דף הבית ספורט וכושר גופני ספורט וכושר גופני - אחר יורם קראוס – מהו טיפוס הרים קלאסי – חלק א'
יורם קראוס – מהו טיפוס הרים קלאסי – חלק א'
הדס כהן 06/10/13 |  צפיות: 3230יורם קראוס
: "ספורט טיפוס ההרים הוא הטרנד הבא של ההרפתקנים הישראלים. העוסקים בספורט זה הינם אנשי עסקים מצליחים, בעלי תודעה ספורטיבית שכבר חרשו עם רכב השטח שלהם את נחלי הגולן וקניוני מדבר יהודה, והם מחפשים עכשיו אתגרים חדשים ולא שגרתיים, ומוכנים להשקיע בזה לא מעט זמן וגם לא מעט כסף". מציין יורם קראוס.

יורם קראוס הוא בעל חברת SMS לניהול פרויקטים, תקע כבר את דגל החברה בפסגת הקלימנג`רו שבאפריקה, המון-בלאן שבהרי האלפים ויוצא או-טו-טו לכבוש את הר המק`קינלי שבאלסקה.

מטרתו העיקרית של יורם קראוס: שבעת ההרים הגבוהים ביותר בשבעת היבשות. בקהילת המטפסים קוראים לזה "מסע 7 הפסגות" ואין ספק שהוא הולך להשיג את מטרה זאת.

גם ממרומי הקומה ה-30 של מגדלי אביב הכל יכול להיראות נמוך יחסית. כך זה כשמשקיפים על העולם מבעד למשקפיים של יורם קראוס, איש עסקים ומטפס הרים. כי מה זה 100 מטרים של הקומה ה-30 לעומת למשל,  4,807 מטרים של פסגת המון-בלאן.

המון-בלאן, הפסגה הגבוה ביותר בהרי האלפים, הייתה הפסגה השנייה שכבשו הצוות של חברת SMS לניהול ופיקוח פרויקטים. לפני כשנה הם טיפסו להר הקילימנג`ארו שבאפריקה, תקעו את דגל חברת SMS בפסגה והצטלמו לצידו. כך הם עושים בכל פסגה שהם כובשים, כשהרעיון הוא לחבר בין ההצלחה שבטיפוס לערכי החברה, במטרה להפיק מכך חשיפה שיווקית מקורית ולא שגרתית בעליל. על פי התכנון נותרו להם עוד 5 פסגות לכבוש, במטרה להשלים את "מסע 7 הפסגות". הפסגה הבאה אותה ינסו לכבוש היא פסגתו של הר מק`קינלי, ההר הגבוה ביותר בצפון אמריקה, המתנשא לגובה של 6,196 מטרים ונחשב לאחד ההרים הקרים ביותר בעולם עם מזג אוויר מטורף. מדי שנה מנסים לטפס אל פסגתו יותר מאלף איש, רק כמחציתם מצליחים ועד כה נהרגו על המק`קינלי יותר מ-200 מטפסים.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 הדס כהן


 


מאמרים נוספים מאת הדס כהן
 
בדיקה גיל
02/11/23 | NLP
בדיקה גיל

כיצד מתבצע אבחון שווי יהלומים?
24/09/23 | חקירות
אם חשבתם שלהביט ביהלום ולהתפאר מיופיו החיצוני זו הערכה לשוויו של יהלום אז קבלו תיקון. שוויו של יהלום נמדד על ידי פרמטרים רבים, לצד זאת, צריך לדעת להבחין כי איננו מעריכים חיקוי זול שאיננו שווה הערכה ראויה כלל. על מנת לבצע בחינת שווי יהלומים נכון להיוועץ באיש מקצוע בעל ידע נרחב בענף.

הערכת אומנות. פשוט חובה
יצירת אומנות בעלת ערך ומשמעות לא יכולה להיות ללא הערכה. חובה על בעל יצירת אומנות לדעת מה הוא מחזיק בידיו. הדבר הבסיסי לעשות הוא לבצע הערכת אומנות על ידי איש מקצוע בעל ידע. איש המקצוע הנכון יהיה בעל הידע לתת מענה מקיף אודות היצירה. החומרים מהם היא עשויה, רקע והיסטוריה, שנותיה, מקורותיה ועוד. אי אפשר להחזיק ביצירת אומנות מבלי לדעת את הפרטים הללו שהסך שלכם יחד מסכם את שוויה וערכה המדויק

הערכת אומנות. הבחנה מקצועית
ראוי לה ליצירת אומנות שתהיה בידיים טובות. כלומר, אם יש בידנו יצירה שעל פניו נראית עם רקע ואיכויות יוצאות דופן נכון שנבדוק אותה ונעריך אותה נכונה

שווי יהלומים – שווה לדייק
אם ביהלומים ובשווים עסקינן הרי שיש לציין שנכון לבצע בדיקה של שווי יהלומים אצל מומחים לדבר.

שווי יהלומים – פשוט לבדוק
על מנת שנוכל לבצע תהליך של הערכת שווי יהלומים נצטרך לעבור כמה שלבים כשהראשון שבהם יהיה בדיקה מעבדתית לאישור שהיהלום שברשותנו הוא יהלום טבעי.

הערכת יהלומים. פשוט לבצע
ענף היהלומים עובר שינויים, תנודות והתפתחויות כמו ענפים אחרים... אבל יהלום כמו יהלום לעולם יהיה מבוקש וראוי לשמו הייחודי. במידה ואתם מעוניינים לרכוש תכשיט ובו שיבוץ של יהלומים או לרכוש יהלומים שימו לב שכדאי, נכון ורצוי מאוד שתבצעו הערכת יהלומים. היום ישנם חיקויים רבים, יהלומי מעבדה וזירקונים ונכון לבצע הערכת יהלומים ולדעת בוודאות מה ברשותכם.

שווי יהלומים – פרמטרים ששווים כסף
ביצוע הערכת שווי יהלומים חייב להתבצע על ידי איש מקצוע בעל ידע בענף היהלומים. כשמדובר בהערכת שווי יהלומים צריך לקחת בחשבון שלכל שגיאה קטנה ישנו ערך כספי גבוה. לכן יש צורך בהכרת יהלומים על איכותם ומנגד, הכרת הזיופים הקיימים בשטח.

הערכת אומנות. הסיפור שמאחורי
כל מי שיש ברשותו יצירת אומנות נכון שייקח אותה לביצוע הערכת אומנות. ומדוע תהליך זה חשוב? פשוט מאוד. כי באומנות כמו באומנות אין לדעת רק לפי מראה החיצוני של אומנות את טיבה, איכותה ושוויה.

הערכת תכשיטים – צריך וכדאי לדעת
21/05/23 | ביטוח
אתם לפני רכישה של תכשיט מיוחד במינו. עבורכם או עבור מתנה. ובכן, כדאי לדעת שכיום שוק התכשיטים פרוץ וכשם שיש תכשיטי איכות כך יש תכשיטים מזויפים שעל פניו נראים איכותיים ומשובחים אבל בפועל הימם זולים ופשוטים.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI