דף הבית פיננסים וכספים הלוואות מימון לעסקים
מימון לעסקים
לירית אשכנזי 23/05/13 |  צפיות: 2819

יזמים ובעלי עסקים רבים נתקלים בקשיים לא מעטים בעת פתיחת עסק. מבין הקשיים המעיקים ביותר, מציאת פתרונות מימון לעסק – זהו אחד הנושאים המדאיגים ביותר. פעמים רבות, בזכות פתרונות אלו העסק ישרוד או ייפול. פעמים רבות, בזכות עזרה זו, עסק עשוי להתרומם ולהצליח.

קיימים מגוון של פתרונות מימון לעסקים. מימון בנקאי, מימון חוץ בנקאי, קרנות שונות – פרטיות או ממשלתיות וכמובן מציאת משקיעים לעסק. עסקים קטנים ובינוניים פונים לרוב למקום הכי נפוץ ומוכר – למימון הבנקאי. חשוב לשים לב לתנאים שמציעים הבנקים, לריבית, לתקופת ההלוואה, הצמדה וכדומה. הבעיה באפשרות זו היא שישנם עסקים שלא מקבלים מימון מהבנק בגלל שאין להם ביטחונות מספקים או שהעסק שלהם מדורג מבחינתם כבעל רמת סיכון גבוהה או שתנאי ההלוואה לא מתאימים ולכן רבים מחפשים מימון לעסקים במקומות נוספים.

בעולם של מימון חוץ בנקאי ישנן אפשרויות רבות. האפשרויות הללו פזורות בין גופים מסחריים ופיננסים. בעולם זה של מימון חוץ בנקאי יש יותר אפשרויות הודות ליצירתיות שגופים אלו מגלים. בנוסף, גופים אלו דורשים ביטחונות נמוכים יותר המאפשרים לעסקים קטנים ובינוניים את היכולת לקבל פתרון מימוני לעסק שלהם. האפשרויות שעולם של מימון חוץ בנקאי מעניק הן: מימון על בסיס קבלת תשלומים מלקוחות, ליסינג ועוד.

לעומת זאת, הממשלה מפעילה גופים שונים ומעניקה קרנות ממשלתיות שמטרתן לסייע לעסקים, לתמוך בהם וללוות את העסקים מבחינה מקצועית, בשלבי הפיתוח וכדומה. קרנות אחרות הן הקרנות הפרטיות לעסקים קטנים ובינוניים. אלו קרנות הפועלות שלא למטרות רווח, על בסיס תרומות, מחו"ל בעיקר.

לסיכום, כדי למצוא פתרונות מימון, עסק קטן או בינוני חייב לדעת לפנות לגורם הרלוונטי עבורו בהתאם לכל האופציות הקיימות. כדי לדעת אלו אפשרויות קיימות, כדאי מאוד לבצע סקר בשוק, בבנקים, בגורמים הפיננסים הקיימים, וכן בדיקת סיוע הממשלה. על בעל עסק להבין שעליו לגלות אחריות רבה כדי להצליח להגדיל את העסק וכן לשמר את הצלחותיו.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 לירית אשכנזי


 


מאמרים נוספים מאת לירית אשכנזי
 
כלורלה
אצת כלורלה היא אצה ירוקה שמקורה באגמים ומים מתוקים. הרכיבים הפעילים בתוך אצת הכלורה משמשים בעיקר ליצירת צמחי מרפא ותוספי תזונה.

רואי חשבון - כל הדברים החשובים
רוב האנשים מודעים לעובדה כי רואי חשבון מספקים שירותים פיננסיים, אך הם אינם מודעים לעובדה כי לרוב רואי החשבון יש תחומי שירות ספציפיים.

ספירולינה
הספירולינה הנחשבת לאחד הצמחים העתיקים ביותר בעולם, היא למעשה אצה ירוקה וזעירת מימדים. אצת ספירולינה מתאפיינת בכך שהיא מכילה כמות אדירה של חומרים מזינים אותם לא תוכלו למצוא באף צמח אחר הגדל על פני האדמה.

קידום אתרים בגוגל – מי צריך את זה?
שיטות הפרסום של היום שונות במהותן משיטות הפרסום של פעם. אם בעבר היינו רגילים לפרסם בעיתונות הכתובה, בטלויזיה או בפלאיירים המחולקים בתיבות הדואר הרי שכיום אנו עדים לכך שרובו המכריע של הפרסום מתנהל באינטרנט. קידום אתרים בגוגל בין אם הוא קידום אורגני ובין אם הוא קידום ממומן הינו הפרסום היעיל ביותר בעולם וזה שיפנה לקהל היעד הגדול ביותר ומה שחשוב יותר – הרלוונטי ביותר. קידום אתרים בגוגל הינו קידום מוכוון קהל יעד אשר אמור להפיק את מירב התועלת.

אבקת חלבון
אבקת חלבון הוא תוסף תזונה המכיל חלבון שמשווק לרוב לספורטאים. מקור החלבון בתוך האבקה יכול להיות מהצומח או מהחי ואליו בדרך כלל מוסיפים גם חומרי טעם וריח ולפעמים אף מינראלים וויטמינים המסייעים בספיגתו.

עשב חיטה
עשב חיטה הוא היום אחד הלהיטים של הרפואה האלטרנטיבית, אך הוא היה בשימוש כבר לפני 30 שנה. מדובר על צמח שנוצר מהנבטה של זרעי חיטה שמגיעה לגובה של כ-15 ס"מ, אז עוצרים באופן יזום את צמיחתו על מנת לשמור על הרכיבים התזונתיים הרבים שלו.

איפור קבוע
28/08/13 | נשים - אחר
ככל שעובר הזמן והשנים חולפות אנו והסובבים אותנו מתמקדים יותר ויותר במראה החיצוני ופחות באופי.

עורך דין נדל"ן
עורך דין הוא אחד המקצועות המבוקשים ביותר שקיימים בארץ ובכל שנה יותר ויותר עורכי דין מוסמכים על הלשכה.

ויאגרה
ויאגרה הינה תרופה אשר פותחה על ידי חברת פייזר ויעודה המקורי היה תרופה לטיפול בתעוקת חזה.

טיפים ליבוא מסין
אינטראקציה עם כל תרבות שונה יכולה להיות דבר מורכב. בטח ובטח כאשר מדובר בביצוע משא ומתן בעסקים עם מדינות אחרות בעלות תרבויות שונות, התייחסות אחרת מאיתנו, הישראלים לכל נושא: התנהגות שונה, נימוס, מאכלים, דייקנות ועוד
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI