דף הבית רפואה ובריאות בריאות אחר שתלים דנטליים – מה זה בכלל?
שתלים דנטליים – מה זה בכלל?
[email protected] 30/05/15 |  צפיות: 5512

שתל דנטלי הוא מושג מעולם רפואת השיניים, והוא למעשה התקן שנועד להשלים שיניים חסרות. המתכת שהוא עשוי ממנה תהיה תמיד אצילה, בדרך כלל טיטניום, או זירקוניום, מתכות שאינן יוצרות תגובה כימית עם הגוף. השתל הוא למעשה בורג בעל הברגה כפולה. הראשונה חיצונית ונועדה לעגן את השתל לעצם הלסת והשניה פנימית, ומשמשת לעיגון חלקי שיקום חיצוניים לשתל. רוב השתלים הם אכן דמויי בורג אבל יש גם כאלו שנראים בצורת דיסק, או כשתלים חיצוניים הממוקמים מעל עצם הלסת.החדרת שתל אל עצם הלסת נעשית על ידי קידוח והחדרת השתל לתוכה בתנועות סיבוב. לאחר השתלת השתל בונה עצם הלסת את עצמה מסביבו, ומשפרת את אחיזתו בה.

תפקידם של שתלים דנטליים

שתלים דנטלים נועד לתמוך באפשרויות ושיטות רבות של בניית שיניים. כרצף של כתרים מחרסינה (גשר) שיניים תותבות, תותבות נשלפות, או כאלו המוברגות ישר לשתלים, ועוד. כמו כן ניתן להשתמש בשתלים דנטלים כמעגן ליישור שיניים.  שתל דנטלי  מאפשר למעשה תנועת שיניים בלתי כיוונית ללא פעולה נגדית.

מהם הסיכונים הכרוכים בשתלים דנטלים?

התקנת שתל דנטלי הוא תהליך פשוט בידים מיומנות, אך יש לקחת בחשבון שאינו תהליך מכני גרידא. ושעל עצם הלסת לבנות עצמה סביבו. סוכרת בלתי מאוזנת, עישון כבד, וצריכת אלכוהול מורידים את הסיכויים הסטטיסטים לקליטת שתל, כמו כן, על מנת שיוכל המשתיל להחדיר את השתל יש צורך בנפח עצם מסוים. במידה והוא חסר יש אפשרות לבצע מה שמוכר כהשתלת עצם. כיום רמת ההצלחה והאמינות של שתלים גבוהה למדי, באיזור ה 95 אחוז. הסיכוי הסטטיסטי להשרדותם הולך ופוחת עם השנים החולפות. ועומד על כ 82 אחוזים. כישלון יחשב אי קליטת השתל על ידי הגוף מכמה סיבות אפשריות על כן חשוב שהמשתיל יסתמך על צילומי CT המדמים את כמות העצם רוחבה וגובהה באופן תלת מימדי.

מהם היתרונות שבשתלים דנטליים?

לאדם הסובל בחוסר שיניים שתלים דנטליים בהחלט יכולים להחזיר את התפקוד, את המראה של חיוך אסטתי, דיבור נאות וכמובן את היכולת ללעוס.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 [email protected]


 


מאמרים נוספים מאת [email protected]
 
מה חשוב לדעת על הדברת עכברים
עונת הקיץ מתקרבת ומביאה עמה כל מני תופעות כמו ג'וקים. תיקנים, נחשים וכמובן עכברים. עכבר הוא יונק חכם שחובב במיוחד מקומות חשוכים ורטובים.

הקמת אקווריום – כלל העובדות והדברים שחשוב לדעת
06/06/15 | תחביבים
אנשים רבים כיום ברחבי המדינה מחליטים להציב אקווריום בביתם. לפריט נוי זה ישנם מספר יתרונות על פני פריטים אחרים בבית. הראשון, מדובר בעצם בבעל חיים ללא צוררך בתחזוקה תדירה. השני, מדובר בפריט עיצובי מיוחד ודינמי, בו בעצם כל הזמן הנוף משתנה עם תזוזת הדגים. השלישי, ידוע כי אקווריומים ותנועת המים שבתוכם ישנה השפעה מרגיעה על גוף האדם, על פי המסורת הבודהיסטית גוף מים עם דגים מעודד את ההרמוניה בבית.

למי מתאים טיפול של עיבוי שפתיים
ענף הרפואה האסתטית הולך ומתפתח מדי שנה, מדי חודש ואפילו מדי יום. תחום הרפואה כולו נחשף לחידושים ופיתוחים חדשים המתאפשרים בזכות טכנולוגיות חדשות

אוהל בין רגע לטיולים
אנשים רבים אוהבים לטייל לשם הנאה, לצורך הכרת מקומות חדשים, לבילוי בחיק הטבע במסגרת זוגית, משפחתית ועוד. יש סוגי טיולים שונים ואחד הנפוצים ביותר אצל צעירים ושוחרי טבע הם טיולים עם לינת שטח. בטרקים כאלו יש חשיבות רבה להתארגנות מהירה בעת ההגעה לאתר הלינה ובעת עזיבתו. צריך להקים אוהל במהירות לפני שהחשיכה יורדת, ולעיתים, ימי ההליכה הם ארוכים ומתישים. אוהל בן רגע הוא פתרון מושלם למטיילים מהסוג הזה מאחר והקמתו הינה קלה ומהירה.

על ריסוס לבית ועל הדגשים שיש לשים לב בעת ביצועו
הרבה אנשי בוחרים לבצע בביתם אחת לשנה בעיקר לקראת עונת הקיץ החמה ריסוס. ריסוס לבית מאפשר לטפל בבעיה של חרקים ומזיקים וגם מונע את הופעתם

טיפול מילוי קמטים בפנים
סובלים מקמטים? יש לזה פתרון! טיפול ייחודי למילוי קמטים יישר את עור הפנים שלכם ויהפוך אותם להיות צעירים ורעננים כבעבר!

התקרחות גברית – ניתן לנצח את הגנטיקה
תופעת זו הינה תופעה נפוצה מאוד בארצנו. רובנו מאשימים את תופעה זו בשל הקרינה החזקה מהשמש, בשל איכות האוויר הנמוכה בארץ. אך לרוב כלל לא מדובר בגורמים אלו אשר גורמים לאיבוד השיער בקרב גברים.

אבחון ליקויי למידה אצל ילדים
ליקויים בלמידה למיניהם מהוות את נחלתם של ילדים רבים בימנו אנו - אחת הסיבות לעלייה בכמות הילדים אשר מתמודדים עם הבעיה, נובעת מהעובדה, כי בשנים האחרונות ישנה מודעות גבוהה יותר לקיומה

שתלים דנטליים – מה זה בכלל?
שתל דנטלי הוא מושג מעולם רפואת השיניים, והוא למעשה התקן שנועד להשלים שיניים חסרות. המתכת שהוא עשוי ממנה תהיה תמיד אצילה, בדרך כלל טיטניום, או זירקוניום.

אודות בוכנות הידראוליות
בוכנות הידראוליות מציגות מכשיר כוח שעובד באופן קווי. בעיקרון מדובר על גליל שבתוכו פועלת בוכנה שנעה בזכות לחץ שמונע ע"י נוזל. משאבת שמן מזרימה בלחץ אדיר את השמן
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI