דף הבית ספורט וכושר גופני ספורט וכושר גופני - אחר יורם קראוס – מספר טיפים למטפסים מתחילים – חלק א'
יורם קראוס – מספר טיפים למטפסים מתחילים – חלק א'
הדס כהן 25/12/13 |  צפיות: 3564


יורם קראוס הוא מטפס הרים מקצועי מנוסה. בנוסף, כאשר אינו מטפס על הרים הינו מנכ"ל חברת SMS לניהול פרויקטים ונותן טיפים נפלאים למטפסי הרים מתחילים.


יורם קראוס אומר שאין גבולות. "העצות והטיפים שניתן לתת למטפסי הרים שנמצאים בתחילת דרכם הם עצומים בכמותם". יורם קראוס בעצמו מדי פעם קופץ לכבוש פה ושם הרים ברחבי הגלובוס והעצה הכי טובה שהוא יכול לתת לכם היא למעשה, לאסוף כמה שיותר עצות וטיפים. הכי חשוב זה לא להתבייש, לשאול, לחקור ותשאר המומים עד כמה שמחים מטפסי הרים וותיקים לתת לכם מידע וטיפים שהם עצמם צברו עם השנים בטיפוסי ההרים השונים.


יורם קראוס עצמו, בין ניהול חברת ניהול הפרויקטים, SMS לבין העומס היומיומי השוטף שלו נמצא בשיאו של מסע 7 הפסגות ואסף עבורכם, את העצות הבסיסיות שיבטיחו לכם מסע מהנה ובטוח. הטיפים של יורם קראוס: אף פעם אל תצאו לבד למסע טיפוס, טפסו תמיד בקבוצות כשקבוצות זה אומר למעלה משני מטפסים. הבטיחו לעצמכם שאתם מעודכנים בתחזית מזג האוויר במקום שבו אתם מטפסים ויש המון מקורות מידע שאפשר להתעדכן בהם בזמן אמת לגבי מזג האוויר. בנוסף, אם כבר יצאתם עם תחזית מזג אוויר גם בזמן הטיפוס עצמו תבדקו את תחזית מזג האוויר ולמדו מה הם הסימנים המבשרים על שינוי מזג האוויר. לפני שאתם יוצאים לטיפוס, וודאו שארזתם כל מה שאתם צריכים בתרמיל הגב וזכרו תמיד שחייכם תלויים במה שיעמוד לרשותכם בתרמיל הגב! לכן, קחו אתכם בגדים למזג אוויר שעלול להשתנות גם אם זה נראה מיותר ומכביד.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 הדס כהן


 


מאמרים נוספים מאת הדס כהן
 
בדיקה גיל
02/11/23 | NLP
בדיקה גיל

כיצד מתבצע אבחון שווי יהלומים?
24/09/23 | חקירות
אם חשבתם שלהביט ביהלום ולהתפאר מיופיו החיצוני זו הערכה לשוויו של יהלום אז קבלו תיקון. שוויו של יהלום נמדד על ידי פרמטרים רבים, לצד זאת, צריך לדעת להבחין כי איננו מעריכים חיקוי זול שאיננו שווה הערכה ראויה כלל. על מנת לבצע בחינת שווי יהלומים נכון להיוועץ באיש מקצוע בעל ידע נרחב בענף.

הערכת אומנות. פשוט חובה
יצירת אומנות בעלת ערך ומשמעות לא יכולה להיות ללא הערכה. חובה על בעל יצירת אומנות לדעת מה הוא מחזיק בידיו. הדבר הבסיסי לעשות הוא לבצע הערכת אומנות על ידי איש מקצוע בעל ידע. איש המקצוע הנכון יהיה בעל הידע לתת מענה מקיף אודות היצירה. החומרים מהם היא עשויה, רקע והיסטוריה, שנותיה, מקורותיה ועוד. אי אפשר להחזיק ביצירת אומנות מבלי לדעת את הפרטים הללו שהסך שלכם יחד מסכם את שוויה וערכה המדויק

הערכת אומנות. הבחנה מקצועית
ראוי לה ליצירת אומנות שתהיה בידיים טובות. כלומר, אם יש בידנו יצירה שעל פניו נראית עם רקע ואיכויות יוצאות דופן נכון שנבדוק אותה ונעריך אותה נכונה

שווי יהלומים – שווה לדייק
אם ביהלומים ובשווים עסקינן הרי שיש לציין שנכון לבצע בדיקה של שווי יהלומים אצל מומחים לדבר.

שווי יהלומים – פשוט לבדוק
על מנת שנוכל לבצע תהליך של הערכת שווי יהלומים נצטרך לעבור כמה שלבים כשהראשון שבהם יהיה בדיקה מעבדתית לאישור שהיהלום שברשותנו הוא יהלום טבעי.

הערכת יהלומים. פשוט לבצע
ענף היהלומים עובר שינויים, תנודות והתפתחויות כמו ענפים אחרים... אבל יהלום כמו יהלום לעולם יהיה מבוקש וראוי לשמו הייחודי. במידה ואתם מעוניינים לרכוש תכשיט ובו שיבוץ של יהלומים או לרכוש יהלומים שימו לב שכדאי, נכון ורצוי מאוד שתבצעו הערכת יהלומים. היום ישנם חיקויים רבים, יהלומי מעבדה וזירקונים ונכון לבצע הערכת יהלומים ולדעת בוודאות מה ברשותכם.

שווי יהלומים – פרמטרים ששווים כסף
ביצוע הערכת שווי יהלומים חייב להתבצע על ידי איש מקצוע בעל ידע בענף היהלומים. כשמדובר בהערכת שווי יהלומים צריך לקחת בחשבון שלכל שגיאה קטנה ישנו ערך כספי גבוה. לכן יש צורך בהכרת יהלומים על איכותם ומנגד, הכרת הזיופים הקיימים בשטח.

הערכת אומנות. הסיפור שמאחורי
כל מי שיש ברשותו יצירת אומנות נכון שייקח אותה לביצוע הערכת אומנות. ומדוע תהליך זה חשוב? פשוט מאוד. כי באומנות כמו באומנות אין לדעת רק לפי מראה החיצוני של אומנות את טיבה, איכותה ושוויה.

הערכת תכשיטים – צריך וכדאי לדעת
21/05/23 | ביטוח
אתם לפני רכישה של תכשיט מיוחד במינו. עבורכם או עבור מתנה. ובכן, כדאי לדעת שכיום שוק התכשיטים פרוץ וכשם שיש תכשיטי איכות כך יש תכשיטים מזויפים שעל פניו נראים איכותיים ומשובחים אבל בפועל הימם זולים ופשוטים.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI