דף הבית ספורט וכושר גופני אומנויות לחימה אומניות לחימה ובריאות - מה הקשר?
אומניות לחימה ובריאות - מה הקשר?
נטלי אלוני 10/05/13 |  צפיות: 10788

בשנים האחרונות נעשו מחקרים רבים בנושא הקשר שבין בריאות האדם לבין אומניות לחימה. מהמחקרים עולה כי לאומניות הלחימה יש השפעה ניכרת על בריאות בני האדם. אומניות לחימה מקנות יתרונות בריאות טובים לילדים וגם למבוגרים. אומניות לחימה לילדים מומלצות על ידי פסיכולוגים כפתרון לבעיות אלימות ובעיות קשב וריכוז.

על היתרונות הבריאותיים של אומניות לחימה

באמצעות עיסוק קבוע בסוגים שונים של אומניות לחימה אפשר לשפר את היכולות הגופניות  של כל אחד ולשפר את התפקודים של הגוף. אימון קבוע מביא לשיפור איכות החיים ולהפחתה של הגיל הפיזיולוגי.

אומניות לחימה לילדים מעניקות לילדים יכולת שליטה עצמית, הן  מצוינות לילדים הסובלים מבעיות קשב וריכוז ומתעלות אנרגיות שליליות לכיוונים חיוביים.

יש סוגים שונים של אומניות לחימה. יש אומניות שמקורן בסין העתיקה כמו  ג'ודו או קרבות אגרוף ויש אומניות לחימה שמקורן בברזיל כמו ג'יו ג'יטסו  ועוד. המכנה המשותף לכל הסוגים הוא העובדה המפתיעה כי המסטרים הגדולים בתחומים אלו הם אנשים הנחשבים למבוגרים, בני שבעים ויותר, אך הודות לאימונים הרבים ולהרגלי החיים שרכשו הם מתפקדים במלוא אונם וכוחם.

באמצעות אימונים קבועים של אומניות לחימה לילדים, וגם למבוגרים, אפשר לשפר את הכושר הגופני. אפשר לרכוש מיומנות של זריזות, גמישות, קואורדינציה ועוד. כאשר  מיומנות אלו מחוזקות ומתורגלות היטב, הן משפיעות על מערכות שונות  בגוף כמו סבולת לב ריאה, כוח גופני, שרירים חזקים, זרימת דם תקינה ועוד.

ג'יו ג'יטסו היא אומנות לחימה שהגיעה מברזיל אל המערב. זוהי פילוסופיית חיים המקנה ללומדים ערכים וטכניקות של הגנה עצמית. הלומדים מאמצים את פילוסופיית החיים של ג'יו ג'יטסו ומטמיעים בתוכם שלווה ושקט נפשי, יכולת התמודדות במצבי לחץ ועוד תכונות  המשפיעות על הבריאות.

אומניות לחימה לילדים לא מקדמות התנהגות אגרסיבית. להיפך, הן משמשות כמודל לטיפול בנוער הנוטה לאלימות ומעניקות לו כלים להתמודדות במצבי לחץ ובהישרדות.

אומניות לחימה – טיפים לאימון עצמי

כדי לאמץ אורח חיים בריא יש להתמיד באימונים, גם במסגרת הלימודים וגם באימונים עצמיים.

כדי להגיע להישגים טובים בתחום אומניות לחימה מומלץ לחזק את השרירים ולהגמיש את השרירים ואת המפרקים. ללא יכולת ליצור כוח מהשריר, כל תנועה, אפילו תנועות מושלמות, יהיו חסרות משמעות. ככל שהגוף יהיה מאומן יותר, כך בעת הלימודים של אומניות לחימה, הסיכוי לפציעות ולפגיעות גופניות יהיה נמוך יותר.

רצוי לבצע כפיפות בטן, תרגילי גב ולחזק את השרירים התומכים בבטן בגב וברגליים.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 נטלי אלוני


 


מאמרים נוספים מאת נטלי אלוני
 
מרפאת שיניים – הכול על השתלות ועל אודות אורתודונטיה
כאשר אנחנו מרגישים כאבים בפה או סובלים מבעיות אחרות, אנו תרים אחר מרפאת שיניים בפתח תקווה. מומלץ לחפש מרפאת שיניים עם רופאים מומחים ובעלי ותק.

הדברות - כל מה שרצית לדעת על אודות הדברות
הדברות אלו פעולות שאותן עושים כדי להרחיק מזיקים ובעלי חיים מהדירה או משדות חקלאיים. ראשית כל צריך לבדוק היטב כי לבעל החברה של הדברות יש רישיון תקף וכי כל התכשירים של ההדברה קיבלו את אישור משרד הבריאות, ע"י הדברה אפשר להיפטר ממכרסמים וחרקים, עטלפים ויונים.

קייטרינג - כדי לחפש את הטובים מבין כולם
כלל חשוב כשבוחרים קייטרינג הוא, לבדוק כמו שצריך שכל חומרי הגלם של מוצרי המזון הנם באיכות גבוהה וכי יש תנאי קירור אופטימליים. כל השנה ובאופן מיוחד בתקופת הקיץ צריך לשמור על המזון שלא יתקלקל. כדי שמשתתפי המסיבה לא יקבלו כאב בטן צריך להקפיד מאוד שהובלתם של מוצרי המזון ואחסנתם יהיו בקירור.

מסגרות – כמעט כל מה שברצונכם לדעת אודות מסגרות ועל אודות מסגר
מסגרות הוא שמו של המקצוע, ומסגר הוא שמו של בעל המלאכה. כשמעוניינים ללמוד מסגרות קיים צורך לעשות קורס ייעודי ובסיומו מקבלים תעודת מסגר. בקורס מסגרות ירכוש התלמיד ידע על חומרי העבודה המיוחדים, הבנה בשרטוטים ובתכניות בנייה וניסיון בטכניקות של ריתוך והלחמה.

מתנפחים להשכרה, זה לא רק טרמפולינה
10/05/13 | אטרקציות
מתנפחים משדרגים כל אירוע. לא צריך לנסוע ללונה פארק כדי לקפוץ על מתקני לונה פארק, גם במסיבת יום ההולדת שלכם תוכלו לפנות אל חברות העוסקות בתחום של מתנפחים להשכרה וליהנות מיום הולדת מדליק, מאווירה משעשעת ולחגוג יום הולדת שלא יישכח במהרה.

ניסור בטון - טכניקה חדשה בענף הבנייה
10/05/13 | שיפוצים
ניסור בטון זוהי טכניקה מתקדמת בענף הבנייה. בעבר כאשר רצו לבצע חיתוך בטון היו עושים זאת באמצעים ידניים, באטיות ועם הרבה לכלוך. הודות לטכניקה המתקדמת ולציוד החדיש, ניסור בטון או גם קידוח בטון נעשים בדייקנות, במקצועיות וכמעט ללא לכלוך.

הדברה אורגנית – פיתוח עולמי לשיפור איכות חיי האדם
המחקר והפיתוח בכל מה שנוגע לשיפור חיי הסביבה והפיכתו לעולם ירוק יותר ואקולוגי התפתח מאוד בשנים האחרונות. אם בעבר היה קשה למצוא מוצרים אורגנים וקמח שהוא לא רק קמח חיטה לבן, היום יש חנויות טבע רבות שמלאות בחומרים אורגנים למאכל ולבישול והנושא עלה הרבה יותר למודעות של בני האדם. ולא רק באוכל. נושא נוסף שתפס תאוצה עם הפיכת העולם לאקולוגי יותר זה נושא ההדברה הירוקה.

אומניות לחימה ובריאות - מה הקשר?
בשנים האחרונות נעשו מחקרים רבים בנושא הקשר שבין בריאות האדם לבין אומניות לחימה. מהמחקרים עולה כי לאומניות הלחימה יש השפעה ניכרת על בריאות בני האדם. אומניות לחימה מקנות יתרונות בריאות טובים לילדים וגם למבוגרים.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI