דף הבית רפואה ובריאות רפואה חומצה הילאורונית - הג'ל הרך לקמטים הקשים
חומצה הילאורונית - הג'ל הרך לקמטים הקשים
דניאל 28/03/13 |  צפיות: 3724

 

קמטי הפנים נחלקים לקבוצות שונות בהתאם לעומק שלהם ובהתאם למיקום. קמטי הבעה שליד העיניים או קמטוטים ליד השפתיים הם שונים מקמטים עמוקים כמו הקמט שבין הגבות או הקמטים שליד האף, אלה שממשיכים את דרכם עד הפה. הראשונים יכולים להיעלם בעזרת בוטוקס וחומרים הדומים לו אבל העמוקים יותר נדרשים לחומצה הילאורונית.

איך היא עושה את זה

החומצה ההילאורונית יודעת לספוח נוזלים ולהתנפח. בנוסף, היא גורמת לייצור מוגבר של קולגן. הקולגן הוא החומר שמותח את העור. הזרקה של החומצה אל תוך העור, מתחת למקום בו נמצא הקמט, גורמת לעור להתמלא בלחות בחלק הפנימי שלו וכך להיות גמיש יותר וחזק יותר. המקום בו מוזרקת החומצה יגרום למתיחה של העור ולהיעלמות הקמט. באותה השיטה היא גם ממלאה שפתיים או מתקנת שברי אף.

חומצה הילאורונית בשירות האורטופדים

החומצה היא מעין ג'ל סמיך ונמצאת גם במפרקים של הגוף על מנת ליצור סיכה בין עצמות שנפגשות במפרק ולא כדאי שייפגשו ישירות אחת עם השניה. במקרים בהם חומר הסיכה הטבעי בגוף נגמר או הוחלש עם השנים, מוזרקת חומצה הילאורונית אל המיפרק והתנועה חוזרת כי יש סיכה והעצמות לא מתחככות. אורטופד מוסמך מזריק את החומצה אל המיפרק. הטיפול לא נכלל עדיין בסל הבריאות אבל בינתיים הוא מקבל עידוד ממחקר למחקר.

מעבר למילוי קמטים, הרופאים ברפואה הקוסמטית ובכירורגיה הפלסטית, משתמשים בחומצה ההילאורונית כדי למלא מקומות ששקעו כמו עצם לחי שנסדקה פעם ולא נתאחתה כמו שצריך. הלחי השקועה לא מהווה מראה אסתטי במיוחד  ובעזרת החומצה ניתן לפסל את השקע מחדש ולמלא אותו. גם אף שלא התאחה כראוי יכול לקבל צורה חדשה ואסתטית עם החומצה האמורה.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 דניאל


 


מאמרים נוספים מאת דניאל
 
חומצה הילאורונית - הג'ל הרך לקמטים הקשים
28/03/13 | רפואה
קמטי הפנים נחלקים לקבוצות שונות בהתאם לעומק שלהם ובהתאם למיקום.

עיצוב פנים דירות יוקרה
עיצוב פנים יכול להפוך דירה יד שנייה קטנה לדירת יוקרה יפהפייה. הכל תלוי במעצב פנים או באדריכל פנים אשר אתם שוכרים למטרת עיצוב פנים דירות יוקרה.

אבקת חלבון אקסטרים גיינר
27/02/13 | דיאטה
מתאמנים ומתלבטים אם לצרוך אבקת חלבון? במאמר הבא נציג לכם מספר עובדות ואתם תחליטו אם אבקת החלבון חיונית עבורכם.

אבקות חלבון מומלצות במיוחד
המפתח לבריאות איתנה הוא שילוב נכון בין כושר גופני לתזונה בריאה. בכדי להבטיח שהפעילות הגופנית תהיה אפקטיבית, חשוב להתאמן לפחות 3 פעמים בשבוע בעזרת אימון שהומלץ על ידי מדריך כושר מקצועי.

הלבנת שיניים
יש פעמים שאנו בוחרים לצאת לבילוי או צריכים להגיע לאירוע חברתי שתוכנן מראש, אנו מתארגנים בהתאם, מסתרקים, מתאפרים לובשים את הבגד החדש שקנינו, מסתכלים במראה והכל לכאורה נראה מושלם אבל דבר אחד הורס מעט וזה החיוך שלנו.

עיצוב פנים דיור מוגן
לקראת מעבר אל בית מוגן או בית אבות מתבקשים הדיירים המבוגרים לארוז את כל ביתם ולהקים אותו מחדש בתוך יחידת דיור קטנה. מדובר במשימה לא פשוטה גם בעבור מעצבי פנים מאוד מנוסים.

סמארטפון
22/01/13 | גאדג'טים
סמארטפון בעברית טלפון חכם, זהו בעצם מכשיר טלפון שכולל בתוכו יישומים רבים מעבר לתקשורת אלחוטית.

עיצוב פנים ואדריכלות
עיצוב פנים ואדריכלות הם אינם אותו מקצוע וזאת למרות שאדריכל יכול להיות מומחה בכל הקשור אל עיצוב פנים.

מראה נקי ומראה זוהר מתחיל עם פילינג
פילינג לעור הפנים נחלק בעיקר לשתי קבוצות. הפילינג הקל והטבעי והפילינג שנעשה תוך שימוש בחומצה. הפילינג הקל הוא זה המוכר מן הבית ומסבונים שיש בהם גרגרים לפילינג.

פיתוח אפליקציות- לומדים את התחום
בשנים האחרונות ניתן לראות עלייה משמעותית בהיצע הקורסים של פיתוח אפליקציות למערכת ההפעלה אנדרואיד ומערכת ההפעלה IOS.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI