דף הבית רפואה ובריאות התמכרויות 64 - גמילה מהרואין – כל המידע החשוב במקום אחד.
64 - גמילה מהרואין – כל המידע החשוב במקום אחד.
יוסי בוזגלו 17/10/11 |  צפיות: 12226

אם אתם מכירים אדם אשר מכור לסמים ועל אחת כמה וכמה להרואין (הרי שמדובר בסם מאוד מסוכן שעלול לגרום למוות) בוודאי אתם לא עוצמים עין מדאגה. כעת אתם יכולים להירגע מעט בידיעה שניתן למצוא פיתרון לבעיה המסובכת – מרכז גמילה.

גמילה מהרואין – שלבי העזרה.

השלב הראשון בכל התמכרות (התמכרות לעישון ובעיקר התמכרויות מסוכנות בטווח הקצר כמו גמילה מאלכוהול וכמובן גם גמילה מהימורים) הוא להבין מהי בעצם התמכרות. חשוב להבין שהתנהגות היא התנהגות כפייתית אשר חוזרת על עצמה והאדם שמכור איננו מצליח לשלוט בעצמו תוך כדי שהוא מנסה להשיג את החומר.

אדם שסובל מהתמכרות איננו מצליח (לרוב) להתמודד עם מצבים רגשיים בכוחות עצמו ולכן הוא זקוק לחומר (סמים, אלכוהול) על מנת להצליח לעבור את הרגעים הקשים הללו, בהדרגה הצריכה הזו הופכת לעניין המרכזי ביותר בחייו. עם הזמן מתפתחת תלות רגשית ופיזית בחומר כאחד. אדם שמכור איננו מכיר בבעיה שלו. לעיתים קרובות מביאה עמה ההתמכרות תחושה של פחד וחששות, מבוכה ובושה לבקשת עזרה.

השלב הבא בו ניתן לעזור לאדם שסובל מהתמכרות היא לא לנסות ולהאמין לו כשהוא אומר "זו הפעם האחרונה" מכיוון שהצורך שלו בסם חזק ממנו ולכן הוא איננו אותו אדם בוגר ואחראי שאתם מכירים. השלב הבא הוא פשוט לקחת אותו, גם אם איננו רוצה בכך, למרכז גמילה. יש לוודא שמדובר במרכז גמילה מקצועי, בעל וותק וניסיון אשר יכול לחולל במכור שינוי משמעותי. מרכז גמילה חייב לכלול גמילה פיזית וגמילה נפשית. במרכז הגמילה יהיה על המכור פיקוח רפואי צמוד ולאחר מכן יהיה השלב של העזרה הנפשית.

בתהליך הנפשי יהיו צמודים אל המכור מטפלים מקצועיים על מנת לעזור לו להשתחרר מהתלות הנפשית שהוא פיתח כלפי החומר. המכור יכיר קודם כל בבעיה שלו ובהתמכרותו. לאחר מכן התהליך הנפשי יאפשר למכור להבין כמה השלכות שליליות יש כשמשתמשים בחומר זה או אחר. ההבנה והפנמה שחומרים כאלו ואחרים גורמים לו להגיע למצבים נוראיים יגרמו לו להימנע מהגעה למצבים דומים כאלו בעתיד


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 יוסי בוזגלו


 


מאמרים נוספים מאת יוסי בוזגלו
 
אסטרולוגיה והתאמה זוגית
12 המזלות נשלטים בידי כוכבים ומייצגים טיפוסים שונים של בני אדם. נהוג לחלק את 12 המזלות לארבע קטגוריות

יסודות של אסטרולוגיה למתחילים
מתעניינים בעולם המסתורין של האסטרולוגיה? מסוקרנים לדעת מאין האסטרולוגים שואבים את המידע המרתק שלהם על בני אדם? לא מפתיע.

המלצה על "חברת פינוי דירות"
אני נשואה כבר 10 שנים ובזמן האחרון התחלתי להבחין כי בעלי מפתח בעיה של אגירת חפצים שונים וזבל שאין לנו שום צורך בו. בתחילה חשבתי כי מדובר במשהו שיעבור אך עם הזמן זה הפך להיות הרבה יותר חמור ובלי ששמתי לב המחסן של הבית שלנו, הגג והמרפסות הפכו להיות עמוסים בזבל וחפצים שונים אותם הוא מצא ברחוב.

בגידה בבסיס סגור
23/06/13 | בגידות
אל מרקוס סיפוקובס הגעתי לאחר ההחלטות קשה. מצד אחד, לא הייתי הטיפוס שמזמין חקירות אצל חוקר פרטי, מצד שני, הייתי חייבת לגלות את האמת והאמת הייתה קשה. המזל שלי היה שמרקוס הוא אחד האנשים האנושיים ביותר והחוקרים המקצועיים ביותר.

הורוסקופ כעיקרון ישים
מקורה של האסטרולוגיה מגיע אלפי שנים אחורה עד בבל העתיקה. עיקרה של תורה זו הוא חיזוי עתידו של האדם באמצעות הכוכבים. אחד הכלים המרכזיים של האסטרולוגיה הוא ההורוסקופ.

לרתק את הילדים באמצעות אטרקציות במרכז
אטרקציות זה הכוונה לבילויים מיוחדים שהם עולם שלם למוגרים ולצעירים. קשה מאוד לרצות ילדים והם דורשים גירויים מתמידים במיוחד בתקופת החופש הגדול וצריך למצוא להם את אטרקציות במרכז היכולים להתאים להם.

המערות בעיר העתיקה – עוד מגוון של אטרקציות בירושלים
אחת המערות הידועות ביותר בירושלים היא מערת צדקיהו, הבנויה תחת העיר העתיקה. הרבה אגדות סופרו על המערה הזאת עוד מתקופת בניית בית המקדש על ידי המלך שלמה על בריחתו של צדקיהו.

הורוסקופ וגלגל המזלות
הורוסקופ הוא מושג באסטרולוגיה. הוא לקוח מהשפה היוונית ופירושו "מבט לשעה". מדובר בסוג של פרשנות ותחזית אסטרולוגית שמתבססת על מיקומי השמש ביחס לגלגל המזלות.

פתרון לכאבי גב באמצעות מדרסים
כאבי גב. עשרות מאמרים, ואלפי מחקרים נעשו ועדיין נעשים, בבעיה הכואבת והנפוצה ביותר אצל בני האדם.

מדרסים- על רגל אחת
חשבתם פעם כמה לחץ מופעל על כפות הרגליים שלנו, בכל יום? הליכה, ריצה, עמידה הן רק חלק מהפעולות היומיומיות שאנו מבצעים שהאיבר העיקרי הפעיל בהן הוא כף הרגל.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI