דף הבית רפואה ובריאות התמכרויות 60 - גמילה מהימורים – כל מה שרציתם לדעת.
60 - גמילה מהימורים – כל מה שרציתם לדעת.
יוסי בוזגלו 17/10/11 |  צפיות: 12214

אז מהי בכלל התמכרות? ובכן, התמכרות היא מושג אשר מתאר שימוש חוזר בהתנהגויות מסוימות או שימוש בחומרים באופן שהינו כפייתי. התנהגות זו איננו מאפשרת לאותו אדם לשלוט בעצמו למרות שהנזקים ברורים לו.

השימוש בחומר או לחילופין בהתנהגות מהווה למהמר/מכור דרך להתמודד עם כל מיני מצבים רגשיים קשיים תוך כדי חוויה רגשית מענגת ובמידה מסוימת גם מתגמלת. אדם זה מפתח תלות רגשית. תלות זו מתבטאת, בין היתר, בתלות גופנית – האדם המוכר מרגיש צורך להגביר את המינון שנעשה בשימוש על מנת להגיע לאותה השפעה על הגוף והנפש.

פרופיל המהמר הכפייתי.

  • גיל המהמר (באופן ממוצע) עומד על 37.
  • משנה לשנה גיל המהמרים נעשה צעיר וצעיר יותר.
  • המהמרים הם לרוב גברים נשואיים ועובדים, בעלי השכלה תיכונית אשר שירתו בצבא באופן מלא.
  • על פי הנתונים שנעשו בנושא עולה כי 95% מהמרים הם יהודיים ואילו רק 5% ערבים.
  • ההימורים החביבים ביותר על המהמרים הם: הימורי דוכן לוטו, חיש- גד, הימורי ספורט, הימורי קזינו ומשחקי קלפים שנעשים עם חברים. כמו כן, הפרופיל של המהמר כולל פרטים רבים נוספים.

גמילה מהימורים

 

בדומה למצבים של גמילה מאלכוהול או גמילה מהרואין גם גמילה של הימורים גורמת למכור, טרם הגיע לטיפול, להיות שרוי במצב של עצב ודיכאון. אנשים אלה חלשים מדי על מנת להצליח לצאת לבדם מהמצב הנפשי בו הם נמצאים. ברוב המקרים, בן המשפחה או אדם שקרוב למהמר/מכור הוא זה שיוצר עבורו קשר עם גורם מטפל ולאחר מכן המהמר/מכור ממשיך לבדו בטיפול.

השלב הראשון עבור המהמרים הוא השלב של ההכרה וסיום ההכחשה. המטרה של הטיפול היא להצליח להביא את המטופלים לגמילה יחד עם התנזרות מוחלטת מכל עיסוק מהימורים ומשחקי המזל למיניהם והחזרתו של המטופל אל תוך מעגל חיים נורמטיבי, ממש כפי שהיו לו לפני ההתמכרות.

המטרה העיקרית במהמרים כפייתיים היא להביא לשינוי באורח החיים של המטופל ולהצליח לגרום לשינוי ביכולותיו לשלוט על הדחפים שלו בכל הנוגע להימורים וכמובן גם לשינויים בדפוסי ההתנהגות שהוא היה רגיל אליהם עד כה. עבודה עם המהמר נעשית תוך דגש רציני על המודעות העצמית שלו ועל הצלחת הקניית כלים חדשים שיאפשרו לו להתמודד עם בעיית ההתמכרות והשלכותיה הרבות.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 יוסי בוזגלו


 


מאמרים נוספים מאת יוסי בוזגלו
 
אסטרולוגיה והתאמה זוגית
12 המזלות נשלטים בידי כוכבים ומייצגים טיפוסים שונים של בני אדם. נהוג לחלק את 12 המזלות לארבע קטגוריות

יסודות של אסטרולוגיה למתחילים
מתעניינים בעולם המסתורין של האסטרולוגיה? מסוקרנים לדעת מאין האסטרולוגים שואבים את המידע המרתק שלהם על בני אדם? לא מפתיע.

המלצה על "חברת פינוי דירות"
אני נשואה כבר 10 שנים ובזמן האחרון התחלתי להבחין כי בעלי מפתח בעיה של אגירת חפצים שונים וזבל שאין לנו שום צורך בו. בתחילה חשבתי כי מדובר במשהו שיעבור אך עם הזמן זה הפך להיות הרבה יותר חמור ובלי ששמתי לב המחסן של הבית שלנו, הגג והמרפסות הפכו להיות עמוסים בזבל וחפצים שונים אותם הוא מצא ברחוב.

בגידה בבסיס סגור
23/06/13 | בגידות
אל מרקוס סיפוקובס הגעתי לאחר ההחלטות קשה. מצד אחד, לא הייתי הטיפוס שמזמין חקירות אצל חוקר פרטי, מצד שני, הייתי חייבת לגלות את האמת והאמת הייתה קשה. המזל שלי היה שמרקוס הוא אחד האנשים האנושיים ביותר והחוקרים המקצועיים ביותר.

הורוסקופ כעיקרון ישים
מקורה של האסטרולוגיה מגיע אלפי שנים אחורה עד בבל העתיקה. עיקרה של תורה זו הוא חיזוי עתידו של האדם באמצעות הכוכבים. אחד הכלים המרכזיים של האסטרולוגיה הוא ההורוסקופ.

לרתק את הילדים באמצעות אטרקציות במרכז
אטרקציות זה הכוונה לבילויים מיוחדים שהם עולם שלם למוגרים ולצעירים. קשה מאוד לרצות ילדים והם דורשים גירויים מתמידים במיוחד בתקופת החופש הגדול וצריך למצוא להם את אטרקציות במרכז היכולים להתאים להם.

המערות בעיר העתיקה – עוד מגוון של אטרקציות בירושלים
אחת המערות הידועות ביותר בירושלים היא מערת צדקיהו, הבנויה תחת העיר העתיקה. הרבה אגדות סופרו על המערה הזאת עוד מתקופת בניית בית המקדש על ידי המלך שלמה על בריחתו של צדקיהו.

הורוסקופ וגלגל המזלות
הורוסקופ הוא מושג באסטרולוגיה. הוא לקוח מהשפה היוונית ופירושו "מבט לשעה". מדובר בסוג של פרשנות ותחזית אסטרולוגית שמתבססת על מיקומי השמש ביחס לגלגל המזלות.

פתרון לכאבי גב באמצעות מדרסים
כאבי גב. עשרות מאמרים, ואלפי מחקרים נעשו ועדיין נעשים, בבעיה הכואבת והנפוצה ביותר אצל בני האדם.

מדרסים- על רגל אחת
חשבתם פעם כמה לחץ מופעל על כפות הרגליים שלנו, בכל יום? הליכה, ריצה, עמידה הן רק חלק מהפעולות היומיומיות שאנו מבצעים שהאיבר העיקרי הפעיל בהן הוא כף הרגל.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI