דף הבית ספורט וכושר גופני דיאטה דיאטה דלת קלוריות
דיאטה דלת קלוריות
קובי עזרא Ph.D יעקב מומחה לרפואה נטורופטית 24/08/13 |  צפיות: 12991
דיאטה דלת קלוריות כדי לקבוע את צריכת הקלוריות היומית שלך במדויק: עלייך להתחשב במשקלך הנוכחי, בגילך, בגובה ובהמין שלך. אל לך הכי טוב להעריך עד כמה פעילות גופנית שאתה יהיה עושה.

התוצאות החישוב יראו כמה קלוריות אתה יכול לאכול על מנת לשמור משקלך או לרדת במשקל.

קלוריות ואובדן שומן-דיאטה המדע אומר לנו כי 1 ק"ג של שומן שווה ל 3500 קלוריות, כך שגירעון של 500 קלוריות יומיות צריך לגרום 1 ק"ג בשבוע של ירידה במשקל.

אך יש לציין כי במציאות דברים ממש לא עובדים ביעילות!

באופן כללי, ההוצאה האנרגטית של האדם הופכת להיות פחות ככל שהם קלים יותר – כלומר, אתה יהיה בהכרח רמה. כמות צריכת מזון שהביאה פעם אחת לירידה במשקל.

תמיד מנסה לשאוף להגיע לרמת "אובדן השומן". רמת "אובדן השומן קיצונית" היא למעשה צריכת קלוריות נמוכה ביותר. אל תנסו לצמצם את צריכת הקלוריות שלכם באופן מיידי לרמה זו בתקווה לפתרון המהיר – זה עלול לפעול כבומרנג סופו של דבר.

הפסד השומן בצורת אקסטרים מופיעה כדי להראות את כמות הקלוריות הנמוכה ביותר שיכולים להילקח בחשבון. יש לראות אותו כחריג ולא ככלל. עדיף לשרוף שומן מאשר להרעיב אותו.

ירידה במשקל לאורך זמן גופנו להסתגל לצריכת קלורית נמוכה. הגוף שלנו הופך להיות יותר יעיל בשימוש באנרגיה (קצב חילוף חומרים פוחת), ולכן הגוף שורף פחות שומן.
זו הסיבה מדוע רובנו מגיעים לעצירה בעת הירידה במשקל. בשלב זה, האפשרות היחידה היא להגביר את חילוף חומרים:

פעילות אירובי מוגברת,
אימון משקולות,
ארוחות של רמאות – גינק-פוד (ארוחות עתירות קלוריות מזדמנות),
רכיבה על אופניים (באינטרוולי) קלוריות,
אפילו מניפולציה יחסי מקרו תזונתי יכולה לעזור לעשות את כל זה (אל תשכח לישון ולחות נאותות).
לעתים קרובות אתה מוצא שאתה מקבל קרוב יותר למשקל היעד שלך (או אחוז שומן בגוף).

הרף בצריכה הקלורית יורד ורק גורם ומשמש לחילוף חומרים לרדת לכיוון ים המלח! – ברגע שאתה חוזר לאכילה "נורמלית" – במשקל חוזר גם.

צריכת קלוריות יומית מינימאלית קשה להגדיר רמות קלוריות מינימאלית מוחלטות, כי לכל אחד יש מבנה גוף שונה ורמות פעילות.

לרשויות הבריאות אין יכולת להגדיר כמה תוכניות בסיסיות – אלה הם 1200 קלוריות ליום לנשים, ו- 1800 קלוריות ליום לגברים. זה לא באמת משנה יותר מדיי – אך הגיוני שאדם פעיל עם מסת שריר קטנה? או מישהו שהוא גבוה, שרירי, ופעיל הרבה? לא יעשו את אותה תוכנית תזונה ודיאטה.

כאשר הפחתת קלוריות לצורך ירידה בשמקל: נסה שלא להוריד את צריכת הקלוריות שלך יותר מ- 1000 קלוריות בהמשך התחזוקה. דבר עלול לעורר תגובת רעב של גוף, אשר יכול להוביל להשפעת הדיאטה היו-יו.
נסה צריכת קלוריות נמוכות יותר ובהדרגה. ירידה פתאומית (כמו: דיאטת 500 קלוריות או יותר) יכולה לגרום לחילוף החומרים שלכם להאט את הקצב.

מה קורה כאשר הצריכה הקלוריות נמוכות מדי? 1) מסת השרירים מתפרקת לספק אנרגיה (קטבוליזם).
2) קצב חילוף החומרים (מטבוליזם) יתחיל לרדת (לרוב), לאחר כשלושה ימים בעת צריכה קלוריות נמוכה מאוד – דבר זה קשור ומורכב באובדן מסת שרירים.
3) עם צריכה קלוריות נמוכות מאוד אתה מסתכן, בחסרים תזונתיים, עייפות, עצבנות ולעתים קרובות. אתה לגמרי ההגדרה עבור להחזיר בשומן אם פתאום לחזור לדפוסי האכילה הקודמים שלך.

רמת פעילות גופנית וירידה במשקל כרמת הפעילות הגופנית שלך אכן נלקחת בחשבון במשוואה, אין צורך להפחית קלוריות שנשרפו ע"י פעילות גופנית.
זה מאוד קשה להכליל ממאמץ גופני. לשם פשטות מגדירים את התרגיל כ- 20 דקות של פעילות אירובית בקצב לב גבוה. משהו כמו, 3 פעמים / שבוע 20 דקות לאימון בקצב לב גבוה. בשבילך זה יכול להיות הליכה מהירה, לאחרים זה יכול להיות ריצה איטית.

פעילות גופנית אינטנסיבית יכולה להיות מוגדרת כשעה של קצב לב גבוה (אולם אימונים אינטנסיביים כגון: סדרה של תרגילי משקל גוף (או משקולות כבדות) עם הפסקות קצרות לא נחשבים אינטנסיבי גם כאשר רק משך זמן קצר יותר). יש לנו לשחק עם הקלוריות שרפו כלי כדי לראות איך תרגילים שונים להשוות.

לאבד שומן ולבנות שרירים? רוב האנשים מאבדים מסת שריר, כאשר הם מגבילים את צריכת הקלוריות. הדבר דורש מאמץ גדול כדי לשמור על טונוס שרירים – וזה אפילו יותר מסובך בעצם בניית שריר תוך איבוד שומן.

ד"ר קובי עזרא (Ph.D) מומחה לרפואה נטורופטית, מומחה לתזונה רפואית ודיאטה (דיאטת הרזיה וחיטוב הגוף לגברים ונשים). כתב את הספרים: 1. אבן הפינה בתחום פיתוח הגוף. 2. ספורטולוגיה - המדריך לספורטאי. 3. סטרואידים-כל מה שרצית לדעת? ולא העזת לשאול!. לפגישת יעוץ בקליניקה: 0528567140


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 קובי עזרא Ph.D יעקב מומחה לרפואה נטורופטית

קובי עזרא Ph.D מומחה לרפואה נטורופטית, ומאמן כושר. מרצה במכון מור (לאוסטאופורוזיס) ובבית הספר להסמכות מאמנים של וינגייט - באוניברסיטת ת"א (אימונים לפיתוח הגוף ותזונה).

כתב את הספרים:
1. אבן הפינה בתחום פיתוח הגוף.
2. ספורטולוגיה - המדריך לספורטאי.
3. סטרואידים-כל מה שרצית לדעת? ולא העזת לשאות!

בעל קליניקה לרפואה נטורופטית ונותן שרותים:
* טיפול במחלות שונות (כולסטרול, מחלות לב, סוכרת ועוד...).
* דיאטות הרזייה ועיצוב הגוף.
* פיתוח גוף - עיצוב וחיטוב הגוף.
לפגישת יעוץ בקליניקה: 0528567140
אתר: פיתוח גוף, אתר: דיאטה מהירה

דיאטה מהירה1, סוכרת הריון, אנטי אייג'ינג

פיתוח גוף

דיאטה מהירה | דיאטה אישית 


מאמרים נוספים מאת קובי עזרא Ph.D יעקב מומחה לרפואה נטורופטית
 
קובי עזרא ויוסי אדרי תחרות מר ישראל, פיתוח גוף, פיתוח שרירים
קובי עזרא, יוסי אדרי, פיתוח גוף, פיתוח שרירים, תחרות מר ישראל, תחרות מר ישראל יוסי אדרי מנתניה הוא אלוף האלופים בתחרות מר ישראל: "עשור אני מחכה לגביע", היה שווה לחכות 40 שנה כדי להגיע ליום הזה", הוא אומר וחושף את הדיאטה המיוחדת שלו

דיאטה מנצחת תרופות לאנטי-אייגינג ובריאות מטבולית, קובי עזרא חוות דעת
21/11/21 | השמנת יתר
דיאטה מנצחת תרופות לאנטי-אייגינג ובריאות מטבולית, קובי עזרא חוות דעת. המחקר, שנערך בעכברים, הראה שלתזונה (כולל קלוריות כללית ומאזן מאקרו-נוטריינטים) הייתה השפעה גדולה יותר על ההזדקנות והבריאות המטבולית מאשר לשלוש תרופות הנפוצות לטיפול בסוכרת ולהאטת ההזדקנות. הממצאים מתפרסמים ב- Cell Metabolism.

איך להיות גבוה יותר? קובי עזרא
איך להיות גבוה יותר? קובי עזרא. ישנו הורמון בגוף האדם הידוע כהורמון גדילה אנושי (HGH, Human Growth Hormone) המווסת את הגובה. הורמון הגדילה מיוצר ע"י בלוטת יותרת המוח וחיוני ביותר לצמיחה של עצמות ארוכות וסחוס.

איך להיות גבוה יותר? קובי עזרא
איך להיות גבוה יותר? קובי עזרא. ישנו הורמון בגוף האדם הידוע כהורמון גדילה אנושי (HGH, Human Growth Hormone) המווסת את הגובה. הורמון הגדילה מיוצר ע"י בלוטת יותרת המוח וחיוני ביותר לצמיחה של עצמות ארוכות וסחוס.

צמיחה וגדילה בגובה - קובי עזרא PhD
צמיחה וגדילה בגובה - קובי עזרא PhD, צמיחה וגדילה בגובה נוצרת ע"י התארכות עצמות הארוכות, כתוצאה מכונדרוגנזה בצלחות האפיפיזאליות, המכונות גם צלחות הגדילה. תהליך זה נובע מהתרבות כונדרוציטים, היפרטרופיה והפרשת מטריקס חוץ תאית. המאורגן על ידי רשתות מורכבות של גורמים תזונתיים, תאיים, פרצרין ואנדוקריניים. ניתן להגדיר את גיל ההתבגרות כתקופת המעבר מילדות דרך התפתחות מאפיינים מיניים משניים ועד השגת הגובה הסופי בבגרות. מהירות הצמיחה מוגברת בתחילת המוקדמות או באמצע החיים, ידועה כגידול הפוברטלי.

קריאטין - קובי עזרא
קריאטין - קובי עזרא היא חומצה אורגנית חנקנית הנוצרת באופן טבעי. תפקידו העיקרי של הקריאטין הוא להקל על מיחזור של אדנוזין טריפוספט (ATP), מטבע האנרגיה של התא, בעיקר ברקמת השריר והמוח.

דיאטה מהירה מאוד
05/04/15 | דיאטה
דיאטה מהירה. דיאטות לירידה במשקל. ישנן סיבות שונות לאיזון המשקל ודיאטות שונות: החל ממראה חיצוני, עיסוק בספורט ובריאות, לרבות בריאות הלב וכלי הדם ומניעת סרטן....

חיטוב הגוף - קובי עזרא
21/06/14 | דיאטה
בדיאטת דיאט2אול אוכלים כמעט הכל! אך לרוב הדיאטה נקבעת בהתאם למה שהמטופל אוכל באורח ה"נורמאלי" שיגרתי. וכמובן בשילוב המזונות הייחודי! מניב את התוצאות האופטימאליות לחיטוב הגוף באופן מקסימאלי ומהיר ביותר.

מניעת סוכרת מסוג 2
יש חוקרים הטוענים שניתן למנוע סוכרת מסוג 2, זאת ע"י שינוי בהרגלי החיים. היות ותוכנית תזונה ודיאטה נכונה המותאמים לפרט בשילוב תוכנית אימונים אכן עשויים למנוע את התפתחות הסוכרת מסוג 2. סוכרת מסוג 2 או סוכרת מבוגרים בלשון העם, בעלת מרכיב גנטי חזק יותר, תזונה ואורח חיים משפיעים על הסיכוי שהמחלה תתרחש בגיל צעיר יותר-40 או מבוגר יותר 60 ומעלה או אולי לעולם לא?!. הסיכון לסוג להופעת סוכרת מסוג 2 וסוכרת הריונית יכול להיות ירידה ע"י בשמירה על משקל תקין – כלומר השמנה יתרה ותזונה לא בריאה.

ויטמין d אוסטאופורוזיס
ויטמין d אוסטאופורוזיס ויטמין D או (Cholecalciferol) הוא ויטמין מסיס בשומן העוזר לגוף לספוג סידן. ויטמינים מסיסים בשומן מאוחסן ברקמות השומן של הגוף. בנוסף לסיוע לגוף לספוג סידן, ויטמין D גם מסייעת לגוף לשמור על כמות של סידן וזרחן בדם הנכונה. תוספת סידן וויטמין D מהווה טיפול הכרחי באוסטיאופורוזיס. מחלת האוסטאופורוזיס נמצאה מלווה באבחון שכיחות גבוהה של חסר בויטמין D. מקורות מזון ויטמין D מצויה במזונות הבאים: מוצרי חלב גבינה חמאה חלב מועשר (כל חלב בארה"ב הוא מועשר בויטמין D) דגים צדפות דגני בוקר
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI