דף הבית חוק ומשפט דיני עסקים סגירת חברה ופירוקה לפי חוקי המדינה
סגירת חברה ופירוקה לפי חוקי המדינה
נונה אור 15/04/12 |  צפיות: 14555

בשוק חופשי תחרותי, כמו זה הקיים בישראל -  סגירת חברה  איננה מחזה נדיר, למרבה הצער. הסיבות לפעולה של סגירת חברה הינן רבות ומגוונות, וההליכים אינם עניין של מה בכך. למעשה – רב הפעילות מונחת על כתפיו של עורך הדין שנבחר לצורך פעולה זו, כך שהעומס הרב כמעט ולא מורגש בקרב בעלי מניות החברה. לרוב כל הנושא " נופל" על אנשי מקצוע שמתמחים בנושא וטוב שכך, ישנם חברות קטנות שלפעמים מנסות לעשות קיצורי דרך ולא תמיד זה מסתיים בטוב.

למעשה, סגירת חברה נובעת מכמה סיבות עיקריות, והליכי הסגירה השונים מתבצעים בהתאם לגורמי סגירתה:
•    סגירת חברה ע"י בית משפט – מרבית מקרים אלו נכפים למעשה על בעלי העסק, ונובעים מהיעדר יכולתה של החברה לפרוע את חובותיה – דהיינו, עילת הפירוק הינה הפיכת החברה לחדלת פירעון (חוסר סולבנטיות). חשוב לציין כי הליך זה יכול, באותה מידה, להתבצע מרצון ע"י בעל העסק עצמו.
•    סגירת חברה והליך פירוק מרצון – אשר כשמו כן הוא, החלטה רצונית של בעלי החברה/ המניות לפירוק חברה זו. החלטה זו מתקבלת מחוץ לכותלי בית המשפט, בהכרעה המתקבלת תוך כינוס אסיפה כללית ואשר באסיפה זו הצביעו 75% מן המשתתפים על רצון לפירוק החברה.
•    סגירת חברה בפיקוח בית המשפט – דרך זו הינה למעשה שילוב שתי הדרכים שצוינו לעיל. תחילתה בקבלת החלטה במסגרת אסיפה כללית והמשך הפיקוח על פירוקה נעשה ע"י בית המשפט.

באם הקמתם חברה לפני שנים מספר אך פעילותה חדלה זה מכבר או חס וחלילה חברה חדשה, ובין אם חברה זו נפתחה מעניין כלשהו – ונזנחה בחלוף הזמן, נוצר מצב בו מחד חברה זו אינה מניבה רווחים כלל וכלל, אך מאידך היא יוצרת הפסדים ואינה רווחית. למעשה, החברה רשומה ברשם החברות כחברה פעילה ולפי כך צוברת חובות אגרה. חובות אלה עשויים לתפוח עם חלוף הזמן ולהגביל את בעלי מניותיה.

משרד מנוסה במקרים אלו ייטיב להתמודד עם תהליך סגירת חברה בהפחתת הנטל מבעליה ובניהול יעיל לקראת סגירתה, תוך הפחתת חבויות החברה השונות למינימום האפשרי, מניעת פעולות לא נעימות והפחתת הקושי הכרוך בתהליכי סגירת חברה. בין אם מסכסוך פנימי, חוסר רלוונטיות, התפתחות שוק המנוונת את פעילותה של החברה, בין אם מחדלות פירעון או החלטה להתפתח באפיקים אחרים – רצוי להסתייע בעורך דין מנוסה שיידע להכווניכם באפיק התואם את צרכי החברה, כך שלא יוותרו חובות זנוחים ויגבילו את צעדיכם העתידיים.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 נונה אור

Bloo הקמת אתרי אינטרנט - רוצים אתר תדמית, גלריית תמונות או מערכת ניהול תוכן מתקדמת? ב-Bloo פתרונות כוללים לעסק - אתרי אינטרנט , תכנים וקידום.

בניית אתרים 077-4602099

www.Bloo.co.il 


מאמרים נוספים מאת נונה אור
 
בניית אתרים - הדרך הבטוחה אל השגשוג
ישנם שני סוגים של אתרים ברשת האינטרנט. אתר סטאטי ואתר דינאמי. מומלץ לבנות אתר דינאמי, היות והוא שווה לכל נפש , בעל מערכת הפעלה נוחה ופשוטה המאפשרת גם למי שלא מצוי בנבכי האינטרנט לעשות בה שימוש קל תוך כדי הוספת תכנים, עדכונים ושינויים שונים.

בחירה נבונה של חברה לקידום אתרים
לאחר שהבנת שרשת האינטרנט היא הזירה המסחרית המודרנית ולאחר שהבנת שאם אתה לא שם,אתה לא באמת קיים, החלטת להקים אתר אינטרנט שישרת אותך ואת צרכיך העסקיים. כעת, כל שנותר לך הוא לבחור חברת קידום אתרים שתעזור לך להוציא את המטרה לפועל.

עולם הטכנולוגיה פתוח למשתמשים ללא הפסקה
יש לך רעיון להציע, יש לכם מוצר או גימיק מנצח אתה חושב שיש לך משהו טוב ואתה חושב שאתה הטוב ביותר. אתה רוצה שכולם יראו אחר מה שיש למוצר שלך למכור ומהר ובהחלט אתם כבר יודעים כי בניית אתרים באינטרנט ברשת היא אחת המשימות הראשונים שעליך

מי יבנה לכם את האתר לעסק
שאלו את עצמכם – האם הייתם נותנים לחובבן להיות אחראי ל'ילד' שלכם? חשבתי כך. בניית אתרים מחייבת הבנה עמוקה בעולם האינטרנטי, ותק מושתת ואהבת המקצוע.

לא תאמינו אבל זה טרנד חדש עיסוי דגים
גם אתם שמעתם על המונח החדש - עיסוי דגים וראיתם כל מיני אנשים שיושבים עם הרגליים בתוך אקווריום בקניון? אני מוכרחה להודות שזהו עיסוי שרק השם שלו נשמע מרתיע ומפחיד, ורק המחשבה על כך שהרגליים שלי, או חלק קטן קטנטן אר מתוך הגוף שלי, יכנסו לתוך אקווריום מלא דגים

סוגי הלוואות לעסק
הקמתם עסק חדש? יש לכם עסק הנמצא בקשיי מימון ואתם שואלים את עצמכם מאיפה אני יכול לגייס כסף? חשוב שתדעו כי עומדות בפניכם מספר אפשרויות ויש לכם כמה מקורות אשר מהם תוכלו לקחת הלוואות לעסק שלכם.

סגירת חברה ופירוקה לפי חוקי המדינה
בשוק חופשי תחרותי, כמו זה הקיים בישראל - סגירת חברה איננה מחזה נדיר, למרבה הצער. הסיבות לפעולה של סגירת חברה הינן רבות ומגוונות, וההליכים אינם עניין של מה בכך. למעשה – רב הפעילות מונחת על כתפיו של עורך הדין שנבחר לצורך פעולה זו, כך שהעומס הרב כמעט ולא מורגש בקרב בעלי מניות החברה.

החלום שפתח לי דלת
14/04/12 | מעבר דירה
דלת מעוטרת בזכוכיות צבעוניות עם שלל צבעים מרהיבים, עשויה עץ מלא וכבד ומשולבת עיטורי מתכת שונים ומשונים. הכנסתי את המפתח לחריץ הדלת, סובבתיו וניסיתי לפתחה אך זו הייתה דלת כה כבדה וכנראה גם מאובזרת בהתקן כלשהו שלא הבנתי לפשרו.

תהליך בנית אתרים יסודי ומקצועי חייב להכיל בתוכו את המרכיבים הבאים
אינספור נוגעים לעניין, גם בעלי מקצוע מומחים ובעלי אינספור ניסיון בתחום של בנית אתרים וגם אינספור לקוחות פרטיים אשר כבר חוו כמה וכמה ניסיונות ותהליכים של בניית אתרים מנסים לשים את האצבע ולהגדיר מהו תהליך בנית אתרים

עיסוי פרינאום
עיסוי פרינאום הוא העיסוי המומלץ ביותר לבצע כהכנה ללידה בכדי למנוע קרע או חתך העלול להתרחש בזמן הלידה. הזמן הטוב ביותר להתחיל לבצע עיסוי פרינאום הוא כשישה שבועות לפני המועד המשוער ללידה.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI