דף הבית עיצוב ואדריכלות עיצוב גינות עיצוב גינות, האם צריך את זה בכלל?
עיצוב גינות, האם צריך את זה בכלל?
יחי כהן 27/07/14 |  צפיות: 12008

גינות תמיד היו מוקד משיכה לאירוח ופנאי, כאשר אנו רואים גינה מעוצבת שכל פרט בה נבנה או הונח במחשבה תחילה אנו מבינים כי עיצוב גינות מושכל יצר את הנוחות שלפנינו.

לא כל אחד יכול לעסוק בעיצוב גנות, נכון שחלקינו ניחנו בכישרון טבעי אולם לא תמיד זה מספיק. אנחנו יכולים לעצב גינה נפלאה אולם אדם שמקצועו המוגדר הוא עיצוב גינות ידע מראש כיצד למקם את השבילים או איך לשתול את הצמחייה, עיצוב גינות מאפשר טיפול וטיפוח יחסית קל בגינה, וזאת בזכות תכנון מקדים והכנה נכונה של השטח.

דגשים כלליים בתהליך עיצוב גינות:

כאמור עיצוב גינות מוצלח מחייב תכנון נכון ומקצועי.

חשוב כבר בתהליך עיצוב גינות להחליט ולהבין את ייעוד הגינה:

דגש ראשון

יותר אירוח או יותר משחק לילדים, יותר פנאי ומנוחה, או יותר צמחייה .

דגש שני

חשוב בתהליך עיצוב גינות הוא להבין אם אנחנו מסוג האנשים שאוהבים לעמול בגינה או רוצים טיפול קל חד שבועי של גיזום קל וקילטור. סוג הצמחייה יקבע בדיוק כמה נעבוד בגינה.

דגש שלישי

הגדרת פינות נוי ואירוח הם אחד הדברים החשובים ביותר בתהליך עיצוב גינות. הדבר יקבע את כמות הדשא, מיקום הממטרות, סוג הצמחייה וכדומה.

דגשים לגבי בחירת צמחיה במהלך תכנון עיצוב גינות:

גינה יפה ניכרת בצמחיה פורחת ססגונית וצבעונית, גינה טובה ויפה היא גינה שקל יחסית לטפל בה.

לאחר שהגדרנו את אופי הגינה שלנו ואת ייעודה, עלינו לבחור צמחייה . תהליך עיצוב גינות כולל בחובו את בחירת הצמחייה הנכונה והמתאימה.

להלן מספר דגשים לבחירת צמחייה:

דגש ראשון

עצים, עיצוב גינות הכוללות עצי פרי הן נפלאות, עצי פרי צריכים מרווחים של כ 1 עד 1.5 מטר מרווח וזאת בהתחשב שמדובר בעצי הדר. עצים אלו צריכים גם שמש ולכן אם הגינה שלנו מוצלת אז עדיף לוותר על עצי פרי.

דגש שני

עצי נוי כגון דגלים על סוגיהם הם תמירים ויפים. דקל משולש או דקל טבעות, דקל תמר או דקל וושינגטון כולם עצים שצומחים לגובה רב, חשוב לקחת בחשבון כבר בתהליך עיצוב גינות  שגיזום ענפים וגיזום אשכולות הפרי הינו מחייב וזאת על מנת להרחיק ציפורים או עטלפי פרי. בנוסף דקלים אלו בשלב הפריחה מלכלכים את סביבתם כך שאם הם נשתלו בסמוך לשביל הליכה או במדשאה יהיה צורת לעמול לא מעט על מנת לנקות את הנשירה.

דגש שלישי

מדשאה ירוקה תמיד נראית טוב כאשר היא מטופחת, טיפוח מדשאה אינו דבר קל , יש לדאוג לכיסוח, דישון, ניכוש עשבים שוטים.

כאשר עיצוב גינות כולל מדשאה חשוב לדאוג לשיפועי הקרקע, שיפועים אלו יקבעו אם הדשא ילבלב או לקמול. שיפועים נכונים ינקזו את המים כראוי וימנעו ריקבון בשורשים.

לאלו שאינם רוצים או יכולים או אפילו רוצים לחסוך במים ישנו פתרון נהדר והוא דשא סינטטי.

לסיכום:

עיצוב גינות ראשיתו בתכנון נכו ואיכותי.

כאשר עיצוב הגינה הוא איכותי הדבר בא לידי ביטוי במהלך השנים תוך כדי התפתחות הצמחייה באופן טבעי. עיצוב גינות מאפשר לנו בעזרתו של המעצב לראות את עתיד הגינה שלנו ועל ידי כך לבחור בצורה מושכלת את הצמחייה הנכונה והמתאימה לכל איזור ואיזור בגינה שלנו.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 יחי כהן


 


מאמרים נוספים מאת יחי כהן
 
יותר יפה, יותר מושך, יותר מתקני תצוגה מפרספקס
20/11/16 | צרכנות
קידום מותגים בימינו הפכו למשימה די מורכבת, אנו נדרשים כל פעם מחדש להמציא את הגלגל, מבין כל הפעולות שמבצעים על מנת לקדם ולדחוף מוצר כזה או אחר יש את אולמות התצוגה בה אנו מציגים את המוצרים שלנו או שיש תערוכות ואירועי קידום מכירות

יום הולדת שמח ואפילו יותר מזה
מי לא אוהב לחגוג יום הולדת? אין ילד שלא רוצה את שכולם יכבדו אותו בברכת מזל טוב, יביאו לו מתנות ובכלל ישמחו יחד איתו ביום הולדתו.

פתרונות הצללה לאירוח מושלם בחורף בדיוק כמו בקיץ
20/11/16 | שיפוצים
אנשי שררה, רמי דרג, אריסטוקרטים ובעלי ממון ויכולת אלו הם שנהנו מפתרונות הצללה מימי קדם ועד לפני שנים לא רבות. כיום המצב השתנה לגמרי, פתרונות הצללה בהישג יד של כולם ללא יוצא מן הכלל.

פרגולות מאלומיניום, להוציא את היופי הפנימי
20/11/16 | שיפוצים
פרגולות אלומיניום לא אחת יוצרות לנו הקשר מוטעה של קרירות, מונוטוניות וחוסר עניין אולם בפועל הדברים הפוכים לגמרי. אם בעבר הלא רחוק העדיפו כולם פרגולות עץ או ברזל הרי שעם הזמן הם הבינו כי יש אלמנט משמעותי בבניית פרגולות מחומרים אלו והוא התחזוקה שנדרשת.

למה להתאמץ עם עץ?
עץ הינו חומר גלם מדהים, יפה ומרשים. אין חומר גלם בטבע שמשתווה לעץ מבחינת האסטטיות, המרקם והגוונים, יחד עם זאת על מנת שהעץ יראה במיטבו וישמר לאורך שנים צריך לטפל ולשמר אותו.

למה קופות רושמות לאט לאט נעלמות מן העולם
16/11/15 | ניהול
ראשית דרכם של הקופות הרושמות החלה למעשה על מנת למנוע מעובדי החנות לגנוב כספים, למעשה אותם קופות כלל לא היו רושמות אלא מצלצלות בלבד

שיפוצים ובדק בית
25/08/15 | נדל"ן
רגע לפני שאתם מתחילים בשיפוץ כדאי שתבצעו בדק בית מסיבות רבות אולם הבולטת שבהן היא החיסכון העתידי שלכם בהוצאות. בדק בית מלמד אותנו שלא אחת קורה שנכנסים לעבודות שיפוץ בבית ומגלים בעיות כמו בעיות צנרת, חשמל, ניקוז ורטיבויות

נברשות, האלמנט לעיצוב הבית
עיצוב הבית כידוע הפך בשנים האחרונות יותר ויותר נדרש, למעשה כיום לא בונים בית או משפצים אותו ללא עירוב של מעצב

מנורות בכלל ומנורות בפרט
מנורות הן למעשה גופי תאורה שאליהן מחברים נורות. כיום המנורות משמשות הרבה יותר כאלמנט לעיצוב החלל מאשר כמתקן לנורה עצמה

גופי תאורה מעוצבים, היום יותר מפעם
גופי תאורה מטרתם להכיל נורות מסוגים שונים. לרוב עד לא מזמן הנורות ששלטו בגופי תאורה היו נורות ליבון אולם מאז חל איסור לייבוא של נורות ליבון בהספקים של יותר מ 60W התחזק השימוש בנורות חסכוניות מסוגים שונים כאשר ה CFL הם הסוג הבולט ביותר כיום
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI