דף הבית ספורט וכושר גופני אופניים שאלות חששות ותשובות לגבי אופניים חשמליות
שאלות חששות ותשובות לגבי אופניים חשמליות
בית האופניים והממונעים 07/01/13 |  צפיות: 4149

מאמר זה עוסק באופניים חשמליות, בשאלות רבות וחששות שיש לאנשים בנוגע לאופניים חשמליות.

אופניים חשמליות הופכות להיות נפוצות יותר ויותר על כבישי ארצנו, ורואים אותם יותר ויותר ברחובות.

במקביל העניין באופניים חשמליות גובר - למשל הביטוי "אופניים חשמליות" זוכה ל 14,000 חיפושים חודשיים לפי כלי המילים של גוגל.הביטוי "אופניים חשמליים" זוכה ל 8,800 חיפושים חודשיים.

יחד עם זאת לרבים (ורבות...) ישנם חששות לגבי שימוש באופניים חשמליות - חששות שמגיעות עד כדי חרדה, ויש "ערפל" רב בנושא.

אנשים רבים מתבלבלים בין המונחים הרבים שקשורים באופניים חשמליות - וולט, וואט, אמפר, מהירות בקמ"ש וקילומטרים מרחק בנסיעה.

החששות העיקריים:

1. אנשים מתקשים להאמין שסוללה בעלת משקל של 3.2 ק"ג יכולה לקחת אותם למרחקים שבין 30 ל 50 ק"מ מרחק.

התשובה: בסוללות טובות של V36 ו A10 (36 וולט ו 10 אמפר) רוכב במשקל של עד 70 ק"ג שנוסע במישור בתנאי דיווש אידיאליים ומשתמש בניצולת מנוע נמוכה ובהפעלת "פדל אסיסט" (פדלים) של המנוע יכול להגיע אפילו עד ל 50-55 ק"מ מרחק.

בתנאי המציאות משתמשים בשתי שיטות ההפעלה המקובלות (פדל אסיסט ומצערת הפעלה ידנית), הרוכב הוא לא בהכרח עד 70 ק"ג ותנאי הדרך לא אידיאליים, וכמו כ משתמשים במצערת, ולכן זה ריאלי לומר שרוכב ששוקל כ 85 ק"ג נניח בדרך רגילה (נניח אזור המרכז שהרחובות בו לא מישוריים לחלוטין אלא כוללים עליות וגם ירידות) שאינה מישורית לחלוטין ירכב כ 30 ק"מ מרחק בממוצע בשימוש משולב.

2. מה קורה כאשר נגמרת הסוללה?

כלום - אתה יכול להשתמש באופניים כאופניים רגילים. אין שום התנגדות מורגשת מהמנוע כאשר הוא אינו בשימוש. למעשה אתה יכול לרכב על האופניים החשמליים שלך כל היום, לא סוללה ללא שום בעיה, רק שהם יהיו כבדים יותר במקצת מאופניים רגילים.

3. אים אני יודע מתי הסוללה תיגמר?

קודם כל זה עניין של ניסוי וטעייה, עם קת שימוש אתה תדע מהו הטווח הנכון בשבילך וכל כמה זמן להטעין את הסוללה.

מעבר לכך יש אינדיקציה למצב הסוללה בנוריות הן על הסוללה והן על פנל השליטה בכידון.

אם את/ה מתכננים נסיעה ארוכה כדאי להשתמש יותר בפדל אסיסט ולקחת איתכם את המטען למקרה שבו יש לכם הפסקה ארוכה במהלך הנסיעה (למשל נוסעים לעבודה 30 ק"מ לכל כיוון, טוענים את הסוללה בעבודה בין 4 ל 6 שעות לטעינה מלאה וחוזרים).

4. מה אורך חיי הסוללה?

סוללה שמתוחזקת בצורה נכונה, והיא סוללה איכותית מראש, צריכה לחיות קצת יותר משנתיים, כשלאורך החיים, גם אחרי שנתיים לפחות היא צריכה לתת 80-85% ואפילו 90% מטווח הפעולה המלא שלה.

עלות החלפת סוללה היא נכון לדצמבר 2012 סכום שבין 1,300 ל 1,500 ש"ח כולל מע"מ.

5. איך אני יודע שקניתי אופניים טובים?

קודם כל המחיר. אופניים שמחירם נמוך מ 4,700 - 5,000 ש"ח חשודים מראש בהיותם אופניים טובים פחות.

שנית סוללה של לפחות V36 ו A10 (A או אמפר הוא כמות ה"דלק" בסוללה, ה V הוולט הוא היכולת של הסוללת לתת מענה למנוע - או בהקבלה לרכב נניח עובי הצינור שמוביל דלק למנוע).

שלישית, התבוננו באופניים, ותשאלו שאלות, מהם הרכיבים (מעבירי שימנו ובולמי זעזועים ובולמים של זום הם רכיבים טובים. אם מדובר באופניים מתקפלים תראו את האזורים המתקפלים ומה איכות הקיפול או הסגירה שלהם, האם יש שם יחידות אבטחה חלשות או שמדובר בדברים שנסגרים היטב וכדומה.

ולבסוף... תתייעצו עם מקצוענים, חברים שמבינים או מי שהתרשמתם ממנ ושהוא גם מקצועי וגם אמין.

סיכום

אופניים חשמליים הם כלי תחבורה טוב ויעיל, וגם זול ומשתלם במיוחד, צריך רק לדעת להתאים את האופניים לסוג השימושים ולרכוז זוג איכותי שיחזיק לטווח הארוך.

תגיות:

אופנים חשמליות,אופניים חשמליות,אופניים חשמליים,אופנים חשמליים,אופנים חשמלים


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 בית האופניים והממונעים

על הכותבים

בית האופניים הממונעים (bikeshome) היא חנות אופניים המתופעלת על ידי צוות בעל 10 שנות ניסיון בתחום של אופניים חשמליות ואופנים חשמליות מיוחדות וקלנועיות. במקום מעבדת תיקונים משוכללת לכל סוגי האופניים החשמליים והממונעים, כולל ממונעים לילדים, אופניים חשמליות מתקפלות, תלת אופן, מדריכים לאופניים חשמליים חשמליות ועוד. ניתן לקבל אופניים חשמליות באזור המרכז ובמושב צרופה שבצפון. טלפון 052-3489218. 


מאמרים נוספים מאת בית האופניים והממונעים
 
כך תבחר אופנים חשמליות
09/03/14 | אופניים
אופנים חשמליות, גם אופניים חשמליים רגילים וגם אופניים חשמליות מתקפלות הפכו לצו השעה של ממש.חסכוניות, ניידות קלה ומהירה, חוסר תלות בתחבורה ציבורית, לא צריך לחפש מקום חנייה וגם לא לעמוד בפקקים.הן חוסכות לך לעמוד בפקקים ובכלל!


מאמר זה ייתן לכם הדרכה באשר למרכיב היסודי החשוב ביותר כשאתם ניגשים לרכוש זוג חדש של אופניים חשמליות או אופניים חשמליות מתקפלות


האם כדאי לרכוש אופניים חשמליות זולות?
04/12/13 | אופניים
כמי שנחשבים לאנשי אמון של הלקוחות שלנו בכל מה שקשור לרכישת אופניים חשמליות, אנחנו מוצאים את עצמנו הרבה פעמים במצבים שאפשר לקרוא להם בעדינות – לא נוחים, כשלקוחות שואלים אותנו לגבי אופניים חשמליים שהם ראו באינטרנט במחירים של 3,000 עד (בפעמים האחרונות שבדקנו) 3,800 ₪ לרכישה. והם שואלים אותנו מה האם כדאי לרכוש אופניים כאלו ומה ההבדלים.

למה אנשים מתעקשים להתעניין ולבקש לרכוש אופניים חשמליים לא חוקיים.
04/12/13 | אופניים
מאמר זה עוסק בטעות המטופשת של רכישת אופניים חשמליים לא חוקיים, ומה כן כדאי לעשות.

מאמר על אופנים חשמלים איכותיים באמת
04/12/13 | אופניים
יש אנשים שמחפשים את האופנים החשמליות הזולות ביותר שיש, הם מתחילים בלחפש אופניים יד שנייה באתרים שונים, ולפעמים גם קונים שם, אבל אחרי הם מבינים באמת את ההשלכות של רכישת אופניים יד שנייה – על כל העלויות שנובעות מכך לטווח הארוך, הם מבינים בדרך כלל שהם זורקים כסף לפח והולכים וקונים אופניים חשמליות זולות.

למה חשוב לעשות סקרי לקוחות מהשטח? (ולשאול הרבה שאלות באופן כללי)
12/11/13 | מכירות
למה הכוונה בכלל בכותרת שלנו? כל מי שקרא ולמד קצת על שיווק יודע שבעבר חברות גדולות עשו טעויות גדולות בגלל שהם הסתמכו על סקרי לקוחות, קבוצות מיקוד ועוד כל מיני שיטות וכלים "מסורתיים" שמשום מה הביאו ל כ80% כישלון בהשקת מוצרים חדשים שמופיעים בשוק.

סוללות נשרפות לאופניים חשמליות
12/11/13 | אופניים
המאמר הזה עוסק בהתייחסות לחדשות על שריפת דירה בגלל הטענה של סוללה של אופניים חשמליות. והנה העניין: לפני מספר שבועות קיבלתי מבול של טלפונים מלקוחות שרכשו אופניים חשמליות בעבר.

ההבדלים המהותיים בין סוגי המערכות החשמליות באופניים חשמליות
18/02/13 | אופניים
מאמר זה עוסק בהבדלים המשמעותיים שבין סוגי המערכות החשמליות באופניים החשמליות שאפשר לרכוש היום בשוק.

אופניים החשמליות - מה זה בדיוק אופניים חשמליות?
07/01/13 | אופניים
מאמר זה עוסק בהגדרה ובהסבר על מה הם אופניים חשמליות וכן במידע נוסף שמאפשר להבין את כלי התחבורה הזה.

שאלות חששות ותשובות לגבי אופניים חשמליות – חלק ב'.
07/01/13 | אופניים
מאמר זה הינו מאמר המשך למאמר " שאלות חששות ותשובות לגבי אופניים חשמליות" בו התחלנו לגעת בעיקרי השאלות שעולות אצל מתעניינים רבים באופניים חשמליות, שהפכו להיות כלי תחבורה פופולרי מאד בכבישי ארצנו.

שאלות חששות ותשובות לגבי אופניים חשמליות
07/01/13 | אופניים
מאמר זה עוסק באופניים חשמליות, בשאלות רבות וחששות שיש לאנשים בנוגע לאופניים חשמליות.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI