דף הבית רפואה ובריאות קוסמטיקה וטיפוח קוסמטיקאית רפואית
קוסמטיקאית רפואית
[email protected] 07/03/15 |  צפיות: 3576

עולם הרפואה עבר בעשורים האחרונים מספר מהפכות כאשר הגדולה בהם היא פריצתה של הקוסמטיקה הרפואית לשוק. מדובר בנישה חדשה שיצרה הרבה מאד עניין והתערבה בעצם בכל הנוגע לתחום כמו למשל איפור, טיפולי פנים, טיפולי גוף, קוסמטיקה, ציפורניים ועוד תוך יצירת שינוי מהותי בתפיסה בכלל ובטיפול בפרט.

מהי קוסמטיקה רפואית?

הקוסמטיקה הרפואית רואה בהתערבות חיצונית בגוף לשם שיפור המראה החיצוני כמהלך רפואי לכל דבר. משמעות הדבר היא שכל טיפול וכל תכשיר המגיע למגע עם הגוף נבחן ונבדק מאספקים רפואיים, הבודקים היטב האם גופנו יכול לקלוט את החומר, האם הוא מסוגל לקבל את הטיפול, אילו סכנות טמונות בתהליך, מהן תופעות הלוואי וכיצד אפשר וכדאי לצמצם אותם. כמו כן מתבצעות הפעולות תחת קודים רפואיים שונים כמו שמירה על סטריליות בדיוק כמו במרפאה, גם של הצוות הרפואי וגם של המטופל.

מטפלים מקצועיים בשירות הקוסמטיקה הרפואית

הטיפולים המוענקים על ידי קוסמטיקאיות וקוסמטיקאיים רפואיים מתבצעים בעזרת חומרי אלחוש שונים, תוך שימוש בטכנולוגיות שונות ומורכבות (למשל איפור קבוע בו מוחדר לעור חומר היוצר את המראה המאופר ממש כמו בקעקועים למשל). המורכבות הזו הביאה לכך שנקבעו סטנדרטים לביצוע טיפולים מהסוג הזה ועל מנת לעסוק בקוסמטיקה רפואית יש לעבור הכשרה מקצועית ארוכה ומורכבת בבתי ספר מקצועיים המכשירים לכך.

כאשר מי שמבצע טיפול מורכב שכזה אינו מוכשר מקצועית לעבודה עשויים להיגרם נזקים חמורים ביותר למטופל, אין כל אחריות להצלחת הטיפול והסיכויים לפגיעה פיזית ואף נפשית גדולים מאד.

קוסמטיקאית רפואית יודעת בדיוק כיצד לבצע את הטיפולים שהיא מעניקה, היא מכירה את רמות הסיכון ותופעות הלוואי, יודעת להציג אותם בפני המטופלים שלה, לבחון במקצועיות פרמטרים שונים טרם תחילת הטיפול כגון: בדיקת סוג העור, רמת השומניות בפנים, מחלות רקע כמו סכרת או מחלות לב למשל ועוד ועוד. בדיקות אלו קריטיות להצלחת הטיפול ולשמירה על בריאותו של המטופל.

טיפים חשובים למטופל בעתיד

על מנת להימנע מעוגמת נפש יש לבדוק היטב את הכשרתה של כל קוסמטיקאית רפואית אליה אתם רוצים לפנות לקבלת טיפולי איפור קבוע, טיפולי פנים וכדומה.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 [email protected]


 


מאמרים נוספים מאת [email protected]
 
מה חשוב לדעת על הדברת עכברים
עונת הקיץ מתקרבת ומביאה עמה כל מני תופעות כמו ג'וקים. תיקנים, נחשים וכמובן עכברים. עכבר הוא יונק חכם שחובב במיוחד מקומות חשוכים ורטובים.

הקמת אקווריום – כלל העובדות והדברים שחשוב לדעת
06/06/15 | תחביבים
אנשים רבים כיום ברחבי המדינה מחליטים להציב אקווריום בביתם. לפריט נוי זה ישנם מספר יתרונות על פני פריטים אחרים בבית. הראשון, מדובר בעצם בבעל חיים ללא צוררך בתחזוקה תדירה. השני, מדובר בפריט עיצובי מיוחד ודינמי, בו בעצם כל הזמן הנוף משתנה עם תזוזת הדגים. השלישי, ידוע כי אקווריומים ותנועת המים שבתוכם ישנה השפעה מרגיעה על גוף האדם, על פי המסורת הבודהיסטית גוף מים עם דגים מעודד את ההרמוניה בבית.

למי מתאים טיפול של עיבוי שפתיים
ענף הרפואה האסתטית הולך ומתפתח מדי שנה, מדי חודש ואפילו מדי יום. תחום הרפואה כולו נחשף לחידושים ופיתוחים חדשים המתאפשרים בזכות טכנולוגיות חדשות

אוהל בין רגע לטיולים
אנשים רבים אוהבים לטייל לשם הנאה, לצורך הכרת מקומות חדשים, לבילוי בחיק הטבע במסגרת זוגית, משפחתית ועוד. יש סוגי טיולים שונים ואחד הנפוצים ביותר אצל צעירים ושוחרי טבע הם טיולים עם לינת שטח. בטרקים כאלו יש חשיבות רבה להתארגנות מהירה בעת ההגעה לאתר הלינה ובעת עזיבתו. צריך להקים אוהל במהירות לפני שהחשיכה יורדת, ולעיתים, ימי ההליכה הם ארוכים ומתישים. אוהל בן רגע הוא פתרון מושלם למטיילים מהסוג הזה מאחר והקמתו הינה קלה ומהירה.

על ריסוס לבית ועל הדגשים שיש לשים לב בעת ביצועו
הרבה אנשי בוחרים לבצע בביתם אחת לשנה בעיקר לקראת עונת הקיץ החמה ריסוס. ריסוס לבית מאפשר לטפל בבעיה של חרקים ומזיקים וגם מונע את הופעתם

טיפול מילוי קמטים בפנים
סובלים מקמטים? יש לזה פתרון! טיפול ייחודי למילוי קמטים יישר את עור הפנים שלכם ויהפוך אותם להיות צעירים ורעננים כבעבר!

התקרחות גברית – ניתן לנצח את הגנטיקה
תופעת זו הינה תופעה נפוצה מאוד בארצנו. רובנו מאשימים את תופעה זו בשל הקרינה החזקה מהשמש, בשל איכות האוויר הנמוכה בארץ. אך לרוב כלל לא מדובר בגורמים אלו אשר גורמים לאיבוד השיער בקרב גברים.

אבחון ליקויי למידה אצל ילדים
ליקויים בלמידה למיניהם מהוות את נחלתם של ילדים רבים בימנו אנו - אחת הסיבות לעלייה בכמות הילדים אשר מתמודדים עם הבעיה, נובעת מהעובדה, כי בשנים האחרונות ישנה מודעות גבוהה יותר לקיומה

שתלים דנטליים – מה זה בכלל?
שתל דנטלי הוא מושג מעולם רפואת השיניים, והוא למעשה התקן שנועד להשלים שיניים חסרות. המתכת שהוא עשוי ממנה תהיה תמיד אצילה, בדרך כלל טיטניום, או זירקוניום.

אודות בוכנות הידראוליות
בוכנות הידראוליות מציגות מכשיר כוח שעובד באופן קווי. בעיקרון מדובר על גליל שבתוכו פועלת בוכנה שנעה בזכות לחץ שמונע ע"י נוזל. משאבת שמן מזרימה בלחץ אדיר את השמן
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI