דף הבית חוק ומשפט נזיקין חוק טיבי לפיצוי במקרים של איחורים וביטולים בטיסה
חוק טיבי לפיצוי במקרים של איחורים וביטולים בטיסה
עידן שלומן 18/02/19 |  צפיות: 8103

ניתן לומר די בוודאות שאחמד טיבי איננו מחברי הכנסת הפופולאריים בישראל אבל ניתן לומר גם באופן ודאי שמרבית הישראלים מברכים בעת האחרונה על חוק טיבי שחוקק בעניין ביטולי או איחור של טיסה.

מהו חוק טיבי?

חוק טיבי עוסק בפיצוי לקוחות במקרים של איחור או ביטול טיסה של חברת תעופה ישראלית או זרה אשר  מטיסה ישראלים. החוק מגדיר מהם הגבולות המותרים לחברות התעופה ביחס ללקוחות (הנוסעים) ומה הזכויות של אותם לקוחות במקרים שהחברות הללו אינן עומדות בתנאי החוק. כמו כן יש כמובן סייגים והגנות שונות לצד חברות התעופה כדי לשמור על איזון מסוים והוגנות כלפי כל הצדדים המעורבים.

מהם הפיצויים שנקבעו במסגרת חוק טיבי?

חוק טיבי מתייחס כאמור לשני נושאים מרכזיים – פיצוי על איחור בטיסה או ביטול טיסה.

פיצוי על איחור בטיסה

במקרה של איחור בטיסה (בהמראה) מדובר על פרקי זמן שונים של איחור שקובעים את גובה הפיצוי לו הלקוחות זכאים:

עד שעתיים איחור בטיסה – זהו פרק זמן שנחשב סביר ולכן אין בו זכות לתביעת פיצוי.

שעתיים עד 5 שעות איחור בטיסה – על חברת התעופה לדאוג ללקוחות בשדה התעופה כולל מזון ושתיה, אמצעי תקשורת ע"פ המוגדר בחוק, שרותי הסעה ולינה במידה ומדובר בשעת ליל או מקרה שמחייב זאת ע"י לקוח.

5 עד 8 שעות איחור בטיסה – כל הסעיפים הקודמים בתוספת הזכות לבחור בקבלת טיסה חלופית או החזר כספי מלא עבור הטיסה.

פיצוי על ביטול טיסה

במקרה של ביטול טיסה ניתן לתבוע פיצוי על ביטול טיסה שכולל את כל הסעיפים הקודמים ואת האפשרות לתבוע בבית משפט פיצוי נוסף על עוגמת נפש, נזק שנגרם ללקוח או כל סיבה אחרת שמצדיקה זאת לדעת הלקוח.

ביטול טיסה הוא כל עיכוב בטיסה מעל 8 שעות גם אם הטיסה המריאה בסופו של דבר ולא רק במקרה שבוטלה כליל.

השינוי שחולל חוק טיבי

חוק טיבי יצר מצב בו חברות תעופה לא יכולות לעשות ככל העולה על רוחן, בעיקר במקרים בהן לא מכרו מספיק כרטיסי טיסה מראש, והן יותר מחויבות מבעבר כלפי הלקוחות שלהם, ציבור רוכשי הכרטיסים.

ללקוחות מדובר בשינוי נפלא שנוף הצרכנות הישראלי שמאפשר להם הגנה חוקתית ומשפטית במקרה שייפגעו על ידי חברת תעופה מכל סיבה שהיא. התוצאה היא פחות ופחות עיכובים או ביטולים של טיסות מישראל או לישראל של חברות המטיסות קהל נוסעים ישראלי.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 עידן שלומן

עידן שלומן, מומחה לקידום אתרים בחברת Signup קידום אתרים.

קידום אתר זה מתבצע על ידי Signup קידום אתרים באינטרנט אשר עוסקת בשיווק וקידום אתרים באינטרנט. 


מאמרים נוספים מאת עידן שלומן
 
איך להתמודד עם ביקורת שלילית בפייסבוק?
אחד המצבים הכי קשים לכל בעל עסק היא ביקורת שלילית בפייסבוק. כולנו אוהבים לקוחות ממליצים או ביקורות חיוביות אך לעתים יש לקוחות שאינם מרוצים, מתחרים שמחפשים כיצד להכפיש או סתם גולשים עם יד קלה על המקלדת שיוצרים שיימינג ללא סיבה מוצדקת. התנהלות נכונה שלכם תוכל לנטרל את הביקורת השלילית ואפילו לחזק אתכם בעיניי הגולשים שנחשפו אליה.

מיתוג עסקי למשרד שלכם בראש העין
עצמאיים רבים אשר פותחים עסק חדש מתלבטים כיצד למתג את עצמם. אנו לא מדברים על מיתוג באמצעות רשתות חברתיות או הזמנת לוגו מעוצב, אלא יותר על מיתוג המשרד שלהם באופן כזה שישדר מיד במה הם עוסקים ולמה הם טובים בזה. על מיתוג המשרד שלכם – במאמר הבא.

איך לבחור מנעולן בחיפה והקריות?
בזמן שאתרי אינטרנט מציעים לנו מגוון רחב של מנעולנים בכל הארץ, על פי אזורים, תחומי התמחות, ניסיון, זמינות לעבודה ועל פי פרמטרים נוספים, אנחנו צריכים להכריע כיצד אנחנו בוחרים מנעולנים לעבוד איתם.

כיצד גם אתם תוכלו לצאת נקיים מחובות גדולים?
החיים במדינת ישראל אינם קלים ורף ההוצאות נחשב בין הגבוהים בעולם המערבי. המצב הזה מביא רבים "למעוד" במהלך מרוץ החיים, לא לעמוד בתשלומים, מיסים או התחייבויות שלקחו על עצמם ובדרך זו לצבור חובות גדולים שרק הולכים ותופחים מחודש אחד לבא אחריו.

נקלעתם לחובות? הכל על הליך חדלות פירעון ושיקום כלכלי!
פתחתם עסק, לקחתם הלוואות, השקעתם בפרסום, הגיעו לקוחות אבל... העסק לא התרומם, לא הצליח להחזיר את ההשקעה והמינוס הלך וגדל. לקחתם עוד הלוואה, דחיתם עוד ועוד תשלומים לספקים אבל זה עדיין לא עובד וכעת אין כבר כסף לסגור את המינוס, להחזיר הלוואות או לכסות את הצ'קים. הפתרון הוא הכרזה על פשיטת רגל, שברון לב, משבר משפחתי, חנק כלכלי לשנים רבות ותחושה של אין מוצא.

מוניות בקרית גת לכל מטרה
24/05/20 | רכב
מחפשים מוניות בקרית גת לנסיעה בתוך העיר, לאחת הערים השכנות או מונית לנתב"ג מקרית גת? אתם ללא ספק בוחרים בדרך היותר נוחה להגעה מנקודה לנקודה.

תיקון תקלות נפוצות במזגנים ישראליים
בישראל קשה לחשוב על חיים ללא מזגן בבית או בעבודה ולכן כמעט בכל מבנה נמצא מזגן של אחת החברות המובילות (טורנאדו, תדיראן, אמקור וכן הלאה). המזגנים הללו מבוססים על חיבור לחשמל וכוללים מערכת מחשוב לתפעול יעיל ואפקטיבי של המזגן בהתאם לצרכים שלנו.

מדוע הדפסה על קנבס כל כך פופולרית לאחרונה?
28/01/20 | צרכנות
בטח שמתם לב בשנה האחרונה שעוד ועוד בתים שאתם מבקרים בהם מציגים על קירות הסלון ו\או החדרים תמונת קנבס משפחתית כזו או אחרת. אין מה להיות מופתעים שכן מדובר על טרנד עיצובי חם שרק צובר תאוצה.

קבלן שיפוצים בחיפה לעבודות צבע וגבס
28/01/20 | שיפוצים
רכשתם דירה יד שניה בחיפה למטרת מגורים או השקעה ואתם זקוקים כעת לקבלן שיפוצים?

רישום קבלנים והעלאת סיווג קבלני
במידה ואתם עוסקים בתחום הבניה ו\או השיפוצים בתור קבלנים, חשוב מאוד שתבינו כמה חשוב שתהיו קבלן רשום ותעבדו עם כל האישורים הנכונים, כיוון שזו דרישת חובה בפרויקטים רבים, כאשר נוספים לכך תועלות רבות גם אם אינן מוגדרות "חובה".
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI