דף הבית חוק ומשפט חוזים ייפוי כוח מתמשך על פי חוק הכשרות המשפטית והאפוטרופסות
ייפוי כוח מתמשך על פי חוק הכשרות המשפטית והאפוטרופסות
עידן שלומן 19/01/19 |  צפיות: 9647

כולנו מתבגרים עם השנים ומגיעים לגיל מתקדם בו יש סיכוי הולך וגובר למחלות קשות יותר מאשר בעבר, וחובה עלינו לחשוב על מצב בו נהיה (חס ושלום) במצב קוגניטיבי ירוד או בעלי מוגבלות נפשית / גופנית לטפל בעניינינו בצורה עצמאית. במידה וכך יהיו פני הדברים – מי תרצו שיטפל בכם וידאג לכם?

הדרך להבטיח כי מי שידאג לכם יהיה אדם ראוי שאתם סומכים עליו הוא באמצעות מסמך משפטי שנקרא ייפוי כוח מתמשך. מסמך זה מבטיח שמי שיהיה בעל הסמכות להחליט בעניינים שלכם כאשר אתם לא תהיו מסוגלים לכך, הוא אכן מי שאתם בחרתם ולא אדם זר או חברת ביטוח וכדומה.

כיצד עורכים ייפוי כוח מתמשך?

ייפוי כוח מתמשך הוא כאמור מסמך משפטי ולכן יש לערוך אותו באמצעות עורך דין אשר עבר הכשרה מיוחדת לשם כך ובנוכחות עדים רלוונטיים המאושרים על ידי עורך הדין לעניין.

ייפוי כוח מתמשך יכול לגעת בקשת רחבה של נושאים כאשר הם נחלקים ל 3 קטגוריות: ייפוי כוח לנושאים אישיים, לנושאים רפואיים ולנושאים רכושניים. כלומר ניתן להעניק ייפוי כוח מתמשך לכל האספקטים בחייו של מייפה הכוח או רק לחלקים בהם – לטיפול הרפואי בלבד (איזה טיפול יעבור, איזה תרופות יקבל, האם יעבור לטיפול סיעודי וכו') או רק לענייני רכוש שברשותו (תכולה, דירה, רכב וכו') וכן הלאה.

ייפוי כוח מתמשך יכול לערוך כל מי שמלאו לו 18 שנים ואשר הוא עומד במסגרת חוק הכשרות המשפטית והאפוטרופסות. כלומר הוא צלול בדעתו ומודע לייפוי הכוח עליו הוא חותם.

לאחר עריכת המסמך והחתימות עליו, יש להכין עותקים לכל הצדדים הנוגעים בדבר וגם ישלח עורך הדין עותק לאפוטרופוס הכללי שיבחן את המסמך ורק לאחר שיחתום עליו ייכנס המסמך לתוקף רשמי למשך עד 10 שנים, אלא אם ישנן התניות במסמך המאפשרות לקצר את תוקפו או אם אחד הצדדים בעניין נפטר בטרם חלפו 10 שנים.

מה העלות של ייפוי כוח מתמשך?

יש בישראל עורכי דין רבים שעברו בשנים האחרונות הכשרה שמאפשרת להם לערוך מסמך משפטי של ייפוי כוח מתמשך, וכל אחד מהם דורש סכום שונה עבור המסמך (וכמובן שנציין שכל מסמך שונה ועומד בפני עצמו). בשל כך מחיר של ייפוי כוח מתמשך אינו אחיד אך במרבית המקרים מדובר על עלות של 3000 עד 4000 ₪.

חשוב לקחת בחשבון שהעלויות הללו עשויות להיות בעלות ערך רב הרבה יותר עבורכם בעתיד במידה ויהיה צורך לעשות שימוש במסמך המשפטי הזה עבורכם.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 עידן שלומן

עידן שלומן, מומחה לקידום אתרים בחברת Signup קידום אתרים.

קידום אתר זה מתבצע על ידי Signup קידום אתרים באינטרנט אשר עוסקת בשיווק וקידום אתרים באינטרנט. 


מאמרים נוספים מאת עידן שלומן
 
פרחים לבנים: אלגנטיות ויוקרה בזר שלך
29/01/23 | צרכנות
זרי פרחים לבנים נחשבים יוקרתיים ואלגנטיים במיוחד. אין זה אומר שזרי פרחים בצבעים אחרים לא יכולים לשדר משהו דומה, אך הצבע הלבן תמיד נחשב ליותר נקי, טהור ויוקרתי ביחס לצבעים אחרים. זאת הסיבה מדוע זרי פרחים לבנים נחשבים מבוקשים מאוד לאירועים חשובים או יוקרתיים.

איך להתמודד עם ביקורת שלילית בפייסבוק?
אחד המצבים הכי קשים לכל בעל עסק היא ביקורת שלילית בפייסבוק. כולנו אוהבים לקוחות ממליצים או ביקורות חיוביות אך לעתים יש לקוחות שאינם מרוצים, מתחרים שמחפשים כיצד להכפיש או סתם גולשים עם יד קלה על המקלדת שיוצרים שיימינג ללא סיבה מוצדקת. התנהלות נכונה שלכם תוכל לנטרל את הביקורת השלילית ואפילו לחזק אתכם בעיניי הגולשים שנחשפו אליה.

מיתוג עסקי למשרד שלכם בראש העין
עצמאיים רבים אשר פותחים עסק חדש מתלבטים כיצד למתג את עצמם. אנו לא מדברים על מיתוג באמצעות רשתות חברתיות או הזמנת לוגו מעוצב, אלא יותר על מיתוג המשרד שלהם באופן כזה שישדר מיד במה הם עוסקים ולמה הם טובים בזה. על מיתוג המשרד שלכם – במאמר הבא.

איך לבחור מנעולן בחיפה והקריות?
בזמן שאתרי אינטרנט מציעים לנו מגוון רחב של מנעולנים בכל הארץ, על פי אזורים, תחומי התמחות, ניסיון, זמינות לעבודה ועל פי פרמטרים נוספים, אנחנו צריכים להכריע כיצד אנחנו בוחרים מנעולנים לעבוד איתם.

כיצד גם אתם תוכלו לצאת נקיים מחובות גדולים?
החיים במדינת ישראל אינם קלים ורף ההוצאות נחשב בין הגבוהים בעולם המערבי. המצב הזה מביא רבים "למעוד" במהלך מרוץ החיים, לא לעמוד בתשלומים, מיסים או התחייבויות שלקחו על עצמם ובדרך זו לצבור חובות גדולים שרק הולכים ותופחים מחודש אחד לבא אחריו.

נקלעתם לחובות? הכל על הליך חדלות פירעון ושיקום כלכלי!
פתחתם עסק, לקחתם הלוואות, השקעתם בפרסום, הגיעו לקוחות אבל... העסק לא התרומם, לא הצליח להחזיר את ההשקעה והמינוס הלך וגדל. לקחתם עוד הלוואה, דחיתם עוד ועוד תשלומים לספקים אבל זה עדיין לא עובד וכעת אין כבר כסף לסגור את המינוס, להחזיר הלוואות או לכסות את הצ'קים. הפתרון הוא הכרזה על פשיטת רגל, שברון לב, משבר משפחתי, חנק כלכלי לשנים רבות ותחושה של אין מוצא.

מוניות בקרית גת לכל מטרה
24/05/20 | רכב
מחפשים מוניות בקרית גת לנסיעה בתוך העיר, לאחת הערים השכנות או מונית לנתב"ג מקרית גת? אתם ללא ספק בוחרים בדרך היותר נוחה להגעה מנקודה לנקודה.

תיקון תקלות נפוצות במזגנים ישראליים
בישראל קשה לחשוב על חיים ללא מזגן בבית או בעבודה ולכן כמעט בכל מבנה נמצא מזגן של אחת החברות המובילות (טורנאדו, תדיראן, אמקור וכן הלאה). המזגנים הללו מבוססים על חיבור לחשמל וכוללים מערכת מחשוב לתפעול יעיל ואפקטיבי של המזגן בהתאם לצרכים שלנו.

מדוע הדפסה על קנבס כל כך פופולרית לאחרונה?
28/01/20 | צרכנות
בטח שמתם לב בשנה האחרונה שעוד ועוד בתים שאתם מבקרים בהם מציגים על קירות הסלון ו\או החדרים תמונת קנבס משפחתית כזו או אחרת. אין מה להיות מופתעים שכן מדובר על טרנד עיצובי חם שרק צובר תאוצה.

קבלן שיפוצים בחיפה לעבודות צבע וגבס
28/01/20 | שיפוצים
רכשתם דירה יד שניה בחיפה למטרת מגורים או השקעה ואתם זקוקים כעת לקבלן שיפוצים?
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI