דף הבית חוק ומשפט דיני עסקים הוצאה לפועל – כל המידע שצריך לדעת
הוצאה לפועל – כל המידע שצריך לדעת
יוסי בוזגלו 17/06/12 |  צפיות: 11727

הוצאה לפועל הוא הליך בו נוקטים אנשים אשר מעוניינים לגבות חובות השייכים להם באופן לגיטימי. באמצעות תהליך הוצאה לפועל עומדים לרשות האדם התובע את זכויות הכספיות או הרכוש שלו כלים משפטיים וחוקים למימוש והוצאה לפועל של תהליך גביית החובות. בישראל, קיים גוף הוצאה לפועל אשר תפקידו הוא לדאוג למימוש של פסקי דין אשר נקבעו על ידי המערכת המשפטית והוא מהווה הגוף המבצע של גביית החובות.

מבנה ארגוני

המבנה הארגוני של מערכת הוצאה לפועל בישראל כולל מספר רב של לשכות הוצאה לפועל המפוזרות ברחבי הארץ וזמינות לתושבי כל הערים. בראש הלשכות עומד רשם הוצאה לפועל אשר פועל במקביל להחלטות בית משפט השלום ותפקידו הוא לבצע את פסקי הדין אשר הוגדרו במהלך המשפטי באמצעות כלים שונים כמו צווי עיקול, צווי תשלום, הוצאת צווי מאסר וכדומה.

הגדרות הצדדים

ההגדרות של הצדדים בתהליכי הוצאה לפועל מורכבות משתי הגדרות העומדות משני צדי המתרס, התובע אשר מגיש את הבקשה לקבלת תשלום החוב נקרא הזוכה. כנגדו, הגורם אשר נגדו הוצא צו המימוש והגבייה של החובות, נקרא החייב. גורמים נוספים אשר יכולים להיות פעילים בתהליך נקראים מחזיקים והם גורם צד שלישי שיכולים להיות באחד משני צדי המתרס של הזוכה או של החייב.

תהליכים

במסגרת ביצוע הוצאה לפועל של גביית החובות עומדים הליכים שונים בהם יכול משרד הוצאה לפעול לנקוט על מנת לקדם את גביית החובות ולמנוע התחמקות מתשלום החובות של החייב. במסגרת הליכים אלו ניתן למצוא הליכים הפועלים לטובת החייב והליכים הפועלים לטובת הזוכה. בין התהליכים לטובת הזוכה ניתן למצוא סוגים שונים של עיקולים כמו עיקול מקרקעין, עיקול בידי צד שלישי, עיכוב יציאה מהארץ של החייב, צווי מאסר של החייב, עיקול מיטלטלין ועוד.

התהליכים העומדים לרשותו של החייב כוללים תהליכים באמצעות יכול החייב לעכב ולערער על הדרישה לתשלום החוב כמו התנגדות (תהליך המשמש להביע התנגדות לדרישת החוב ויכול לעכב את תהליך ההוצאה לפועל), טענת פרעתי, בה יכול החייב לטעון שהוא כבר פרע את החוב, תהליך איחוד תיקים ועוד.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 יוסי בוזגלו


 


מאמרים נוספים מאת יוסי בוזגלו
 
אסטרולוגיה והתאמה זוגית
12 המזלות נשלטים בידי כוכבים ומייצגים טיפוסים שונים של בני אדם. נהוג לחלק את 12 המזלות לארבע קטגוריות

יסודות של אסטרולוגיה למתחילים
מתעניינים בעולם המסתורין של האסטרולוגיה? מסוקרנים לדעת מאין האסטרולוגים שואבים את המידע המרתק שלהם על בני אדם? לא מפתיע.

המלצה על "חברת פינוי דירות"
אני נשואה כבר 10 שנים ובזמן האחרון התחלתי להבחין כי בעלי מפתח בעיה של אגירת חפצים שונים וזבל שאין לנו שום צורך בו. בתחילה חשבתי כי מדובר במשהו שיעבור אך עם הזמן זה הפך להיות הרבה יותר חמור ובלי ששמתי לב המחסן של הבית שלנו, הגג והמרפסות הפכו להיות עמוסים בזבל וחפצים שונים אותם הוא מצא ברחוב.

בגידה בבסיס סגור
23/06/13 | בגידות
אל מרקוס סיפוקובס הגעתי לאחר ההחלטות קשה. מצד אחד, לא הייתי הטיפוס שמזמין חקירות אצל חוקר פרטי, מצד שני, הייתי חייבת לגלות את האמת והאמת הייתה קשה. המזל שלי היה שמרקוס הוא אחד האנשים האנושיים ביותר והחוקרים המקצועיים ביותר.

הורוסקופ כעיקרון ישים
מקורה של האסטרולוגיה מגיע אלפי שנים אחורה עד בבל העתיקה. עיקרה של תורה זו הוא חיזוי עתידו של האדם באמצעות הכוכבים. אחד הכלים המרכזיים של האסטרולוגיה הוא ההורוסקופ.

לרתק את הילדים באמצעות אטרקציות במרכז
אטרקציות זה הכוונה לבילויים מיוחדים שהם עולם שלם למוגרים ולצעירים. קשה מאוד לרצות ילדים והם דורשים גירויים מתמידים במיוחד בתקופת החופש הגדול וצריך למצוא להם את אטרקציות במרכז היכולים להתאים להם.

המערות בעיר העתיקה – עוד מגוון של אטרקציות בירושלים
אחת המערות הידועות ביותר בירושלים היא מערת צדקיהו, הבנויה תחת העיר העתיקה. הרבה אגדות סופרו על המערה הזאת עוד מתקופת בניית בית המקדש על ידי המלך שלמה על בריחתו של צדקיהו.

הורוסקופ וגלגל המזלות
הורוסקופ הוא מושג באסטרולוגיה. הוא לקוח מהשפה היוונית ופירושו "מבט לשעה". מדובר בסוג של פרשנות ותחזית אסטרולוגית שמתבססת על מיקומי השמש ביחס לגלגל המזלות.

פתרון לכאבי גב באמצעות מדרסים
כאבי גב. עשרות מאמרים, ואלפי מחקרים נעשו ועדיין נעשים, בבעיה הכואבת והנפוצה ביותר אצל בני האדם.

מדרסים- על רגל אחת
חשבתם פעם כמה לחץ מופעל על כפות הרגליים שלנו, בכל יום? הליכה, ריצה, עמידה הן רק חלק מהפעולות היומיומיות שאנו מבצעים שהאיבר העיקרי הפעיל בהן הוא כף הרגל.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI