דף הבית רפואה ובריאות ניתוחים פלסטיים ניתוח סינוסים - בעיות קטנות עם פתרונות קלים
ניתוח סינוסים - בעיות קטנות עם פתרונות קלים
ubebig@gmail.com 23/04/13 |  צפיות: 3608

יש בעיות שנראות לנו לא חשובות ואנחנו מזניחים לאורך השנים. אנחנו רואים בפניה לרופא עם בעיה של צינון קבוע ונזלת תמידית הטרדה ונמנעים מלטפל בבעיות כאלה בתואנות שונות של חוסר זמן או פשוט כי זה נראה לנו לא מספיק חשוב. האמת היא שהבעיות הקטנות הללו לכאורה הן בעלות השפעה מכרעת על איכות החיים שלנו, ולא אחת הימנעות מטיפול בבעיות כאלה מייצרת לנו תחושה לא טובה.

מי סובל מבעיות בסינוסים?

חשוב להבין שגוף האדם הוא מכונה מדהימה שכל חלק בה אמור לפעול היטב. חוסר תפקוד או תפקוד לקוי של אחד החלקים עלול להשפיע על יתר החלקים ולהביא להרעה במצב הבריאות שלנו. משום כך, אין לזלזל בבעיות קטנות כמו נזלת תמידית או צינון קבוע, ומומלץ לגשת לרופא מומחה ולבדוק מה ניתן לעשות כדי להקל על המצב. נתון מעניין הוא שכמעט רבע מהאוכלוסייה הבוגרת בישראל סובלים מבעיות בסינוסים. הסינוסים הם למעשה מערות האף.

למה זה קורה?

המערות הללו לעתים נחסמות ממגוון של סיבות. החסימה הזו גורמת להצטברות של חיידקים ולא אחת נוצרות דלקות בשל היעדר ניקוז נכון של נוזלים ושאר חומרים שמצטברים בסינוסים. סינוסיטיס למשל הוא דלקת בסינוסים שנגרמת עקב הצטברות חיידקים באזור האף. צינון, אלרגיה או שפעת וגם מחיצת לא תקינה של האף עלולים לייצר גם הם בעיה בסינוסים, שמביאה לדלקת שיכולה להפוך למצב כרוני.

טיפול שמרני וטיפול כירורגי

טיפול תרופתי במרבית המקרים מביא לפתרון בבעיות בסינוסים, אולם ישנם מקרים שבהם הבעיה הופכת כרונית וניתן לפתור אותה רק על ידי התערבות כירורגית. התערבות כירורגית לפתרון הבעיה הוא בעצם ניתוח סינוסים שבו מבצעים ניקוז של האזור המודלק. בשיטה הישנה של ניתוחי הסינוסים נהוג היה לבצע חתכי כניסה באזור הפה, האף או המצח כדי להגיע לאזור שבו נמצאת הדלקת. מדובר בטיפול ארוך ומסובך שמשאיר את המטופל עם צלקות בסיומו.

לטפל בבעיה עצמה

בעיה נוספת בשיטת הניתוח הזה היא שהוא מטפל רק בסימפטום ולא בבעיה עצמה, כלומר מנקה את האזור המודלק ואל פותר את הבעיה שבגללה הצטברו הנוזלים בסינוסים. החסרונות הללו הביאו למצב שבו רבים העדיפו להימנע מהניתוח הכואב ולהתמודד עם הבעיה של הדלקות החוזרות בסינוסים. שיטה חדשה שפותחה בשנים האחרונות מבטלת את אותם חסרונות שמנינו עד כה. מדובר בניתוח אנדוסקופי שבו נעשה שימוש  בסיב טלסקופי אופטי, שבו מצלמה ודרכו ניתן לראות היכן בדיוק נמצאת הבעיה.

משך ניתוח סינוסים הוא קצר לעומת הניתוח הקודם, ואורכו עד שעה וחצי. ההחלמה היא קצרה וקלה והמטופל לא מתמודד עם צלקות, עקב שימוש במכשיר האנדוסקופ.

שילוב ניתוח סינוסים עם ניתוח פלסטי

למי שחושב או בדרך לניתוח פלסטי באף וגם סובל מסינוסים כדאי מאוד לשלב את שני הנושאים יחד.רופאים מעטים ידעו לשלב גישה רפואית ופלסטית, כלומר אם אתם זקוקים לניתוח סינוסים וגם רוצים על הדרך להנות מתיקון או שיפור מראה האף או להיפך, יש מצבים שאנשים מבצעים ניתוח ליופי ועל הדרך גם סובלים מבעיות נשימה אשר חלקן נובעות מסינוסים או בעיות דומות. אחד הרופאים המצליחים והנחשבים בארץ זהו דר שלמה צרפתי.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 ubebig@gmail.com


 


מאמרים נוספים מאת ubebig@gmail.com
 
מה חשוב לדעת על הדברת עכברים
עונת הקיץ מתקרבת ומביאה עמה כל מני תופעות כמו ג'וקים. תיקנים, נחשים וכמובן עכברים. עכבר הוא יונק חכם שחובב במיוחד מקומות חשוכים ורטובים.

הקמת אקווריום – כלל העובדות והדברים שחשוב לדעת
06/06/15 | תחביבים
אנשים רבים כיום ברחבי המדינה מחליטים להציב אקווריום בביתם. לפריט נוי זה ישנם מספר יתרונות על פני פריטים אחרים בבית. הראשון, מדובר בעצם בבעל חיים ללא צוררך בתחזוקה תדירה. השני, מדובר בפריט עיצובי מיוחד ודינמי, בו בעצם כל הזמן הנוף משתנה עם תזוזת הדגים. השלישי, ידוע כי אקווריומים ותנועת המים שבתוכם ישנה השפעה מרגיעה על גוף האדם, על פי המסורת הבודהיסטית גוף מים עם דגים מעודד את ההרמוניה בבית.

למי מתאים טיפול של עיבוי שפתיים
ענף הרפואה האסתטית הולך ומתפתח מדי שנה, מדי חודש ואפילו מדי יום. תחום הרפואה כולו נחשף לחידושים ופיתוחים חדשים המתאפשרים בזכות טכנולוגיות חדשות

אוהל בין רגע לטיולים
אנשים רבים אוהבים לטייל לשם הנאה, לצורך הכרת מקומות חדשים, לבילוי בחיק הטבע במסגרת זוגית, משפחתית ועוד. יש סוגי טיולים שונים ואחד הנפוצים ביותר אצל צעירים ושוחרי טבע הם טיולים עם לינת שטח. בטרקים כאלו יש חשיבות רבה להתארגנות מהירה בעת ההגעה לאתר הלינה ובעת עזיבתו. צריך להקים אוהל במהירות לפני שהחשיכה יורדת, ולעיתים, ימי ההליכה הם ארוכים ומתישים. אוהל בן רגע הוא פתרון מושלם למטיילים מהסוג הזה מאחר והקמתו הינה קלה ומהירה.

על ריסוס לבית ועל הדגשים שיש לשים לב בעת ביצועו
הרבה אנשי בוחרים לבצע בביתם אחת לשנה בעיקר לקראת עונת הקיץ החמה ריסוס. ריסוס לבית מאפשר לטפל בבעיה של חרקים ומזיקים וגם מונע את הופעתם

טיפול מילוי קמטים בפנים
סובלים מקמטים? יש לזה פתרון! טיפול ייחודי למילוי קמטים יישר את עור הפנים שלכם ויהפוך אותם להיות צעירים ורעננים כבעבר!

התקרחות גברית – ניתן לנצח את הגנטיקה
תופעת זו הינה תופעה נפוצה מאוד בארצנו. רובנו מאשימים את תופעה זו בשל הקרינה החזקה מהשמש, בשל איכות האוויר הנמוכה בארץ. אך לרוב כלל לא מדובר בגורמים אלו אשר גורמים לאיבוד השיער בקרב גברים.

אבחון ליקויי למידה אצל ילדים
ליקויים בלמידה למיניהם מהוות את נחלתם של ילדים רבים בימנו אנו - אחת הסיבות לעלייה בכמות הילדים אשר מתמודדים עם הבעיה, נובעת מהעובדה, כי בשנים האחרונות ישנה מודעות גבוהה יותר לקיומה

שתלים דנטליים – מה זה בכלל?
שתל דנטלי הוא מושג מעולם רפואת השיניים, והוא למעשה התקן שנועד להשלים שיניים חסרות. המתכת שהוא עשוי ממנה תהיה תמיד אצילה, בדרך כלל טיטניום, או זירקוניום.

אודות בוכנות הידראוליות
בוכנות הידראוליות מציגות מכשיר כוח שעובד באופן קווי. בעיקרון מדובר על גליל שבתוכו פועלת בוכנה שנעה בזכות לחץ שמונע ע"י נוזל. משאבת שמן מזרימה בלחץ אדיר את השמן
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI