דף הבית רפואה ובריאות סרטן סרטן המוח - דרגות מחלה
סרטן המוח - דרגות מחלה
פרו קיד 12/06/12 |  צפיות: 3708

סרטן המוח - דרגות מחלה:

כיצד נקבע דירוג סרטן המוח:

דרגות סרטן המוח נקבעות על פי הערכת התפשטות הסרטן מעבר לאזור המוצא. סרטן המוח אינו מתנהג באופן זהה לסוגי סרטן אחרים, כלומר זה מאד נדיר למצוא סרטן מוח ראשוני שהתפשט מעבר למערכת העצבים המרכזית והמוח עצמו ולכן גם דירוג המחלה נעשה לא על פי התפשטותה לאיברים אחרים אלה על פי אופי הגדילה, התפתחות הגידול והשפעתה על פונקציונליות. הגורמים העיקריים שעל פיהם מעריכים את הדרגה הם: גודל ומיקום, סוג הרקמה או התאים שנפגעו, האם הגידול בר הסרה חלקית או מלאה בניתוח, התפשטותה במוח, בחוט עמוד השדרה או מעבר לשניהם. כמו כן נלקחים בחשבון גיל הפציינט, תסמינים שמגבילים פונקציות בסיסיות לדוגמת שמע, ראיה או תנועה.

דרגות סרטן המוח:

אם כן לאחר שהצוות המטפל לקח בחשבון את כל הנ"ל, ניתן לדרג את המחלה לאחד מארבעת הדרגות הבאות:

  • דרגה I – הגידול מתפתח וגדל לאט, לעיתים רחוקות מתפשט לרקמות הסמוכות. ייתכן כי ניתן יהיה להסיר אותו לחלוטין בניתוח (תלוי גודל, מיקום במוח ונגישות אליו, בבריאות הכללית של המטופל וגם בהיסטוריה הרפואית שלו שיכולה למנוע מן הניתוח להתרחש).
  • דרגה II – הגידול גדל לאט אך עלול להתפשט לרקמות מסביב או להישנות.
  • דרגה III – הגידול גדל במהירות ועלול להתפשט לרקמות שמסביב. תאים סרטניים נראים שונים מאד מן הנורמאלים.
  • דרגה IV – הגידול גדל ומתפשט מהר ומראה התאים הסרטניים אינו דומה לנורמאלי.

סרטן המוח למעשה מדורג בנוסף לקריטריונים שהוזכרו לעיל, גם על פי צורת התאים תחת המיקרוסקופ, עד כמה הם עברו שינויים מורפולוגיים ומה רמת השוני מן התאים הלא נגועים בסרטן (נורמאליים) – עד כמה אגרסיבי.

סרטן מוח משני (גרורתי), כלומר שהתפשט מאזור אחר בגוף נפוץ הרבה יותר מהסוג הראשוני. סוגי הסרטן ש"אוהבים" להתפשט למוח הם בעיקר סרטן השד,סרטן ריאות, המעי הגס, כליות, מלנומה, בלוטת התריס,סרטן הלבלב ואף סרטן רחם. הסרטן הנפוץ ביותר שמתפשט למוח הוא סרטן הריאות הגרורתי ולפציינט לוקח זמן להבין כי בעצם הבעיה האמיתית, השנייה, נמצאת אצלו בריאות ולא במוח.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 פרו קיד


 


מאמרים נוספים מאת פרו קיד
 
בדיקה גנטית חדשה תנבא תוצאות קליניות של חולי GBM
12/12/12 | סרטן
מדי שנה בארה"ב מתגלים כ-18 אלף חולים חדשים ומתוכם יותר מ-12 אלף יאבדו את חייהם. מחקרים חדשים ומרגשים מתרחשים ברגעים אלו על מנת לעזור לחולי ה-GBM וחלקם אף מניבים תוצאות חיוביות להארכת החיים וגם שיפור אורח החיים.

התקדמות נרשמה בתחום הטיפולי של סרטן הריאות
12/12/12 | סרטן
מדי יום נשמעים דיווחים על טיפולים חדשים בתחום הסרטן. בעת האחרונה, דיווחים עדכניים מספרים על טיפולים חדשים בתחום סרטן הריאות.

דרכי טיפול בסרטן הקיבה
12/12/12 | סרטן
סרטן הקיבה הינו אחד מסוגי הסרטן הקשים ביותר והוא מתגלה לרוב בשלב מאוחר של המחלה. דרכי הטיפול בחולי סרטן הקיבה כוללים כיום שיטות קונבנציונאליות שהיו קיימות כבר שנים רבות בשילוב עם שיטות חדשות יותר.

מעשנים סיגריות? תתחילו לחשוש גם מסרטן הלבלב
12/12/12 | סרטן
אפשר לחשוב שלמעשנים אין מספיק צרות – סרטן ריאות, מחלות לב ועכשיו מצטרף לרשימה גם סרטן הלבלב. נמצא כי מעשנים נמצאים בסיכון גבוה יותר לפתח את סרטן הלבלב ולמי שאינו מכיר את המחלה - היא בהחלט לא נכנסת לקטגוריה של המחלות שניתן להתגבר עליהן בקלות.

עושים התאמות לדרישות הגבוהות
התחרות בשוק העבודה הולכת וגדלה בכל שנה. בישרל , כיאה למדינה שבה יש הון אנושי ברמה גבוהה אפשר לראות כיצד יש לא מעט מוסדות וארגונים שמעוניינים להמשיך ולפתח את הפעילות שלהם תוך הישענות על אנשי מקצוע בכירים

להשתלב בתחום רחב ומספק
ולם ללא אחיות .. תתארו לעצמכם איך היה נראה וכמה חמלה וחום היו חסרים בעולמנו. נראה כי לא רק רופאים מומחים וטכנאים בתחום הרפואה היו מורטים את שערותיהם ללא אחיות רציניות לצדם אלא שגם אלו המתאשפזים או המגיעים לבדיקות שונות היינו רואים עד כמה חשוב החלק של אשת מקצוע זו בחיינו.

מתחילים את הדרך לקריירה
בכל הקשור לתנאי הקבלה הרי שניתן לראות כיצד מעבר לבסיס מסוים יש שוני בין מוסד לימודים אחד למשנהו. כך יכול מועמד להתחיל לימודי תואר ראשון לאחר שהיה צריך להציג ממוצע בגרות גבוה יחוד עם ציון פסיכומטרי גבוה

הסבה לתחום מגוון ומרתק
בתקופות שונות של החיים מחליטים רבים לעשות הסבה מקצועית לתחום שמעניין אותם יותר או כזה שיכול להציע להם סיפוק גדול יותר ממה שהם עושים כיום וכמובן משכורת גבוה יותר ומכובדת יותר.

אופציות מגוונות לקבלת התואר הנכסף
כיום לימודים אקדמיים הם כבר לא נחלתם של בעלי ממון או של מי שמכוון גבוה מאוד.

התקנת מעלית
28/06/12 | שיפוצים
אז אילו יתרונות בכלל קיימים בהתקנת מעלית? ובכן, קודם כל שיפור איכות החיים והנוחות של הדיירים בעליה הן בעליה יום- יומית במעלית במקום המדרגות ואפילו לצורך העלאת הקניות או משאות אחרים
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI