דף הבית רפואה ובריאות הפרעות קשב וריכוז הפרעות קשב וריכוז בראשון לציון- משפחה וחברים
הפרעות קשב וריכוז בראשון לציון- משפחה וחברים
אתי קסנר 19/12/12 |  צפיות: 13704

ההורים שיבחו אותו, המורים סגדו לו והוא אפילו היה הראשון בכיתה שהייתה לו חברה. מושיקו הרגיש מאז ומתמיד כי הוא הכבשה השחורה בבית. הוא הרגיש שלא מעריכים אותו ואפילו פחד לקבל עזרה במתמטיקה מאחיו משום שחשש כי יצחק עליו. בשלב כלשהו היו ההורים כל כך מאוכזבים ממושיקו עד כי רצו להעביר אותו לבית ספר אחר, שם ירכוש מקצוע.

ההורים פנו אל מנהל הבית ספר, אך גישתו של המנהל הייתה שונה. המנהל המליץ על הליכה למרכז אשר מטפל בבעיות הפרעות קשב וריכוז בראשון לציון. הוא קיבל מידע מהמחנכת כי מושיקו יושב תמיד בשורה האחרונה בכיתה, רגלו מתנדנדת כל הזמן, עם הישמע הצלצול הוא שועט החוצה למגרש ושם הוא יושב לבדו. חברים אין לו וכאשר הוא בא במגע עם הילדים בכיתתו תמיד נוצרים ריבים.

הליכה לבדיקה- הפרעות קשב וריכוז בראשון לציון

המשפחה הקשיבה למנהל והם נסעו לראשון לציון, אל המרכז מרכז אשר סיפק טיפול בהפרעת קשב וריכוז. שם גילו הוריו של מושיקו כי הוא סובל מחוסר איזון חושי, כלומר קיימים אצלו חושים מסוימים חזקים וחושים מסוימים חלשים.  במרכז הרגיעו את ההורים ואמרו להם כי ניתן לטפל בבעיה על ידי ויסות חושי. היפראקטיביות וכן בעיות התנהגות עלולות להיות קשורות לבעיה זו, הסבירו להם.

התהליך אשר נלמד במכון כלל שלושה שלבים- "איזון דינמי" היה הראשון בהם ובמהלכו פירקו את הבעיה לגורמים. השלב הזה כולל פתירת תרגילים פשוטים אשר עזרו למושיקו להתאזן. "איזון סטטי" היה הצעד השני ובו לומד מושיקו  טכניקות ודרכי למידה  במסגרת הוראה מתקנת אשר מותאמת לטיפול בבעיות של לקויות למידה. מטרתן הייתה  לסייע לו במהלך הלימודים בהווה וכן בעתיד.

השלב האחרון כלל את הדרכתם של מושיקו, ההורים והמורים. המטרה הייתה יצירת הבנה והזדהות בקרב הוריו ומוריו. ככל שידעו ההורים כיצד להתמודד עם בנם בצורות טובות יותר, ללא כעס ומתן עונשים מיותרים הצליח הילד להשתפר בכל התחומים : במישור החברתי הלימודי והמשפחתי.

מצבו של מושיקו החל להשתפר באופן ניכר. הוא אפילו לא הזדקק לכדור ריטלין. תחילה הפסיק להיכשל, לאחר מכן רכש לו חבר ועד סוף השנה כבר קיבל כמה ציוני שבעים והיו לו שני חברים. הוא הפסיק לכעוס על כל מי שסביבו והתחיל להאמין בעצמו. אחיו הגדול שם לב לשינויים  הרבים אשר עבר אחיו ושמח מאוד. כל האווירה בבית הספר ובבית השתנתה. כל יום היה מושיקו חוזר הביתה, אוכל ויושב שעתיים להכין שיעורים. לאחר מכן הלך לשחק כדורגל במתנ"ס  או נפגש עם חברים. הוא שלח מכתב תודה עבור המכון אשר טיפל בו בבעיית הפרעות קשב וריכוז בראשון לציון ושמח מאוד על הישגיו.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 אתי קסנר

גלגל הצלה,

נוצר ע"י אתי קסטנר, מומחית לטיפול בהפרעות קשב וריכוז בקרב ילדים ומבוגרים

בראשון לציון. 


מאמרים נוספים מאת אתי קסנר
 
הפרעות קשב וריכוז – ממה הילד שלכם סובל ? אתם יודעים ?
הפרעות קשב וריכוז – לטפל בשורש הבעיה בצורה הנכונה והיעילה ביותר

הפרעות קשב וריכוז בראשון לציון – לשים לב למצבו של הילד ולהגיש עזרה במהירות
הפרעות קשב וריכוז בראשון לציון – לשבור את מעגל ההרס וחוסר ההצלחה

הוראה מתקנת – מתי התחילו להיעזר בשיטת ההוראה המתקנת ?
הוראה מתקנת - למה חשוב לאפשר לכמה שיותר אנשים לרכוש השכלה ?

הוראה מתקנת – לממש את הפוטנציאל האישי
הוראה מתקנת – איך נוסד המכון

הוראה מתקנת - תקן אותי אם אני טועה
הוראה מתקנת - הכנה לחיים הבוגרים

זיהוי הפרעות קשב וריכוז בגיל הרך
שובבות של ילדים או הפרעות קשב וריכוז – איך מבחינים בין השניים?

לקויות למידה- אז מה?
לקויות למידה- אבחן וטפל עוד היום מכירים את זה שהילד שלכם חוזר הביתה בשעה שתיים, זורק את התיק והמעיל על הרצפה ומייד מתיישב על המחשב עד שאתם קוראים לו לאכול?

הפרעות קשב וריכוז בראשון לציון- משפחה וחברים
הפרעות קשב וריכוז בראשון לציון - מה יהיה עם מושיקו? מושיקו נולד למשפחה חסרת אמצעים. אחיו הגדול היה בחור מבריק מאין כמוהו, הוא היה מצוין במתמטיקה, פתר תרגילים במהירות ואף עזר לאחרים. כמו כן, היה אחיו הגדול שחקן כדורגל מעולה ומקובל מבחינה חברתית.

הפרעות קשב וריכוז בראשון לציון – להפוך את הדרכים העקלקלות לקלות
הפרעות קשב וריכוז בראשון לציון- ללמוד בדרך הישרה שלך קיימות אינטליגנציות שונות, ביניהן: אינטליגנציה לוגית מתמטית, אינטליגנציה לשונית, אינטליגנציה מוסיקלית, אינטליגנציה מרחבית, אינטליגנציה גופנית- תנועתית, אינטליגנציה בן- בן אישית, אינטליגנציה תוך- אישית ואינטליגנציה נטורליסטית. ייתכן כמובן כי קיימות עוד. מה עשויה מערכת החינוך להבין מכל אלו? מערכת החינוך עשויה להבין כי כל התלמידים שונים זה מזה ולכל אחד צורת החשיבה אשר אופיינית לו.

מהן הפרעות קשב וריכוז?
קיים מידע רב על תופעה הזו של קשב וריכוז המסתובב ברשת שכבר קשה לדעת האם המידע מדויק ועד כמה. הפרעות קשב וריכוז (ADHD) היא תופעה השנויה במחלוקת
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI