דף הבית ספורט וכושר גופני תוספי מזון אבקת חלבון
אבקת חלבון
לירית אשכנזי 24/09/13 |  צפיות: 13432

אבקת חלבון הינו מבין תוספי תזונה הבולטים והמרכזיים בשוק. תוסף זה המכיל חלבון שמשווק לרוב לספורטאים. מקור החלבון בתוך האבקה יכול להיות מהצומח או מהחי ואליו בדרך כלל מוסיפים גם חומרי טעם וריח ולפעמים אף מינראלים וויטמינים המסייעים בספיגתו. עיקר השימוש באבקה מיועד לצרכי "דיאטת עליה במשקל", כאשר עיקר הפעילות של האבקת חלבון היא בהגדלת מסת השריר בגוף האדם. משווקים ממליצים למהול את האבקה בתוך משקה וזה יכול להיות חלב, מים או מיץ ואפילו שייק פירות. ניתן לצרוך את המשקה לפני אחרי ולפעמים אפילו תוך כדי האימון הפיזי. צרכנים אחרים מעדיפים לצרוך אותו יחד עם ארוחה או במקומה.

הרכיבים של האבקה

אבקת חלבון מכילה כ-90% חלבון ויש בה גם מעט פחמימות ושומנים. היא משתייכת למשפחת תוספי תזונה שמסייעים בהשלמת הצריכה הנכונה של החלבון. מי שרואה בה אבקת קסם שיכולה לנפח את הגוף, טועה מכיוון שאבקת חלבון מיועדת לא לניפוח הגוף אלא להגברת צריכת החלבון. המרכיב העיקרי של האבקה הוא מי גבינה שנספגים טוב יותר מכל סוג אחר של חלבון, לכן מומלץ לצרוך את האבקה דווקא בבוקר, מיד כשמתעוררים או מיד לאחר סיום האימון הגופני, כאשר הגוף נמצא במצב ספיגה מקסימאלי.

מדוע מומלץ לצרוך אבקת חלבון לשם הגדלת מסת השריר

חלבון הוא המרכיב העיקרי של השרירים שלנו והוא גם אבן יסוד של האנזימים שאחראיים על פיתוח מסת השריר. בעת ביצוע פעילות גופנית, הגוף שלנו נכנס למצב של סטרס, מה שעלול לגרום לפירוקם של השרירים והדבר נכון במיוחד בפעילויות במאמץ גבוה שמעוררת מצב סטרס מוגבר אפילו עוד יותר. על מנת שזה לא יקרה ועל מנת לספק לגוף את החלבונים הדרושים לו להגדלת מסת השריר, מומלץ לצרוך לאחר האימון חלבונים מרוכזים בצורת אבקה. במילים אחרות, האבקה מסייעת לשמור על השרירים שלנו וגם גורמת לצמיחת המסה שלהם.

מוצר נוסף שיכול לסייע ולהשלים את אבקת החלבון הוא עשב חיטה. עשב חיטה משמש להזנה וניקוי הגוף כאשר היתרון הגדול שהוא מהווה הינו כתחליף לפירות וירקות שכולנו כל כך זקוקים מבחינת הויטמינים והאנרגיות שהם נותנים.

למידע נוסף, מוזמנים לפנות אלינו.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 לירית אשכנזי


 


מאמרים נוספים מאת לירית אשכנזי
 
כלורלה
אצת כלורלה היא אצה ירוקה שמקורה באגמים ומים מתוקים. הרכיבים הפעילים בתוך אצת הכלורה משמשים בעיקר ליצירת צמחי מרפא ותוספי תזונה.

רואי חשבון - כל הדברים החשובים
רוב האנשים מודעים לעובדה כי רואי חשבון מספקים שירותים פיננסיים, אך הם אינם מודעים לעובדה כי לרוב רואי החשבון יש תחומי שירות ספציפיים.

ספירולינה
הספירולינה הנחשבת לאחד הצמחים העתיקים ביותר בעולם, היא למעשה אצה ירוקה וזעירת מימדים. אצת ספירולינה מתאפיינת בכך שהיא מכילה כמות אדירה של חומרים מזינים אותם לא תוכלו למצוא באף צמח אחר הגדל על פני האדמה.

קידום אתרים בגוגל – מי צריך את זה?
שיטות הפרסום של היום שונות במהותן משיטות הפרסום של פעם. אם בעבר היינו רגילים לפרסם בעיתונות הכתובה, בטלויזיה או בפלאיירים המחולקים בתיבות הדואר הרי שכיום אנו עדים לכך שרובו המכריע של הפרסום מתנהל באינטרנט. קידום אתרים בגוגל בין אם הוא קידום אורגני ובין אם הוא קידום ממומן הינו הפרסום היעיל ביותר בעולם וזה שיפנה לקהל היעד הגדול ביותר ומה שחשוב יותר – הרלוונטי ביותר. קידום אתרים בגוגל הינו קידום מוכוון קהל יעד אשר אמור להפיק את מירב התועלת.

אבקת חלבון
אבקת חלבון הוא תוסף תזונה המכיל חלבון שמשווק לרוב לספורטאים. מקור החלבון בתוך האבקה יכול להיות מהצומח או מהחי ואליו בדרך כלל מוסיפים גם חומרי טעם וריח ולפעמים אף מינראלים וויטמינים המסייעים בספיגתו.

עשב חיטה
עשב חיטה הוא היום אחד הלהיטים של הרפואה האלטרנטיבית, אך הוא היה בשימוש כבר לפני 30 שנה. מדובר על צמח שנוצר מהנבטה של זרעי חיטה שמגיעה לגובה של כ-15 ס"מ, אז עוצרים באופן יזום את צמיחתו על מנת לשמור על הרכיבים התזונתיים הרבים שלו.

איפור קבוע
28/08/13 | נשים - אחר
ככל שעובר הזמן והשנים חולפות אנו והסובבים אותנו מתמקדים יותר ויותר במראה החיצוני ופחות באופי.

עורך דין נדל"ן
עורך דין הוא אחד המקצועות המבוקשים ביותר שקיימים בארץ ובכל שנה יותר ויותר עורכי דין מוסמכים על הלשכה.

ויאגרה
ויאגרה הינה תרופה אשר פותחה על ידי חברת פייזר ויעודה המקורי היה תרופה לטיפול בתעוקת חזה.

טיפים ליבוא מסין
אינטראקציה עם כל תרבות שונה יכולה להיות דבר מורכב. בטח ובטח כאשר מדובר בביצוע משא ומתן בעסקים עם מדינות אחרות בעלות תרבויות שונות, התייחסות אחרת מאיתנו, הישראלים לכל נושא: התנהגות שונה, נימוס, מאכלים, דייקנות ועוד
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI