים תוצאות חיוביות להארכת החיים וגם שיפור אורח החיים.

התקדמות נרשמה בתחום הטיפולי של סרטן הריאות
12/12/12 | סרטן
מדי יום נשמעים דיווחים על טיפולים חדשים בתחום הסרטן. בעת האחרונה, דיווחים עדכניים מספרים על טיפולים חדשים בתחום סרטן הריאות.

דרכי טיפול בסרטן הקיבה
12/12/12 | סרטן
סרטן הקיבה הינו אחד מסוגי הסרטן הקשים ביותר והוא מתגלה לרוב בשלב מאוחר של המחלה. דרכי הטיפול בחולי סרטן הקיבה כוללים כיום שיטות קונבנציונאליות שהיו קיימות כבר שנים רבות בשילוב עם שיטות חדשות יותר.

מעשנים סיגריות? תתחילו לחשוש גם מסרטן הלבלב
12/12/12 | סרטן
אפשר לחשוב שלמעשנים אין מספיק צרות – סרטן ריאות, מחלות לב ועכשיו מצטרף לרשימה גם סרטן הלבלב. נמצא כי מעשנים נמצאים בסיכון גבוה יותר לפתח את סרטן הלבלב ולמי שאינו מכיר את המחלה - היא בהחלט לא נכנסת לקטגוריה של המחלות שניתן להתגבר עליהן בקלות.

עושים התאמות לדרישות הגבוהות
התחרות בשוק העבודה הולכת וגדלה בכל שנה. בישרל , כיאה למדינה שבה יש הון אנושי ברמה גבוהה אפשר לראות כיצד יש לא מעט מוסדות וארגונים שמעוניינים להמשיך ולפתח את הפעילות שלהם תוך הישענות על אנשי מקצוע בכירים

להשתלב בתחום רחב ומספק
ולם ללא אחיות .. תתארו לעצמכם איך היה נראה וכמה חמלה וחום היו חסרים בעולמנו. נראה כי לא רק רופאים מומחים וטכנאים בתחום הרפואה היו מורטים את שערותיהם ללא אחיות רציניות לצדם אלא שגם אלו המתאשפזים או המגיעים לבדיקות שונות היינו רואים עד כמה חשוב החלק של אשת מקצוע זו בחיינו.

מתחילים את הדרך לקריירה
בכל הקשור לתנאי הקבלה הרי שניתן לראות כיצד מעבר לבסיס מסוים יש שוני בין מוסד לימודים אחד למשנהו. כך יכול מועמד להתחיל לימודי תואר ראשון לאחר שהיה צריך להציג ממוצע בגרות גבוה יחוד עם ציון פסיכומטרי גבוה

הסבה לתחום מגוון ומרתק
בתקופות שונות של החיים מחליטים רבים לעשות הסבה מקצועית לתחום שמעניין אותם יותר או כזה שיכול להציע להם סיפוק גדול יותר ממה שהם עושים כיום וכמובן משכורת גבוה יותר ומכובדת יותר.

אופציות מגוונות לקבלת התואר הנכסף
כיום לימודים אקדמיים הם כבר לא נחלתם של בעלי ממון או של מי שמכוון גבוה מאוד.

התקנת מעלית
28/06/12 | שיפוצים
אז אילו יתרונות בכלל קיימים בהתקנת מעלית? ובכן, קודם כל שיפור איכות החיים והנוחות של הדיירים בעליה הן בעליה יום- יומית במעלית במקום המדרגות ואפילו לצורך העלאת הקניות או משאות אחרים
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI